Revanšas. Prie Savivaldybės išsirikiavo dešimt piketuojančių konservatorių, iš P. Urbšio ir R. Račkausko reikalaujančių atsistatydinti. V. Bulaičio nuotr.

Panevėžio politikoje – makabriški pokštai

Panevėžio politikoje – makabriški pokštai

Politikos ratas Panevėžyje apsisuko. Prieš penketą metų į posėdį besirenkančius Tarybos narius prie Savivaldybės pasitiko Seimo nario Povilo Urbšio suburti piketuotojai, iškėlę tuomečio mero konservatoriaus Vitalijaus Satkevičiaus marionetę, taip esą nuo neskaidrių Savivaldybės ir verslo sandorių gindami miesto centrinę dalį.

Prisiminė marionetes

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai sulaukė progos atsirevanšuoti. Ketvirtadienį prieš Tarybos posėdį prie Savivaldybės išsirikiavo dešimt konservatorių, iškėlę analogiškus plakatus, tik šį kartą marionečių vietoje – meras Rytis Račkauskas ir pats P. Urbšys.

R. Račkauskas: sūnaus reikalai yra svarbiausi“, „P. Urbšys: mano tikslas apsaugoti mero reputaciją“, „Fu, kaip KARTU“, „Žemgrobystei – ne“, „Kartu atėjot, kartu ir išeikit“ – atsistatydinti ne tik merą, bet ir Seimo narį, judėjimo „Kartu“ lyderį P. Urbšį ragino Panevėžio konservatoriai.

Kaip atėjo kartu, taip turi ir išeiti kartu, abu prisiimdami atsakomybę už tai, kas vyksta. Panevėžio atsinaujinimas – tik žodžiuose“, – teigė TS-LKD Panevėžio skyriaus narė Indiana Grigienė.

Panevėžio dešinieji spaudžia P. Urbšį prisiimti ne tik moralinę, bet ir politinę atsakomybę už merui R. Račkauskui teisėsaugos pareikštus įtarimus dėl galimos korupcijos.

Dabar išeitis viena – atsiprašyti viso miesto, kad apgavo žadėdami dirbti skaidriai, ir atsistatydinti. Merui paskirta kardomoji priemonė, vadinasi, tokį sprendimą priėmęs teismas įžvelgė, kad yra nusikaltimo sudėtis. Iš to kyla ir politinės atsakomybės klausimas: nepadarei, ką skelbei, turi trauktis. Europietiškoje politikoje alternatyvos nėra. P. Urbšio kalbėjimas, kad ateis į merus ir išgelbės Panevėžį, rodo rytietiško despotizmo mentalitetą. Demokratinėje valstybėje niekas vienas nevadovauja“, – piktinosi plakatą su P. Urbšio ir R. Račkausko nuotraukomis laikęs konservatorius Laimontas Bulovas.

Savivaldybėje – laidotuvių kvapas

Opozicijos bandymas patraukti nušalintąjį merą peraugo ne tik į politinius pareiškimus, bet ir makabriškus bandymus juokauti. Prieš Tarybos posėdį salės matomiausioje vietoje pastatytas laidotuvių vainikas su užrašu „KARTU su Povilu Urbšiu“.

Į tokį juodąjį humorą P. Urbšys sureagavo TS-LKD Panevėžio skyrių pavadindamas pynėjų būreliu.

Be ribų. Bandymai patraukti nušalintąjį merą peraugo ne tik į politinius pareiškimus, bet ir makabriškus bandymus juokauti. Savivaldybės salės matomiausioje vietoje prieš posėdį atsirado vainikas su užrašu „KARTU su Povilu Urbšiu“. G. Balčiūno nuotr.

Daugiau reikėtų rūpintis ne judėjimo „Kartu“ laidotuvėmis, o TS-LKD Panevėžio skyriaus likimu. R. Juknevičienė taip sugebėjo suskaldyti Panevėžio konservatorius ir krikščionis demokratus, kad jie dabar labiau primena vainikų pynėjų būrelį, o ne partijos skyrių“, – drėbė P. Urbšys.

Seimūnas tvirtina prisiimantis politinę atsakomybę už R. Račkausko komandą, tačiau tą daro savo nuožiūra, tai yra ne traukdamasis iš Seimo, o kitų metų vasarį iškeldamas savo kandidatūrą tiesioginiuose Panevėžio mero rinkimuose.

Tikiuosi, kad R. Juknevičienė neišsigąs miesto problemų ir taip pat sutiks dalyvauti mero rinkimuose“, – atsirevanšuoja P. Urbšys.

Iš frakcijos atima vardą

R. Račkauską iš posto stumia ne tik miesto Tarybos opozicijoje esančios partijos, bet ir buvę politiniai bendražygiai – P. Urbšio vadovaujamas „Kartu“.

Judėjimas ne tik ragina R. Račkauską atsistatydinti iš mero pareigų, bet ir su tokia pozicija nesutinkančius visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą „Kartu“ deleguotus Panevėžio savivaldybės tarybos narius nebenaudoti frakcijos pavadinimo „Kartu“.

Pamindami esmines judėjimo vertybes ir išstoję iš pilietinio judėjimo „Kartu“, tuo nutraukdami atskaitomybės saitus, jie nebeatstovauja juos iškėlusiai politinei jėgai“, – Tarybos posėdyje pareiškė vienintelis iš frakcijos aštuonių narių judėjimui ir P. Urbšiui ištikimas likęs Rimantas Ridikas.

R. Juknevičienė taip sugebėjo suskaldyti Panevėžio konservatorius ir krikščionis demokratus, kad jie dabar labiau primena vainikų pynėjų būrelį, o ne partijos skyrių.“ P. Urbšys

Jis teigė pasitraukiantis iš valdančiosios daugumos frakcijos narių.

Man asmeniškai labai gaila dėl taip susiklosčiusių aplinkybių. Daugelis frakcijos narių (…) dirbdami kartu tapo artimais ir brangiais bičiuliais. Draugystė ir priklausymas komandai man yra aukščiausioje vertybių skalėje, tačiau vardan jų negaliu atsisakyti principinių dalykų“, – teigė R. Ridikas.

Mažumoje liekantis politikas tvirtina nestojantis į tas pačias gretas su Tarybos opozicija.

Nereikėtų manęs tapatinti su opozicija. Lieku laisvas Tarybos narys. Vadovausiuosi judėjimo programinėmis nuostatomis ir sprendimus priimsiu pagal savo sąžinę bei įsitikinimus“, – aiškino politikas.

Nušalinimą apskundė

Ar į Tarybos posėdį atvyks pats R. Račkauskas, intriga liko išlaikyta iki paskutinės minutės. Žiniasklaida jo laukė prie pagrindinio Savivaldybės įėjimo, tačiau R. Račkauskas į Tarybos posėdžio salę atėjo per kitą, tarnybinį, įėjimą.

Nuo mero pareigų trims mėnesiams nušalintas R. Račkauskas posėdyje atsisėdo ne į savo, o Tarybos narės Birutės Valkiūnienės vietą.

Man uždrausta lankytis Savivaldybės administracijoje. Tarybos posėdžių salė nėra administracijos patalpa, o laiptinė iki jos bendra. Taigi kažin ar galima įžiūrėti net formalias kliūtis dalyvauti posėdyje. Juk iš manęs neatimtas Tarybos nario mandatas. Maža to, prieš rinkėjus netgi turiu pareigą dalyvauti Tarybos posėdžiuose“, – „Sekundei“ yra teigęs meras.

Bumerangas. Piketuojančių konservatorių taikiniu tapęs P. Urbšys pats prieš penkerius metus su komanda mojavo jų marionetėmis esą taip gindamas miestą nuo Savivaldybės ir verslo neva neskaidrių sandorių. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Jam pareikštus įtarimus atmetantis R. Račkauskas nemato priežasties, kodėl turėtų vykdyti politinių oponentų valią ir trauktis iš pareigų.

Tikrai nematau, kodėl turėčiau atsistatydinti. Nesijaučiu niekuo nusikaltęs nei miestui, nei miestiečiams. Mane stebina opozicijos tonas ir tarsi tyčia pamirštama nekaltumo prezumpcija. Kita vertus, nebe pirmą kartą siekiama mane politiškai nuteisti anksčiau laiko“, – kalbėjo meras.

Jis ne kartą yra prasitaręs šioje istorijoje matantis politinį šešėlį.

Tarybos posėdžio išvakarėse R. Račkauskas pateikė Panevėžio apygardos teismui apeliacinį skundą dėl nušalinimo nuo mero pareigų trims mėnesiams.

Jo ir advokato nuomone, tokia kardomoji priemonė yra perteklinė. R. Račkauskui taip pat yra skirtas pasižadėjimas neišvykti ir uždrausta bendrauti su daugiau nei dešimt asmenų.

Komentarai

 • Kiek matau prie to Rasytės giesmininko, darželių kotletų damušinėtojo, miestas buvo stagnacijoje, bet dabar matau kad daug projektų pajudėjo, paskutiniu metų mieste kiek gatvių ir šaligatvių remontuojama, be to kiek dar Europinių projektų turėtų pajudėti. O protingi miesto konservatoriai gal ir Rasytės pagalba buvo pašalinti iš partijos.

  • Ar matai,ar įtikėjai matàs?
   Siūlau po kitus miestus pasidairyti – bus kà palyginti.
   Čia matom tik daug neskaidriù konkursù.
   Ir STT

   • Atsakyti
   • Baik, Indiana Grigiene, jau gėda už tave, o dar į Meres planuoji…

    • Piketų nuotraukose abu labu vienodo galvimo zmones. Indiana piketuoja su lelemis siemet, Povilas anais metais. O Račkauskas tai neprisidejo prie marijonieciu nei darymo nei tampymo nei pacio piketo. Ismintingas pasimato iskart

  • kaip negėda konservatoriams neštis plakatus, kai patys miestą sužlugdė. Ko dar slepiasi, kai kurie, negi dar nors truputį gėdos turi, sąžinė jau dingusi. Žmogau, kuris padėjai vainiką, ar pagalvojai, kad jį atnešei į savo laidotuves. Gaila Tavęs.

  • kaškokia bėda koncervam mieste su asmenybių visisku trukumu kodel niekas nenori prisideti is rimtu zmoniu ne gi taippat Vitaliukas nepatinka

 • Vainikų pynėjų būrelis ! Oi negaliu, dešimt balų Urbšiui! Bet vis tiek už jį nebalsuosiu.

  • ne pagal žodzius o pagal darbus rinksiu o seimunui netinka dalyvaut pikete su iškamšom ar be jų ir dar pačiame priešakyi buti

 • juokai makabrakiški rekušiatuoja kad ir kaip gaila Degianeus vietoi ušsakyti mišias vardan sveikatos savo ir artimu.

  • vainika pirko ar pasiskolino is turgaus abejais atvėjais arteja link hanibalizmo

   • Ir kur augo tas politikierius, kad jam nera jokiu ribu, juk gedulingas vaikinas yra sakralus ženklas. Koks neisprusimas ir koks neissilavinimas…

 • Panevėžio miestas pagražėjo ir atsinaujino. Faktas. O konservatoriams ir socdemams, tai labai nepatinka. Polyyytikai niršta ir pina krepšelius.

 • https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/pigus-sandoris-iklampino-nuotekose/
  ir kaip atsirenka kur speti ka daryti ponas Ridikas? Vakar jo per daug matesi, kur reikia ten nieko nemato gi skandalas vandenyse.

Rodyti visus komentarus (13)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų