Panevėžio meras Rytis Račkauskas. „Sekundės“ nuotr.

Mero byloje – antras prokurorų bandymas

Mero byloje – antras prokurorų bandymas

Lietuvos apeliacinis teismas pradėjo nagrinėti Panevėžio apygardos prokurorės Dalios Markauskienės apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo sprendimo rezonansinėje Panevėžio mero Ryčio Račkausko byloje.

Šis sprendimas prokurorus apipylė šaltu dušu: R. Račkauskas buvo visiškai išteisintas dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Negana to, šioje byloje dėl prekybos poveikiu taip pat buvo išteisintas krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentas Alvydas Bieliauskas.

Prokurorės darbą pavadino prielaidomis

Panevėžio prokurorai skelbė per ikiteisminį tyrimą surinkę duomenų, jog 2019 metų pavasarį, lankydamasis A. Bieliausko biure Vilniuje, R. Račkauskas neva paprašė šio vilniečio verslininko paslaugos – padengti jo vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto skolą, likusią savivaldos rinkimų, – 3 tūkst. eurų. Prokurorai įžvelgė, kad už tai R. Račkauskas pažadėjo, jog kelios Panevėžio savivaldybės valdomos įmonės suteiks vilniečio vadovaujamam krepšinio klubui „Lietkabelis“ papildomą finansinę paramą be jau skiriamos iš miesto biudžeto.

Tačiau teismas padarė išvadą, kad tokie prokurorų mesti kaltinimai buvo paremti ne įrodymais, o prielaidomis.

Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad byloje nėra duomenų, jog R. Račkausko reikalavimas (prašymas duoti paramos) buvo susijęs su jo tikru ir realiu ketinimu gauti kyšį už savo veikimą ar neveikimą. Taip pat byloje nebuvo nustatytas ir „Lietkabelio“ klubo prezidento A. Bieliausko realus ketinimas papirkti R. Račkauską.

Išklausys įrašus ir įtariamuosius

Su tokiu vilniečių teisėjų sprendimu nesutikusi prokurorė D. Markauskienė pateiktame apeliaciniame skunde prašo panaikinti pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir R. Račkauską pripažinti kaltu dėl prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, jam paskirti 99 900 eurų baudą ir 7 metams atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje.

A. Bieliauską prokurorė prašo pripažinti kaltu dėl prekybos poveikiu ir nubausti 35 000 eurų bauda.

Skundą nagrinėsianti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija priėmė sprendimą šioje byloje atlikti įrodymų tyrimą: išklausyti pokalbių garso įrašus ir dėl šių įrašų apklausti abu išteisintuosius.

Kitas teismo posėdis numatytas rugsėjo 12-ąją, o baigiamosios kalbos šioje byloje turėtų būti sakomos spalio 10-ąją vyksiančio teismo posėdžio metu.

Komentarai

 • na meras gali patikti,gali nepatikti, bet ar prokurores reikalavimas uz menamai net 3000 eur kysio prasyma bausti mera 99 900 euru bauda su sveiku protu neprasilenkia, is kur tokios baudu sumos, gal prokurorei visai galva perkaitus

  • tai nou problem, galim kokius 900 ir nuleist

   • Atsakyti
  • Prokurorė siautėja toliau

   • Atsakyti
 • Tie prokurorai su sveiku protu susipykę.

 • Keisčiausia yra tai , kad tokiom smulkmenom užsiima STT ir po to įtraukia prokurorus bei teismus , kai rimti nusikaltimai lieka be dėmesio . Visas tas procesas jau kainavo valsybei kelis kartus daugiau negu šis pažeidimas ( įvykęs ar ne negaliu suprast iš to straipsneliuko )

  • Atsakyti
 • Panevėžyje atliekami dideli miesto gražinimo, atnaujinimo darbai. Gražėja gatvės aikštės, parkai. Keičia savo veidą Senvagė. Tačiau kaip minėjo vienas komentatorius, kai kas vis nerimsta. Matyt, nori įsiropšti į mero kėdę. Net ir prokurorė nesupranta, kad miesto visuomenė pasiriki dabartiniu meru ir kaskart balsuoja už jo pastangas dideliuose miesto darbuose. Nuomonė.

  • Atsakyti
  • o prie ko čia meras? Padėjo nors vieną plytelę savomis rankomis?

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų