"Sekundės" nuotr.

Panevėžio muziejus uždaro duris

Panevėžio muziejus uždaro duris

Panevėžio kraštotyros muziejus jau šį rudenį uždarys duris lankytojams.

Jo direktorius Arūnas Astramskas teigia, jog po porą metų truksiančios rekonstrukcijos muziejus pasikeis neatpažįstamai – numatyta atnaujinti ne tik patalpas, bet ir ekspozicijas.

Panevėžio muziejininkams jau prasidėjęs didysis kraustymasis. Į buvusios „Nevėžio“ mokyklos patalpas gabenamas įstaigos inventorius, saugyklose saugomi eksponatai.

Pasak A. Astramsko, muziejinėms vertybėms sandėliuoti reikalingas atitinkamas temperatūros ir drėgmės santykis, todėl prieš perkraustant dalį eksponatų atliekami nuolatiniai patalpų mikroklimato stebėjimai.

Trapiausi eksponatai, tokie kaip Panevėžio muziejų garsinanti Panevėžio lenkų gimnazijos mokytojo Valerijono Straševičiaus iki 1941 m. surinkta viena didžiausių Lietuvoje egzotiškų drugelių ir vabzdžių kolekcija, bei sunkiausios vertybės bus kraustomos į vienintelį iš trijų muziejaus pastatų, prieš septynetą metų rekonstruotą Moigių parodų salę. Ten pat porą metų, kol vyks didieji remonto darbai, glausis ir 12-a muziejaus darbuotojų.

A. Astramsko teigimu, muziejus lankytojams bus užrakintas nuo lapkričio 1-osios ir atsinaujinęs duris atvers 2019-ųjų gruodžio 31-ąją. Per tą laiką besidominčiųjų istorija lauks Kraštotyros muziejaus filialai – Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir sąjūdžio muziejus Respublikos g. bei ekspozicija seniausiame Panevėžio name Kranto g.

Pasak direktoriaus, per porą metrų planuojama atnaujinti du muziejaus pastatus iš esamų trijų Vasario 16-osios g.

Pagrindinis pastatas, kuriame šiuo metu įsikūrusi ir administracija, po rekonstrukcijos bus visas pritaikytas lankytojams. Antrajame, kur šiuo metu veikia restauratorių dirbtuvės, bus įrengtas edukacinis centras su trimis edukacinėmis klasėmis: miesto kultūros, gamtos ir etninės kultūros.

A. Astramsko teigimu, po rekonstrukcijos Panevėžio kraštotyros muziejus duris atvers gerokai pasikeitęs: modernus, inovatyvus ir labai patrauklus. Anot direktoriaus, numatyta įrengti ir papildomų ekspozicijų, atskleisiančių skausmingą Antrojo pasaulinio karo ir sovietinį Panevėžio gyvavimo tarpsnį. Lankytojams rengiama naujiena – laiko liftas, pasak direktoriaus, suteiksiantis galimybę keliauti per Panevėžį skirtingais laikmečiais.

Muziejaus rekonstrukcijai numatyta 1,158 mln. Eur iš Europos Sąjungos paramos fondų ir Savivaldybės biudžeto.

Panevėžio kraštotyros muziejus per metus sulaukia apie 20 tūkst. lankytojų. Iš jų 6852 – edukacinių programų dalyviai.

Komentarai

  • Šauniai! Gera skaityt apie geras permainas.

    • Atsakyti
  • Valio ! Pokyčiai pajudėjo. Džiugu skaityti geras naujienas apie savo miestą.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų