Panevėžio pašonėje – pirmasis elektromobilių įkrovimo parkas Lietuvoje

Panevėžio pašonėje – pirmasis elektromobilių įkrovimo parkas Lietuvoje

Šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė.

Projektą vysto elektromobilių įkrovimo stotelių operatorius – bendrovė „Eldrive“.
„Malonu sveikintis vietoje, kur netrukus prasidės išskirtinio objekto – didžiausios Lietuvoje įkrovimo aikštelės statybos. Viena iš Panevėžio miesto strateginių plėtros krypčių – ekologiškumo, darnaus judumo, tvarių išteklių naudojimo skatinimas. Esame pirmasis miestas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, prisijungęs prie Ekstremalios klimato kaitos deklaracijos. Taigi ir šis objektas, skirtas ekologiškam transportui, darniai įsilies į panevėžiečių ir rajono gyventojų siekį gyventi ir keliauti ekologiškiau“, – teigė Panevėžio meras Rytis Račkauskas.
Elektromobilių įkrovimo parko statybų projektas bus vystomas etapais. Čia tvarias transporto priemones pakrauti galės tiek lengvieji, tiek sunkiasvoriai elektromobiliai.
Įgyvendinant pirmąjį projekto etapą planuojama įrengti 200 kW galios 5 stoteles su 2-iem įkrovimo prieigomis, o kitų metų vasarą numatyta įrengti dar 5-ias 400 kW stoteles su 2-iem įkrovimo prieigom, taip parke bus iš viso bus įrengta 20 įkrovimo prieigų.
Kitu etapu, kurio įgyvendinimas priklausys nuo rinkos sąlygų bei elektromobilių parko plėtros šalyje, bus įrengtos dar 20 itin didelės galios įkrovimo prieigų bei keletas įkrovimo taškų sunkiasvoriam transportui ar autobusams.
Elektromobilių įkrovos parke bus pastatytas ir daugiau nei 300 kv. m užimsiantis pastatas, kuriame įsikurs kavinės, veiks poilsio ir darbo vietos.
Planuojama, kad pirmas darbų etapas turėtų būti užbaigtas šių metų gale.
Skaičiuojama, jog įgyvendinus visus projekto etapus čia vienu metu galės krautis net 40 elektromobilių.
Preliminariais duomenimis bendra projekto vertė sieks daugiau kaip 2 mln. Eur.
Panevėžio mieste šiuo metu veikia 34 elektromobilių stotelės, kuriose įrengta 60 įkrovų vietų.

 

Komentarai

  • Kaip man bl nusipirkt ta gelda su batareikom jei algos gaunu 900 euru ka bl

    • Tai žioplys esi, jei tik 900eur gauni. Tau ir nereikia ev, važinėk su viešuoju, jei tiek tesugebi

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų