Panevėžio policijoje – sugrįžtuvių nuotaikos

Panevėžio policijoje – sugrįžtuvių nuotaikos

 

Beveik metus be vadovo dirbusį Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą pirmadienį pasiekė žinia, kad sugrįžta jam šešerius metus vadovavęs Rimantas Bobinas, pastaruoju metu dirbęs policijos generalinio komisaro pavaduotoju. Nors oficialiai pirmadienis buvo pirmoji naujojo vadovo diena, darbe jis nepasirodė – pasiėmė keletą laisvadienių.

Kaip praneša Lietuvos policija, nuo pirmadienio naujuoju policijos generalinio komisaro pavaduotoju paskirtas pasienio rinktinės vadas Saulius Tamulevičius. Šias pareigas iki šiol ėjęs panevėžietis Rimantas Bobinas paskirtas Panevėžio apskrities VPK viršininku.

Ši vieta buvo laisva dar nuo praėjusių metų kovo, kai baigėsi penkerius metus trukusi Egidijaus Lapinsko kadencija.

Kaip teigė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, pagal Vidaus tarnybos statutą R. Bobinas turėjo teisę pasirinkti bet kurias laisvas pareigas policijos sistemoje. Jis pasirinko būtent Panevėžio policijos vadovo postą.

R. Matonis tvirtina, jog R. Bobino sugrįžimas į Panevėžį ir beveik metus neskelbtas konkursas komisariato vadovo vietai užimti nėra susiję. Kiti komisariatai be vadovų dirba dar ilgiau. Panevėžio policiją palikus E. Lapinskui, laikinai vadovauti buvo paskirtas Panevėžio apskrities VPK viršininko pavaduotojas Renaldas Žekonis.

„Tai visiškai nesusiję dalykai. Juk nė vienas nežinome, kas bus po kelių mėnesių ar metų“, – kalbėjo R. Matonis.

Laukia viršininko

Panevėžio apskrities policijai vadovauti R. Bobinas paskirtas penkerių metų kadencijai su galimybe ją pratęsti. Nors oficialiai R. Bobinas naujame darbe turėjo pasirodyti pirmadienį, kolektyvas su sugrįžusiu viršininku dar nesusitiko.

„Kiek žinau, R. Bobinas pasiėmė keletą laisvų dienų, kad galėtų šiek tiek pailsėti pereidamas iš vieno darbo į kitą“, – sakė Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis.

Susisiekti su pačiu R. Bobinu nepavyko.

Apie tai, kad R. Bobinas gali grįžti į Panevėžį, pradėta kalbėti dar pernai rudenį. Tuomet susitikime su šalies policijos pareigūnais premjeras Saulius Skvernelis pranešė, jog Vyriausybė nepratęs generalinio komisaro Lino Pernavo kadencijos, bei atkreipė dėmesį ir į dviejų jo pavaduotojų veikiausiai laukiančius karjeros vingius.

R. Bobinas nuo 2008-ųjų yra vadovavęs Panevėžio apskrities VPK, vėliau rotacijos būdu perkeltas vadovauti Šiaulių apskrities VPK. Generalinio komisaro pavaduotoju R. Bobinas paskirtas 2017-ųjų vasarį. Jis buvo atsakingas už administravimą, finansinę ir ūkinę veiklą. Vis dėlto užėmęs aukštas pareigas sostinėje, pareigūnas neatsisveikino su Panevėžiu. Čia, kaip yra sakęs R. Bobinas, deklaruota jo gyvenamoji vieta.

Karjeros vingiai

Dar prieš pusmetį R. Bobinas teigė apie tolesnes karjeros perspektyvas negalvojantis. Be to, teisės dokumentuose nėra konkrečiai apibrėžta generalinio komisaro pavaduotojų situacija.

„Kol kas aš nieko nesvarstau. Einu pavaduotojo pareigas ir jas eisiu iki to momento, kol teisės aktai numato. Pavaduotojų kadencija baigiasi kartu su generalinio komisaro, tačiau mes ne politinio pasitikėjimo, o statutinė organizacija“, – „Sekundei“ pernai spalį kalbėjo R. Bobinas.

Tarnybą vidaus reikalų sistemoje jis pradėjo dar 1992-aisiais Tardymo skyriaus prie Kėdainių rajono policijos komisariato tardytoju. Nuo 2001 m. perėjo dirbti į Panevėžio apskrities VPK, o nuo 2008 m. lapkričio paskirtas jo viršininku ir šias pareigas ėjo iki 2014 m. vasario, kai buvo paskirtas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku. Nuo 2017 m. vasario 28 d. dirbo policijos generalinio komisaro pavaduotoju.

Pareigūnai į pensiją gali būti išleidžiami po 25-erių darbo metų.

Komentarai

  • Kazkas Panevezyje labai pasienieciu nenorejo.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų