Panevėžyje prasideda įspūdingos karinės pratybos

Panevėžyje prasideda įspūdingos karinės pratybos

Gegužės 13 – 24 d. Panevėžio miestas ir prieigos taps neramumų ir ginkluoto konflikto zona. Dvi savaites bus modeliuojamos įvairiausio pobūdžio grėsmės, nuo teroristinių išpuolių civiliniuose objektuose iki atviros kovos, pasitelkiant būtinas karines priemones, siekiant neutralizuoti priešiškas pajėgas. Treniruodami karius veikiant civilinėje aplinkoje, siekiame integruoti visas miesto institucijas ir įmones, kurios potencialiai galėtų tapti terorizmo taikiniais.

Pratybų siekinys – gebėti valdyti saugumo situaciją, treniruoti organizacijų tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su visais pratybose dalyvaujančiais vienetais, didinti gyventojų sąmoningumą apie galimas grėsmes bei būtinus veiksmus siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų padarinius.

Pagal pratybų scenarijų, priešiškai nusiteikę asmenys Panevėžio apskrityje verbuos civilius gyventojus į savo grupuotę, skatins agresiją, organizuotos grupės rengs protestus, riaušes, pasipriešinimą, sieks užimti vietos administracijos objektus, daryti įtaką svarbiausiems miesto žmonėms ir stengsis trukdyti draugiškų pajėgų veiksmų laisvę.

Viename iš pirminių pratybų etapų, gegužės 15 dieną, bus skelbiamas ekstremalus įvykis – aviakatastrofa. Reaguojant į įvykį, situacijos saugumo užtikrinimui, pasitelkiamos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Greitosios medicinos tarnybos pajėgos, taip pat Karaliaus Mindaugo husarų bataliono priskirti pajėgumai.

Visą savaitę mieste numatomi įvairūs neramumai, į kuriuos reaguoti kviečiamos policijos pajėgos ir kariai. Steigiami kontrolės postai, vykdomi patruliavimai, reagavimai į iškvietimus, priešiškai nusiteikusių pajėgų veiksmų fiksavimas.

Gegužės 19 – 24 dienomis, pagal pratybų scenarijų, Panevėžio miestas paskelbiamas karine operacijų teritorija, įvedama Karo padėtis. Mieste bus matoma daugiau karių ir technikos, kadangi veiksmų imsis apie 800 karių grupė, sudaryta iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Krašto apsaugos savanorių Vyčio apygardos 5-osios rinktinės, Lietuvos Šaulių sąjungos ir NATO sąjungininkų. Šio pratybų etapo metu bus treniruojama karo komendantūros veikla, vykdomos karinės operacijos, naudojami garsiniai šaudmenys ir pirotechnika. Miesto gyventojai gatvėse matys patruliuojančius ginkluotus Lietuvos kariuomenės karius su technika – M113 šarvuočiais, HMMWV visureigiais, MB UNIMOG ir SISU sunkvežimiai, taip pat karinių oro pajėgų sraigtasparnius.

2019 m. gegužės 24 d. būrių vertinamųjų lauko taktikos pratybų „Karaliaus Kirtis 2019“ pabaigą vainikuos Karaliaus Mindaugo husarų bataliono istorinės vėliavos 24 – ųjų įteikimo metinių minėjimas, batalione. Šventinę dieną pradėsime Šv. Mišiomis, kurių metu bus suteikiamas Sutvirtinimo sakramentas, o iškart po jų iškilminga rikiuotė, kurią stebėti galės svečiai ir karių artimieji. Vidurdienį numatoma skelbti kliūčių ruožo „HUSARŲ TAKAS“ pradžią, o paralelinėje veikloje vyks Lietuvos kariuomenėje naudojamos ginkluotės ir technikos paroda.

Komentarai

 • BAISU…O KOKS BUS ORO UŽTERŠTUMAS?? KAS APIE TAI INFORMUOS???????

  • apsibezdejes sedi ir rasineji cia, shikniau

  • Xdddd

 • O kas bus kai pristatis visokiu genetstoriu Berzu gat aiksteleje kurie urgs zvimbs ausise dieba nakti miegot neimanoma ir dar velniai zino ko orijungia kad zmonems kurie turi problemu su kraujotaka sveikata visai pablogeja svaigsta galva sukila spaudimas tegul varo i laukus ir ten treniruojasi.

  • Jeigu karas bus tada pasakyk kad i laukus varytu 😀

 • Varykit bobutės jūs į laukus. Gal kraujotaka pagerės. O tai dabar sėdite užsidarę ir spoksote pro langą kol kraujospūdis pakyla. O kariams leiskite treniruotis kraštą ginti

  • Nuo ko gins kraštą, kas tą kraštą puolą:) Labai jau kažkam reikalingas tas tavo ubagų kraštas.

   • tu esi ubagas, tave negins, nes taves, ubago, nieks nepuls. o mes ne ubagai ir mus gins ir mes ginsimes jeigu ka…

 • Net sikti uzsinorejau nuo tos ginibos

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų