Panevėžio savivaldybė jau antrą kartą bando miesto policijai nupirkti riedžių.

Panevėžio policija miestą prižiūrės ant riedžių

Panevėžio policija miestą prižiūrės ant riedžių

Įkandin sostinės, pajūrio bei mažesnių už Panevėžį miestų policijos pareigūnų, jau ne vienerius metus važinėjančių riedžiais, šių transporto priemonių nutarta nupirkti ir Aukštaitijos sostinės patruliams.

Ieško pardavėjo

Gavusi Tarybos narių pritarimą, skelbdama viešųjų pirkimų konkursą, riedžius policijai perka miesto Savivaldybė. Pirmai pradžiai numatyta įsigyti juos du. Jei jau antrą kartą paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas šįkart pavyks, Panevėžio policininkai riedžiais per miestą riedės antroje vasaros pusėje.

Patruliuotų parkuose

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Rimantas Bobinas teigė, jog patruliuoti riedžiais, paspirtukais ar elektriniais dviračiais – jau senoka panevėžiečių pareigūnų svajonė. Pasak jo, vis didesnį svorį toks noras pradėjo įgauti pradėjus atnaujinti miesto viešąsias erdves. Sutvarkius Kultūros ir poilsio parką, Panevėžio vadovai paprašė jam didesnio policijos dėmesio, o šioji savo ruožtu – riedžių.

„Visiems malonu, kad turime puikų, atnaujintą, daug žmonių sutraukiantį Kultūros ir poilsio parką, sparčiai tvarkomi Skaistakalnio parkas, Senvagė, kitos miesto vietos. O kur gražu, kur renkasi daug žmonių, ateina jų visokių. Vieni eina ilsėtis, pramogauti, kiti vedami negerų tikslų“, – sako R. Bobinas.

„Tai turi būti kokybiški riedžiai, kurie gali važiuoti ne vien asfaltu, trinkelėmis, bet ir bekele ar veja.“

T. Jukna

Vilniaus viešosiose vietose patruliuoja ir raitoji policija. Pasak R. Bobino, Panevėžio policijai žirgyną išlaikyti būtų pernelyg brangu, todėl kreipėsi į Savivaldybę, kad patruliams bent pirmai pradžiai nupirktų riedžių.

Anot policijos vadovo, patirtis rodo, kad viešajame sektoriuje gimusios idėjos realizuojamos ne taip greit, kaip norėtųsi. Tad riedžių idėją reikėjo pristatyti Tarybos nariams, gauti jų sutikimą, dabar teks laukti paskelbto jau antrojo viešojo pirkimo konkurso rezultatų, tikintis, kad konkursas nebus apskųstas ir šių Panevėžio policijai reikalingų transporto priemonių pirkimas nenusitęs.

R. Bobino teigimu, patruliuoti riedžiais, paspirtukais ar elektriniais dviračiais – jau senoka panevėžiečių pareigūnų svajonė. „Sekundės“ nuotr.

Dviračiai nepasiteisino

R. Bobinas teigė, jog buvo metas, o tai buvo tikrai seniai, kai dalis Panevėžio policininkų patruliavo dviračiais. Tai nebuvo pati patogiausia transporto priemonė, nes dviračiais tekdavo išvykti iš paties komisariato ir grįžti atgal. Kol nuvykdavo į patruliavimo vietą, buvo gaištamas laikas, pagaliau mindami pedalus labiau pavargdavo ir patys pareigūnai. Riedį, pasak policijos vadovo, vykstant į patruliavimo vietą, bus galima vežtis policijos automobilyje, o tai taupys ir laiką, ir pareigūnų jėgas.

Dabar Panevėžio parkuose, kitose viešosiose miesto vietose pareigūnai patruliuoja pėsčiomis, gatvėmis važinėja automobiliais. Iš viso policijos automobilių parką sudaro 82 specialiais policijos ženklais pažymėti automobiliai.

„Kultūros ir poilsio parke vaikštančius pareigūnus toje pačioje vietoje pamatytume kartą per valandą. Patruliuodami riedžiais per valandą pro tą pačią vietą jie pravažiuotų po tris ar keturis kartus. O tai jau puiki prevencijos priemonė“, – patikino Panevėžio apskrities VPK komunikacijos specialistas Tadas Martinaitis. Jis teigė, kad riedžiai užtikrins pareigūnų mobilumą, greitumą, jie tikrai greičiau atvyks į nusikaltimo vietą.

Riedžiais – ir bekelėmis

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna patvirtino, kad riedžiai iš miesto biudžeto lėšų perkami pagal susitarimą su policiją ir jai bus perduoti pagal panaudos sutartį. Administracijos vadovas teigė esantis kiek nustebintas, kad Panevėžyje tapusios gana populiarios susisiekimo priemonės – riedžių pirmą kartą prieš dvi savaites skelbtas viešųjų pirkimų konkursas neįvyko, nes niekas nepasisiūlė jų parduoti.

„Nurodytoje specifikacijoje skelbiama, kad tai turi būti kokybiški riedžiai, kurie gali važiuoti ne vien asfaltu, trinkelėmis, bet ir bekele ar veja. Šiuo metu sudėtingas tapo prekių atvežimas į šalį, gal tai galėjo sutrukdyti konkursui įvykti“, – svarstė T. Jukna.

Pasiūlymų šiuo metu paskelbtam riedžių pirkimo konkursui laukiama iki liepos 14 dienos.

Lietuvos policijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis teigė, kad šalies policijos komisariatai turi įvairių transporto priemonių, tarp jų – keturračiai, triračiai dviračiai, motociklai, triračiai paspirtukai, kateriai ir, be abejo, riedžiai. Daugiausia šių modernių transporto priemonių sukaupę didžiųjų miestų policijos komisariatai. Tačiau jomis važinėja, prevencinį darbą dirba, pažeidėjus drausmina ir juos gaudo toli gražu ne vien didmiesčių pareigūnai.

Pasak R. Matonio, štai, pavyzdžiui, katerius įsigiję ne tik pajūrio, bet ir Utenos bei Alytaus apskričių policijos komisariatai. Triračiais paspirtukais patruliuojama Trakuose, patruliuoti riedžiais populiaru Anykščiuose.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų