M. GARUCKO nuotr.

Panevėžio mero byla bus nagrinėjama Šiauliuose

Panevėžio mero byla bus nagrinėjama Šiauliuose

Lietuvos apeliacinis teismas nutarė perduoti Panevėžio miesto savivaldybės mero bylą nagrinėti Šiaulių apygardos teismui. Kad ši byla būtų nagrinėjama ne Panevėžio, o kitame apygardos teisme į aukštesnįjį teismą kreipėsi Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Sigitas Bagdonavičius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą kovo 21 d. Panevėžio apygardos teismui perdavė Panevėžio apygardos prokuratūra. Šioje byloje Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas., mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė ir vilnietis verslininkas Marius Vaupšas kaltinami piktnaudžiavimu.

Pagal Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas minima baudžiamoji byla išties yra teisminga Panevėžio apygardos teismui, tačiau Kodekse numatyta, jog byla gali būti perduota nagrinėti kitam teismui, siekiant užtikrinti svarbius valstybės saugumo, viešosios tvarkos ar teisingumo interesus.

Šiuo atveju, Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Sigitas Bagdonavičius Lietuvos apeliaciniam teismui nurodė, kad yra tam tikros aplinkybės, dėl kurių nagrinėjant bylą Panevėžio apygardos teisme tiek proceso dalyviams, tiek pašaliniam stebėtojui gali kilti abejonių šio teismo nešališkumu.

Viena jų – tai, kad Panevėžio apygardos teismo pirmininkas E. Činka yra asmeniškai pažįstamas su kaltinamuoju R. M. Račkausku. Be to, kaltinamasis kandidatavo į mero postą per paskutiniuosius rinkimus į savivaldybių tarybų ir tiesioginius merų rinkimus, kuriuos laimėjo palaikomas didžiosios dalies Panevėžio visuomenės. Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko teigimu, Panevėžio apygardos teismo teisėjai, kurie taip pat yra miesto visuomenės dalis, nagrinėdami šią rezonansinę baudžiamąją bylą, dėl padidėjusio visuomenės dėmesio gali jausti netiesioginę įtaką ar sulaukti nepagrįstų teismo, teisėjų darbo vertinimų.

Lietuvos apeliacinis teismas pritarė Panevėžio apygardos teismo argumentams, kad visos nurodytos aplinkybės yra pakankamas pagrindas perduoti bylą nagrinėti kitam apygardos teismui.

Apeliacinis teismas pažymėjo ir tai, kad baudžiamoji byla yra rezonansinio pobūdžio (kaltinamasis R. M. Račkauskas yra aktyvus politikos veikėjas, iki laikino nušalinimo ėjęs mero pareigas Panevėžio miesto savivaldybėje, vėl laimėjęs per paskutiniuosius tiesioginius merų rinkimus), todėl nurodytos Panevėžio apygardos teismo aplinkybės gali būti pagrindas pareikšti nušalinimą bet kuriam Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjui.

„Nors teismas vykdydamas teisingumą yra nepriklausomas, esant tokioms aplinkybėms, siekiant pašalinti bet kokias abejones bylą nagrinėjančio teismo nešališkumu, kad nei byloje dalyvaujantiems asmenims, nei visuomenėje nekiltų nepagrįstų teisėjų darbo vertinimų, o kartu užtikrinant teisingumo interesus, baudžiamąją bylą tikslinga iš Panevėžio apygardos teismo perduoti nagrinėti Šiaulių apygardos teismui“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Komentarai

 • Kaip sitiek prisidirbusiam miesto gelbetojui negeda bet kokia kaina vel prie lovio brautis ?

  • Atsakyti
  • dar joks teismas nesibaigė,o tamsta jau nuosprendi žinai,juokinga

   • Vardu Keistuolis, etatininis i visu komentaru atrasinetojas

  • Didžiausia nelaimė nuolat besikeiksnojančiam depresikui yra jo paties užsitęsusi nelaiminga jausena.
   O Meru Račkausku rinkėjai tiki ir jį gerbia. Stiprybės mūsų Merui!

   • „gerbia“ tik kas penktas Panevezio gyventojų. Panevėžio bandytėlius žmonės kadaise irgi „gerbė“… Bet kur jie fabar?

    • Kaip ir visi atsirado

   • Pripažinote savo ligą, lygiai tai pat kaip ir Račkauskas, be lovio nebegali.

 • etatinis tas kuris vis apie lovi kriuksi
  savivaldybes jau senai nebe loviai-ten ar dirbi,ar nedirbi,vistiek grasius gauni.na jei kazakam kelia perbegi,gali svenciu proga dar ir antrankius gauti

  • Atsakyti
  • ypac pavojinga kelia perbegti tam kurio vardas netariamas… arba kuris visiskai visose rinkimu apylinkese per mažai balsų gavo.

 • is sesiu komentaru puse Leliuko,tikras etatinis

 • Nereikia miestui tokio mero. Tikrai nereikia. Galimai apsivogusio, arogantiško ir t t. Turi būti tiesa- tokie negali būti miesto meru !

 • o i teisma vazines valdisku auto

Rodyti visus komentarus (17)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų