Panevėžio miesto 3D modelis pastebėtas pasauliniu mastu

Panevėžio miesto 3D modelis pastebėtas pasauliniu mastu

Tarptautiniuose metų infrastruktūros projektų apdovanojimuose („Year in Infrastructure Awards“) išskirtas ir Panevėžys. Skaitmeninių miestų kategorijoje nominuotas Panevėžio 3D skaitmeninis modelis. Jis įtrauktas į 400-tuką daugiau kaip 50 šalių pateiktų projektų.

„Tai didžiulis atlikto darbo, pažangių sprendinių diegiant skaitmenines technologijas, kurios prisideda prie 3D miesto modelio ir išmaniojo miesto koncepcijos plėtros, įvertinimas“, – sako Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė.

Trimatė erdvė suteikia puikų įrankį tinkamai suvokti miesto erdvę ir jo kontekstą, išanalizuoti pateiktus projektus ir jų integralumą, tad leidžia užtikrinti didesnį objektyvumą ir aiškumą darniai planuojant miestą.

Visi nominuoti projektai, tarp kurių ir Panevėžio 3D modelis, publikuojami leidinyje „2018 Infrastructure Yearbook“.

Primename, kad balandžio 24–27 d. Panevėžio miesto 3D modelis bus pristatomas Vilniuje vykstančioje parodoje „Resta“, bendrovės „IN RE“ stende. Šiuo metu 3D modelis apima 11 kv. km miesto centrinę dalį, 2019 m. pabaigoje ji išsiplės iki 20 kv. m – įtraukdama laisvąją ekonominę zoną ir pramonės parką.

Komentarai

  • Gailios ašaros man nepaliauja srūti vien pagalvojus kad pilka provincija gimtajame Panevėžyje su kiekviena diena vis nyksta, blanksta, vis traukiasi. Kam ta pažanga? Kodėl tie nesibaigiantys pasikeitimai?

    • Atsakyti
  • be suolų prisėsti ir 3D nepadės. Man patinka dabartinis vaizdas, kam mėtyti pinigus?

  • Kokie pinigai , miesto inftasruktūra suplanuota dar pirmininkaujant B.Kačkui, o dabar del 1 kv,km , laurus ir apdovanojimus pasiims tie kurie garsiausia apie tai kalbės nieko neveikdami . Bet pinigu kainuos nemažai, nes gi reikia ir premijas ir paskatinimus ir kitaip apsipiniguoti.

    • Atsakyti
  • 400-šimtukas geriau nei tūkstantukas:) bet ar tikrai padaugės gyventojų,turiu mintyje dirbančiu.

  • Labai puiku.Tik niekaip nesuprantu žmonių,kuriems amžinai viskas blogai.Manau,kad ir jie kada nors pradės mąstyti pozytyviau.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų