Panevėžio mieste ir rajone – dar daugiau modernių pašto paslaugų

Panevėžio mieste ir rajone – dar daugiau modernių pašto paslaugų

Panevėžio miesto ir rajono gyventojams šiuolaikiškos pašto paslaugos ne naujiena – mieste aktyviai naudojamasi 8 LP EXPRESS paštomatais, dalį kaimiškų vietovių gyventojų aptarnauja mobilieji laiškininkai, praėjusiais metais mieste atidaryti du šiuolaikiški pašto skyriai. Sausio pabaigoje pristatyta dar daugiau modernių pokyčių: visi miesto laiškininkai apylinkes pradės aptarnauti vairuodami automobilius, o Velžio seniūnijos gyventojus pradės aptarnauti mobilieji laiškininkai.

„Nuosekliai įgyvendinama pašto tinklo modernizacija – vienas iš strateginių Lietuvos pašto tikslų. Pokyčius skatina ir pasikeitę gyventojų siuntimo įpročiai – per pastaruosius metus išaugę e. komercijos siuntų kiekiai lėmė, kad iš laiškų pristatytojų tapome kurjerine bendrove. Naujausi pokyčiai Panevėžyje ir jo apylinkėse yra ypač svarbus žingsnis, leisiantis kasdien kokybiškai aptarnauti daugiau klientų. Tikime, kad gyventojai netruks pajusti pokyčių privalumus“, – teigia Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Keisis pristatymo laikas

Nuo sausio pabaigos didžioji dalis laiškininkų išvyksta iš vieno siuntų centro. Miesto laiškininkai, kurie iki šiol apylinkes aptarnaudavo pėsti, aprūpinti ir naujais tarnybiniais automobiliais, todėl pasikeitė ir laiškininkų aptarnaujamos apylinkės bei maršrutai. Nauji maršrutai išvykstant iš vieno taško suplanuoti taip, kad pavyktų per dieną aptarnauti daugiau klientų.

Svarbu pastebėti, kad, pasikeitus laiškininkų darbo būdui bei apylinkėms, įprastas miesto apylinkių aptarnavimo laikas gali keistis – laiškininkas gali atvykti anksčiau arba vėliau, tačiau, kaip ir privaloma, prenumerata bus pristatyta iki numatytos pristatymo dienos darbo pabaigos. D. Žebrauskaitė atkreipia dėmesį, kad pokyčiai išmokų pristatymui įtakos neturės – jas mieste pristato specialiai tam pasamdyti darbuotojai.

Lietuvos pašto atstovė taip pat perspėja, kad pereinamuoju laikotarpiu galimi laikini nepatogumai: „Pasikeitus apylinkėms, gali prireikti šiek tiek laiko, kol laiškininkai su jomis susipažins, išsiaiškins, kur kokia gatvė. Neretai pasitaiko atvejų, kai namai būna be adresų, pašto dėžutės be numeracijos ar pasislėpusios kiemuose – tai irgi prisideda prie ilgesnio apylinkių aptarnavimo. Šiuo metu susiduriama ir su pandemijos iššūkiais, kai netikėtai suserga darbuotojai. Suprantame, kad tai gali kelti nepatogumų gyventojams, dėl to atsiprašome. Galime užtikrinti, kad nesklandumai yra laikini, dedame visas pastangas, kad gyventojai jų pajustų kuo mažiau“, – sako D. Žebrauskaitė.

Patogios paslaugos ir rajone

Panevėžio rajone mobilieji laiškininkai jau dirba nuo 2020 m., šiuo metu iš viso jų yra 18.  Tai yra vienas sėkmingiausių Lietuvos pašto projektų – kaip rodo klientų apklausos, nors pradžioje tai daugeliui klientų buvo naujiena, dabar jie džiaugiasi paslaugų patogumu, labiausiai vertina galimybę jas gauti namuose. Nuo šiol mobilieji laiškininkai aptarnauja ir Velžio seniūnijos gyventojus. Prireikus pašto paslaugų nebereikės eiti į pašto skyrių – į namus atvykęs mobilusis laiškininkas suteikia visas įprastas pašto paslaugas: pristato bei priima išsiųsti siuntas, galima užsisakyti prenumeratą. Išsikvietus laiškininką dėl pašto paslaugų, taip pat galima apmokėti mokesčius bei įsigyti prekių. Mobilųjį laiškininką gyventojai gali išsikviesti telefonu 1842. Iškviestas laiškininkas pas gyventoją atvyks kitą darbo dieną, jų paslaugos teikiamos antradieniais–šeštadieniais.

Mobilieji laiškininkai Velžio seniūnijoje turi ir dvi pastovėjimo vietas, kur atėjus bus teikiamos visos įprastos pašto paslaugos. Antradieniais–šeštadieniais nuo 10:00 iki 10:30 val. mobilusis laiškininkas paslaugas teiks Velžyje, Nevėžio g. 54-1, ir tuo pačiu metu Dembavoje, Liepų g. 4A.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų