Teismo sprendimu, Rytis Račkauskas lieka nušalintas nuo mero pareigų trims mėnesiams ir ši nutartis neskundžiama. V. BULAIČIO nuotr.

Merą paliko priverstinėse atostogose

Merą paliko priverstinėse atostogose

Panevėžio mero Ryčio Račkausko skundas dėl jam skirto nušalinimo nuo pareigų atmestas.

Apygardos teismo sprendimu, R. Račkauską paliko priverstinių atostogų trims mėnesiams. Ši nutartis galutinė ir neskundžiama.

Teismas motyvuoja, kad jis įtariamas dviejų sunkių ir dviejų apysunkių nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymu.

Atmesdamas mero skundą, teismas pažymėjo, kad pateiktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra pakankamai informacijos, leidžiančios manyti, kad R. Račkauskas galėjo padaryti jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas.

Kaip teigiama teismo pranešime, kadangi jis įtariamas padaręs korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas vykdydamas būtent darbinę veiklą – eidamas Panevėžio mero pareigas ir turėdamas tarnybinę įtaką kitiems asmenims, teismo įsitikinimu, jis gali daryti įtaką jau apklaustiems ir dar neapklaustiems Savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų bei įmonių darbuotojams, siekti suderinti parodymus, paslėpti tyrimui reikšmės turinčius daiktus ar dokumentus, tęsti pradėtas galimai nusikalstamas veikas.

Narplioja antrą mėnesį

Teismas nurodė, kad ikiteisminis tyrimas dėl šių veikų pradėtas visai neseniai – gegužės 31-ąją. Šiuo metu aktyviai vykdomi ikiteisminio tyrimo veiksmai – renkami duomenys, tyrimas yra didelės apimties, jo metu gali paaiškėti naujų aplinkybių, proceso dalyviais gali tapti ir daugiau tyrėjams iki šiol nenustatytų asmenų, todėl vien tik uždraudimas R. Račkauskui bendrauti su tam tikrais asmenimis, įeinantis į kardomosios priemonės – rašytinio pasižadėjimo neišvykti turinį, gali ir neužtikrinti greito bei išsamaus veikų išaiškinimo.

Todėl, teismo manymu, R. Račkauskui skirtas nušalimas nuo pareigų nėra perteklinė procesinė prievartos priemonė, ir prokurorų paskirtos vienintelės kardomosios priemonės – rašytinio pasižadėjimo neišvykti šioje bylos tyrimo stadijoje nepakanka.

Teismas taip pat pažymėjo, kad siekis ištirti nusikalstamas veikas, kurias galimai padarė asmuo, einantis mero pareigas, taip pat atitinka viešąjį interesą ir nusveria įtariamojo siekį tęsti einamas pareigas.

„Sviestas pasviestuotas ir tiek. Teisiniu požiūriu mano nušalinime nematau prasmės, todėl kyla minčių apie galimą politinį interesą.“

R. Račkauskas

Pramogauti netrukdoma

Skundą teikęs ir sugrįžti į darbą vilties turėjęs R. Račkauskas kategoriškai atmeta jam pareikštus įtarimus piktnaudžiavimu valdžia ir prekyba poveikiu. Nušalinimą nuo pareigų jis vertina kaip visiškai perteklinę priemonę – jam dar skirtas pasižadėjimas neišvykti ir uždrausta bendrauti su daugiau nei dešimčia asmenų.

„Sviestas pasviestuotas ir tiek. Teisiniu požiūriu mano nušalinime nematau prasmės, todėl kyla minčių apie galimą politinį interesą“, – teigia meras.

Anot jo, tokia kardomoji priemonė – bausmė ne jam.

„Nušalinimas netrukdo linksmai leisti laiko. Galiu pramogauti, atostogauti. Bet uždrausta dirbti miestui – daryti tai, dėl ko mane tiesiogiai išrinko panevėžiečiai. Tai kas šiuo atveju baudžiamas?“ – sako meras.

Panevėžį supurčiusį skandalą R. Račkauskas teigia vertinantis tik kaip politinį procesą artėjant jau kitų metų vasarį vyksiantiems savivaldos ir tiesioginiams mero rinkimams. Esą viešojo intereso sąskaita žaidžiami politiniai žaidimai be taisyklių, kurių tikslas aiškus – valdžia.

Mano siekiant valdžios

„Vargu, ar tokia situacija būtų susiklosčiusi, jei miestas toliau stagnuotų ir nesimatytų akivaizdžių prasidėjusių pokyčių. Kitaip tariant, nori valdžios – parodyk, koks blogas dabartinis meras“, – sako R. Račkauskas.

Anot jo, į Panevėžį pritraukta nemažai Europos Sąjungos ir valstybės investicijų, atlikta daug visuomenei nematomo, bet sudėtingo ir būtino darbo, kurio rezultatai pradeda ryškėti. Miestas virsta statybų aikštele: tvarkomos gatvės, baigiama lengvosios atletikos maniežo rekonstrukcija, netrukus startuos viešųjų erdvių veidą iš esmės pakeisiančių URBAN projektų rangos darbai.

„Po ilgų sąstingio ir išsivaikščiojimo metų Panevėžys kelia galvą. Bet atsinaujinantį miestą kai kas mato kaip grėsmę siekiant valdžios. O ją gali gauti parodęs dabartines blogybes jas tiesiog sugalvojant“, – politiniais interesais neabejoja R. Račkauskas.

Jo teigimu, dirbantis meras galėtų ginti konkrečius, miestui reikalingus projektus, dėl kurių jau yra tartasi aukščiausiu lygiu, jie derinti ministerijose, Vyriausybėje.

„Nušalinus merą ir nelikus tokios galimybės, karštligiškai skubama griauti, kas jau nuveikta. Ar panevėžiečiai tikrai norėtų, kad dėl politikų savanaudiškų manipuliacijų Panevėžys amžiams liktų sovietinėje stagnacijoje ir provincijos lygyje?“ – sako R. Račkauskas.

Apsigynė teisme

Panevėžio merui ne pirmą kartą tenka atremti laviną įtarimų esą abejotina reputacija. Miesto Tarybos opozicijoje esanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai prieš metus kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl R. Račkausko galimai supainiotų viešųjų ir privačių interesų, kai Skaistakalnio parko atnaujinimo idėjų konkursą laimėjo mažoji bendrija, prie kurios projekto neatlygintinai buvo prisidėjęs mero sūnus. VTEK buvo pripažinęs R. Račkauską supainiojus interesus, o Tarybos opozicija ėmėsi iniciatyvos skelbti merui interpeliaciją. Ilgokai eskaluotas politinis skandalas tąkart baigėsi šnipštu – R. Račkauskas jam nepalankų VTEK verdiktą apskundė Vilniaus apygardos teismui, o šis panaikino abejones dėl mero konstatavęs, kad jį nuteisę etikos sargai buvo neteisūs.

„Ar kas nors girdėjote, kad panevėžiečių būtų atsiprašyta už klaidinimą? Nepraėjo nė metai – vėl matote dar vieną bandymą. Ką šitaip politiko etikos kodeksą suprantantys žmonės galėtų duoti miestui atėję į valdžią?“ – teigė R. Račkauskas.

Komentarai

 • Buvusi Panevezio elita kamuoja lovio ilgesys.

  • Labai gaila kad toks sprendimas.
   Palaikau merą Račkauską ir gerbiu už pozityvius darbus miesto gerovei.
   Skundikams gėda.

   • Povilą paskelbti persona non grata mieste.

    • plus visus opozicionierius ir stukačius

     • # PARAMA MERUI.

     • # Parama merui.

   • Uz taip apleista miesta uz konkolu gerai palaikyti reikia

    • Jei palaikymo komanda, tai dar suprantu, bet , jei vien iš tikėjimo, kažkaip per drąsiai nieko nežinodami ginate. Jei galimai buvo kažkas tokio, tai juokingi atrodote. Nežinant visų aplinkybių, gynyba atrodo kvailai

    • Tai kad gerai ir daug dirba Račkauskas, nemato nežinau kas jie buna gi labai nepatenkinti amžinai pyksta ant visu parėkia net visuomeniniame trandsporte. Palinkesiu merui jegu ir sveikatos.

   • Tegul parodo kur tie jo darbai? Jo manymu anksčiau niekas nedirbo, tik jam pradėjus vadovauti, „po ilgų sąstingio ir išsivaikščiojimo metų Panevėžys kelią galvą.“ Tokio pagyrūno ir įžūlaus mero Panevėžyje dar nebuvo! Tik dabar galime įsivaizduoti kaip jis elgėsi su savivaldybės darbuotojais, jeigu viešai abejoja prokurorų, teisėjų, STT darbuotojų sąžiningumu ir kompetencija.

    • Atsakyti
    • Malonus ir teisingas meras miestą ant koju pakelė, nu kam gi taip neteisingai žmogu apšnėketi ponia panėvėžiete, nu kam tike piktumo.
     Už merą.

     • Atsakyti
   • Galejo leisti i darbą. Nesolidus toks sprendimas, kažkaip neytikinami motyvai.

  • MERE, RINKĖJAI VISKĄ SUPRANTA. SVEIKATOS, STIPRYBĖS JUMS ! UŽ MIESTĄ DAR PAKOVOSIME !

   • Taip, Mere, pasisakau už Jus. Žmonės supranta. Laikykitės.

    • Kalbu tik faktais:
     1.Kai teisėjas kaip kyšį paėmė dešrą, tai nusikaltimas buvo sunkus. Vlastybinėje tarnyboje nėra lengvų nusikaltimų traktuotės.
     2.Spaudoje prokuratūra teigė, kad kyšis nėra materialus, kad tai ne pinigai, ne daiktai, ne statyba.
     IŠVADA: BURBULAI BURBULIUKAI, o skambina kaip varpais.

  • Matyt scenaristai siekia ne rezultato, o proceso – ilgo ilgo ilgo.
   Net senuose detektyvuose rodo kad lengviausia nusikaltėlį paleisti ir psekti. Galgi žino, kad tuo atveju, jeigu ateina į darbą prikamšytą blakių ir nėra jokios medžiagos kaltinimams? Taigi sekti lengviau kai žinai kad nuo 8 iki 17 valandos žmogus sėdi darbe. Ir telefonas prie stalo prisuktas.
   Kas gaudo vėją laukuos???????? A-ūūūūūūūūūūūūūūūū?

 • Nu jo mieste vien traktoriai ir ekskavatoriai , dar asfalto dūminančios mašinos. Konservatoriai ramybės nori.

 • Tegu namie sedi, vistiek is tokio mero naudos lygiai 0

  • Lįsk saulės švieson, nereikės fantazuoti ir fantazijomis tikėti.
   Meras jau padarė labai daug, nes žmonės jau nebenori gyventi po senovei, žmonėms jau reikai Račkausko pradėtų darbų. Upės neužtvenks niekas. Merui stiprybės linkiu.

   • Atsakyti
 • Ko gero vienintelis mero darbas nuveiktas per visa kadencija-keli maisai surinktu siuksliu, per visuomenine akcija Darom, kitu konkreciu miesto labui
  padarytu darbu horizonte nasimato.

  • Arba tu aklas arba leliukas

   • Pirma netrukdo antram. O merą palaikau ir linkiu stiprybės. Baudžia tik miestą. Vitaliukas ir su įtarimais dirbo, niekas jo nenušalino ir dabar teisiamas yra ir tai niekas jo nuo nieko nenušalina. Nėra teisybės? Nėra.

    • čia geras

    • Mažiau prisigalvoti o daugiau analizuoti ir gretinti ivykisu faktus , va tada daug aiškiau. Kas dar gi vel pabalsuos už Urbsy is kosmoso?

    • kaip visada dvigubi standartai, kažkodėl nebestebina… Palaikau merą, nes mieste pokyčiai daugiau nei akivaizdūs, būtų liūdna, jei nešvari kova dėl valdžios vėl grąžintų Panevėžį į pradinį tašką – seną, nustekentą, žolėm apaugusį, be lašelio modernumo, be perspektyvų, tik su 20 metų vos berusenančia viltim ir svaičiojimais apie naują stotį – konservatorių Panevėžį…

 • Sudėtingiau nei ,,Novičiok“ atveju. Reikia pagalbos.

  • Atsakyti
  • Tą novičioką tai lengvą nustatyti o kai reikia sukurti suburti va tada tai problems.
   Jeigu turi kokį siūlo galą tai ir pasako prokurorai per tv per spaudą, o ne tyli kaip vandens prisiėme.

 • Meras apsigins, teismas iš piršto laužtomis pasakėlėmis netiki kaip ir revanšistų ašaromis.
  O dabar pralaimi miestas, kurio perėjimui į aukštesnę lygą paskelbta totali blokada. Kas dieną – taip girdžiu vis apie naują trukdančią naujieną.

 • Sunkus tai pagal tyrimo laiką?
  Jeigu būtų už ko užsikabinti, tai teistų o ne vilkinimu užsiimtų. Politiniai žaidimai miesto nenaudai. Emigruosiu.

  • Ir paskubek!

   • Man nepatiko kad miesto šventėse Kalnapilio girdyklu neuzdraude, Panevezio keliams nepatiko kad pigiai asfaltuoti kauniečiams atidavė gatves, p.Urbsiui pasinorejo meru tapti, Vytalijus vis pareiškimus daro is temos o buvo taip. Va ir kerštui motyvai aiskus.
    Jei rimčiau tai aš pasisakau uz merą. Laikykites Jus mere.

 • na cia kaip ir aisku,kam viskas naudinga. tikrai ne paneveziui ir ne merui, geriausiu atveju urbsiui ir konservuotiesiems

 • Taip, Mere, miestiečiai neapšviesti, kas ką nori tas tą sako o tiki visi viskuo, net reklamuojamomis prekėmis per TV, tokia liaudis, manipuliuoti galima pilnai. Gerb.Mere, daugiau informacijos liaudžiai suteikite. Pagarba Jums , stiprybės.

 • GAILA man Mero aplinkos zmoniu kurie priversti rasyneti palaiko ir t.t. Gal laikas atsimerkti teisesauga bereikalo nesimeto tokiais kaltinimais ir kiekvienas paskaites spaudoje bylos itarimus matytu aiskiai galima korupcijos atveji. Zinoma abejojau ir as, bet matant viesujurysiu akcija. Kaip bandoma Mera pateikti kaip auka ir paprasta panevezieti, tai kur dingo Mero arogancija ir nesiskaitymas su miestieciais? nebukyt avinais ir supraskit galimai Meras eme is musu kisenes.

  • Manau mero aplinkos žmonės kitaip elgtis negali, nes jis juos atvedė prie valdiško lovio… jiems belieka tik liaupsinti merą, formuoti teigiamą nuomonę ir daryti viešą spaudimą teisėsaugos institucijoms su viltimi, kad prokurorai ir teisėjai atsižvelgs į jų nuomonę ir mero pasigailės… Jie taip pat išsaugos šiltas darbo vieteles… Gudriai sugalvota!

  • STT nežino ką prisiūti, o Justina rašo kaip iš knygos. Aiškkeriagystes dovana?
   Mere, neskaitykite piktu, o linkejimus ir palaikymą primkite.

 • Giesmininkas su Rasyte po tokio sprendimo turbūt pakilime,

  • Iki aukščiausios SI…

 • nuo kada Gema Arturu patapo,kur stebuklinga lazdele gavo?gal ta lazdele it kiausus prikabino?

 • net juokas neima,sunkiais nusikaltimais itariamas.Kas yra sunkus nusikaltimas ir kur itariamieji buna.Kuo toliau,tuo baisesnis prokuraturos veidas Lietuvelej

 • Ei,politikieriai kaimo,palikite jus ta Ryti Mykola MERA ramybeje! Tegul zmogus linksminasi ir pramogauja,jei jau teismas taip nutare. Ko dar ji spardyti gulinti? Tegul zmogelis ilsisi,augina kokius agurkelius namie,gelytes laisto..Jam tai tikrai daug geriau seksis negu miestui vadovauti 🙂 Ir jo nervai bus sveikesni ir ypac zmoniu,su kuriais jam reikejo dirbti 😉 Na ilgesis dar meras tu renginiu i kuriu atidarymus jis ateidavo kaip Dievas,pasakydavo Dievo zodi,perkirpdavo kaspineli,paglostydavo kokiam vaikui galvele…Ech net sirdi suspaude koki puiku zmogu suede prakeikta opozicija…O musu, paprastu panevezieciu vardu,musu isrinktam merui linkiu stiprybes,sveikatos .Palaikau Jus,Mere! Jus gi architektas,tai be darbo neliksite – suprojektuosite vel kokia pavesine,sandeliuka ar dar koki svarbu objekta ir bus tu pinigeliu.Na garbes,zinoma,kiek maziau…Ir kostiumelis jau nebebus reikalingas…Bet juk gyvenimas tuo nesibaigia! 😉

  • Tikras lyderis ne pats dirba, o sudaro sąlygas ir galimybes kitiems dirbti kūrybingai ir su „užsidegimu“.Taip kad daug darbų pajudėjo,pasikeitus savivaldybės administracijai,atsiradus naujiems darbuotojams kaikuriuose skyriuose,pasikeitė,matomai,ir senų darbuotojų požiūris į atliekamą darbą miesto naudai…Rašau,nes žinau iš savo patirties.Merui sveikatos,stiprybės,kantrybės…
   Ir labai laukiu,kada įvardyti bus mero“sunkūs „nusikaltimai miestui???

 • Tai, kad girdėjau, kad tas meras labai jau konfliktiškas buvo. Dar Sąjūdžio laikais su visais persiriejo

  • Atsakyti
  • Girdėjo bobutė….

Rodyti visus komentarus (44)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų