Site icon sekunde.lt

Merą paliko priverstinėse atostogose

Panevėžio mero Ryčio Račkausko skundas dėl jam skirto nušalinimo nuo pareigų atmestas.

Teismo sprendimu, Rytis Račkauskas lieka nušalintas nuo mero pareigų trims mėnesiams ir ši nutartis neskundžiama. V. BULAIČIO nuotr.

Panevėžio mero Ryčio Račkausko skundas dėl jam skirto nušalinimo nuo pareigų atmestas.

Apygardos teismo sprendimu, R. Račkauską paliko priverstinių atostogų trims mėnesiams. Ši nutartis galutinė ir neskundžiama.

Teismas motyvuoja, kad jis įtariamas dviejų sunkių ir dviejų apysunkių nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymu.

Atmesdamas mero skundą, teismas pažymėjo, kad pateiktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra pakankamai informacijos, leidžiančios manyti, kad R. Račkauskas galėjo padaryti jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas.

Kaip teigiama teismo pranešime, kadangi jis įtariamas padaręs korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas vykdydamas būtent darbinę veiklą – eidamas Panevėžio mero pareigas ir turėdamas tarnybinę įtaką kitiems asmenims, teismo įsitikinimu, jis gali daryti įtaką jau apklaustiems ir dar neapklaustiems Savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų bei įmonių darbuotojams, siekti suderinti parodymus, paslėpti tyrimui reikšmės turinčius daiktus ar dokumentus, tęsti pradėtas galimai nusikalstamas veikas.

Narplioja antrą mėnesį

Teismas nurodė, kad ikiteisminis tyrimas dėl šių veikų pradėtas visai neseniai – gegužės 31-ąją. Šiuo metu aktyviai vykdomi ikiteisminio tyrimo veiksmai – renkami duomenys, tyrimas yra didelės apimties, jo metu gali paaiškėti naujų aplinkybių, proceso dalyviais gali tapti ir daugiau tyrėjams iki šiol nenustatytų asmenų, todėl vien tik uždraudimas R. Račkauskui bendrauti su tam tikrais asmenimis, įeinantis į kardomosios priemonės – rašytinio pasižadėjimo neišvykti turinį, gali ir neužtikrinti greito bei išsamaus veikų išaiškinimo.

Todėl, teismo manymu, R. Račkauskui skirtas nušalimas nuo pareigų nėra perteklinė procesinė prievartos priemonė, ir prokurorų paskirtos vienintelės kardomosios priemonės – rašytinio pasižadėjimo neišvykti šioje bylos tyrimo stadijoje nepakanka.

Teismas taip pat pažymėjo, kad siekis ištirti nusikalstamas veikas, kurias galimai padarė asmuo, einantis mero pareigas, taip pat atitinka viešąjį interesą ir nusveria įtariamojo siekį tęsti einamas pareigas.

„Sviestas pasviestuotas ir tiek. Teisiniu požiūriu mano nušalinime nematau prasmės, todėl kyla minčių apie galimą politinį interesą.“

R. Račkauskas

Pramogauti netrukdoma

Skundą teikęs ir sugrįžti į darbą vilties turėjęs R. Račkauskas kategoriškai atmeta jam pareikštus įtarimus piktnaudžiavimu valdžia ir prekyba poveikiu. Nušalinimą nuo pareigų jis vertina kaip visiškai perteklinę priemonę – jam dar skirtas pasižadėjimas neišvykti ir uždrausta bendrauti su daugiau nei dešimčia asmenų.

„Sviestas pasviestuotas ir tiek. Teisiniu požiūriu mano nušalinime nematau prasmės, todėl kyla minčių apie galimą politinį interesą“, – teigia meras.

Anot jo, tokia kardomoji priemonė – bausmė ne jam.

„Nušalinimas netrukdo linksmai leisti laiko. Galiu pramogauti, atostogauti. Bet uždrausta dirbti miestui – daryti tai, dėl ko mane tiesiogiai išrinko panevėžiečiai. Tai kas šiuo atveju baudžiamas?“ – sako meras.

Panevėžį supurčiusį skandalą R. Račkauskas teigia vertinantis tik kaip politinį procesą artėjant jau kitų metų vasarį vyksiantiems savivaldos ir tiesioginiams mero rinkimams. Esą viešojo intereso sąskaita žaidžiami politiniai žaidimai be taisyklių, kurių tikslas aiškus – valdžia.

Mano siekiant valdžios

„Vargu, ar tokia situacija būtų susiklosčiusi, jei miestas toliau stagnuotų ir nesimatytų akivaizdžių prasidėjusių pokyčių. Kitaip tariant, nori valdžios – parodyk, koks blogas dabartinis meras“, – sako R. Račkauskas.

Anot jo, į Panevėžį pritraukta nemažai Europos Sąjungos ir valstybės investicijų, atlikta daug visuomenei nematomo, bet sudėtingo ir būtino darbo, kurio rezultatai pradeda ryškėti. Miestas virsta statybų aikštele: tvarkomos gatvės, baigiama lengvosios atletikos maniežo rekonstrukcija, netrukus startuos viešųjų erdvių veidą iš esmės pakeisiančių URBAN projektų rangos darbai.

„Po ilgų sąstingio ir išsivaikščiojimo metų Panevėžys kelia galvą. Bet atsinaujinantį miestą kai kas mato kaip grėsmę siekiant valdžios. O ją gali gauti parodęs dabartines blogybes jas tiesiog sugalvojant“, – politiniais interesais neabejoja R. Račkauskas.

Jo teigimu, dirbantis meras galėtų ginti konkrečius, miestui reikalingus projektus, dėl kurių jau yra tartasi aukščiausiu lygiu, jie derinti ministerijose, Vyriausybėje.

„Nušalinus merą ir nelikus tokios galimybės, karštligiškai skubama griauti, kas jau nuveikta. Ar panevėžiečiai tikrai norėtų, kad dėl politikų savanaudiškų manipuliacijų Panevėžys amžiams liktų sovietinėje stagnacijoje ir provincijos lygyje?“ – sako R. Račkauskas.

Apsigynė teisme

Panevėžio merui ne pirmą kartą tenka atremti laviną įtarimų esą abejotina reputacija. Miesto Tarybos opozicijoje esanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai prieš metus kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl R. Račkausko galimai supainiotų viešųjų ir privačių interesų, kai Skaistakalnio parko atnaujinimo idėjų konkursą laimėjo mažoji bendrija, prie kurios projekto neatlygintinai buvo prisidėjęs mero sūnus. VTEK buvo pripažinęs R. Račkauską supainiojus interesus, o Tarybos opozicija ėmėsi iniciatyvos skelbti merui interpeliaciją. Ilgokai eskaluotas politinis skandalas tąkart baigėsi šnipštu – R. Račkauskas jam nepalankų VTEK verdiktą apskundė Vilniaus apygardos teismui, o šis panaikino abejones dėl mero konstatavęs, kad jį nuteisę etikos sargai buvo neteisūs.

„Ar kas nors girdėjote, kad panevėžiečių būtų atsiprašyta už klaidinimą? Nepraėjo nė metai – vėl matote dar vieną bandymą. Ką šitaip politiko etikos kodeksą suprantantys žmonės galėtų duoti miestui atėję į valdžią?“ – teigė R. Račkauskas.

Exit mobile version