Panevėžio mero pareigas toliau eis V. Jakštas

Panevėžio mero pareigas toliau eis V. Jakštas

Nuo pareigų nušalintą korupcija įtariamą Panevėžio miesto merą Rytį Račkauską laikinai pakeis vicemeras Valdemaras Jakštas, ketvirtadienį nusprendė savivaldybės taryba.

Už tokį sprendimą balsavo 26 tarybos nariai, nė vienas nebuvo prieš ir nesusilaikė.

Mero pareigas V. Jakštas eis iki vasario 20-osios arba kol bus priimtas kitas sprendimas dėl R. Račkausko nušalinimo.

Sausio 20 dieną Panevėžio miesto apylinkės teismas merą nuo pareigų nušalino mėnesiui, nes jis įtariamas prekyba poveikiu.

Nuo to laiko laikinai savivaldybei vadovauja V. Jakštas.

Savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje ketvirtadienį frakcija „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ paskelbė pareiškimą, kad palaiko naujų teisėsaugos įtarimų sulaukusį merą.

„Frakcija remia Panevėžio miesto merą Rytį Račkauską ir juo pasitiki. Vadovaujamės nekaltumo prezumpcija ir bet kokius mėginimus nuteisti be teismo bei įnešti destrukciją tarybos ir savivaldybės veikloje vertiname kaip tendencingą mėginimą kenkti miestui“, – frakcijos vardu sakė tarybos narė Loreta Masiliūnienė.

R. Račkauskas į Panevėžio miesto savivaldybės tarybą ir meru išrinktas kaip visuomeninio komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ atstovas.

Vicemeras V. Jakštas ketvirtadienį paskelbė valdančiosios koalicijos pareiškimą, kad ši pasiryžusi dirbti toliau.

Tuo metu opozicijos frakcijos „Kartu“ vardu kalbėjusi Viktorija Polzunovaitė teigė, kad mero sulaikymas ir jam pateikti įtarimai „atvėrė Panevėžyje opią žaizdą“.

„Ne vienus metus sporto atstovai kelia klausimą dėl sporto organizacijų finansavimo skaidrumo“, – teigė ji.

Pasak tarybos narės, pernai nevyriausybinių kūno kultūros ir sporto organizacijų veiklos projektams finansuoti savivaldybė skyrė 636 tūkst., iš jų beveik 80 proc. teko dviem sporto klubams.

„Net 301 tūkst. eurų – krepšinio klubui „Lietkabelis“, dar 200 tūkst. eurų skirta futbolo klubui „Panevėžys“. Likusioms 41 organizacijai, kurių paraiškos atitiko projekto reikalavimus, skirta vos 135 tūkst. eurų. 41 organizacijai – tik 20 proc. lėšų“, – sakė ji.

Prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba prieš pusantros savaitės pranešė, kad R. Račkauskas galėjo susitarti priimti 3 tūkst. eurų kyšį iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ vadovo, kad šiam klubui būtų skiriama savivaldybės ir jos įmonių parama.

Įtarimai prekyba poveikiu antradienį pateikti ir „Lietkabelio“ prezidentui Alvydui Bieliauskui.

Meras įtarimus neigia.

Be to, R. Račkauskas jau teisiamas kitoje korupcijos byloje ir figūruoja dar viename ikiteisminiame tyrime.

Jis tuomet nuo ikiteisminio tyrimo pradžios iki kadencijos pabaigos 2019 metų kovą taip pat buvo nušalintas nuo pareigų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų