Panevėžio meras Rytis Račkauskas. „Sekundės“ nuotr.

Panevėžio meras ir jo patarėja išteisinti (papildyta)

Panevėžio meras ir jo patarėja išteisinti (papildyta)

Panevėžio meras Rytis Račkauskas ir jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė išgirdo dar vieną teismo verdiktą.

Jų skundą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas panaikino absoliučiai visus Panevėžio prokurorų mestus kaltinimus ir panaikino žemesnės instancijos Šiaulių apygardos teismo nutarimą juodu nuteisti. Šią žinią „Sekundei“ patvirtino Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėja viešiesiems ryšiams Venta Valčackienė.

„Specialiųjų tyrimų tarnybos, prokuratūros ir (kas galėtų paneigti?) politinių užsakovų triūsas fabrikuojant bylą vėl baigėsi išteisinamuoju nuosprendžiu. Ir vėl norisi pakviesti atsakingus asmenis apskaičiuoti viso šio proceso vertę daugiau nei ketverius metus taškytais mokesčių mokėtojų pinigais. Ir vėl norisi klausti – ar tai normalu? Džiaugiuosi teisme laimėjusia tiesa. Ir dar kartą – ačiū visiems už palaikymą“, – išgirdęs teismo sprendimą pakomentavo R. Račkauskas.

Vienas įtariamasis teismo pabaigos nesulaukė

R. Račkauskas ir G. Maskoliūnienė Vilniaus teisėjams buvo apskundę dar praėjusių metų sausį Šiaulių apygardos teismo priimtą nuosprendį, kuriuo jie abu buvo pripažinti kaltais.
Šiauliečiai teisėjai Panevėžio merui buvo skyrę 30 tūkst. eurų baudą, taip pat penkerius metus atėmę teisę dirbti valstybės tarnyboje. Be to, buvo nuspręsta iš R. Račkausko konfiskuoti daugiau nei 5 tūkst. eurų.
Panevėžio vadovas kaltintas per savo patarėją G. Maskoliūnienę davęs neteisėtų nurodymų Savivaldybės tarnautojams, kad jos organizuoto viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkurso laimėtoja taptų su verslininku Mariumi Vaupšu susijusi įmonė „Lukrecijos reklama“.
G. Maskoliūnienė taip pat buvo pripažinta kalta, jai skirta 25 tūkst. eurų bauda, jai taip pat atimta teisė penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje.
Trečiasis teisiamasis M. Vaupšas Šiaulių apygardos teismo verdikto nebesulaukė. Kol vyko teismų maratonai, verslininkas mirė.

Visgi Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad Šiaulių apygardos teismas R. Račkausko ir G. Maskoliūnienės veiksmus neteisingai įvertino kaip nusikalstamus, netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą, todėl nepagrįstai priėmė apkaltinamąjį nuosprendį.

Apeliacinis teismas taip pat nenustatė, kad R. Račkausko ir G. Maskoliūnienės veiksmais buvo padaryta didelė neturtinė žala.
„R. Račkausko ir G. Maskoliūnienės veiksmai iš dalies galėjo pakenkti savivaldybės prestižui ir reputacijai, tačiau byloje nėra jokių įrodymų, kad dėl šių asmenų veiksmų būtų sumažėjęs ir kiek sumažėjęs Panevėžio miesto savivaldybės prestižas ar visuomenės pasitikėjimas ja, savivaldybės darbuotojai ar miesto gyventojai menkiau vertintų savivaldybės mero autoritetą, priešingai – normali valstybės ir net savivaldybės veikla nesutriko, nebuvo sudarytos sąlygos kitiems asmenims atlikti neteisėtus veiksmus, pasitikėjimas savivaldos sistema nebuvo pakirstas ir nebuvo sukelti į tai panašūs padariniai. Be to, R. Račkausko veiksmai nesulaukė didelio neigiamo atgarsio visuomenėje, nes 2019 metais vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose R.  Račkauskas buvo perrinktas Panevėžio miesto savivaldybės meru“, – pažymėjo Apeliacinis teismas.

Šaltas dušas prokurorams

R. Račkauską prokurorai kaltino ir prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu ir kitoje, panevėžiečių ironiškai pramintoje krapų byloje.
Panevėžio prokurorai skelbė per ikiteisminį tyrimą surinkę duomenų, jog 2019 metų pavasarį, lankydamasis krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidento, verslininko Alvydo Bieliausko biure Vilniuje, R. Račkauskas neva paprašė šio paslaugos – padengti jo vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto skolą, likusią nuo savivaldos rinkimų, – 3 tūkst. eurų.
Panevėžio apygardos prokurorė Dalia Markauskienė siekė, kad R. Račkauskui būtų skirta 99 tūkst. 900 eurų bauda. A. Bieliauskui, kaltintam prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu šaudmenimis, prokurorė siūlė skirti 36,5 tūkst. eurų baudą.
Visgi byla baigėsi šaltu dušu patiems prokurorams. Pernai lapkritį Lietuvos apeliacinis teismas ir R. Račkauską, ir A. Bieliauską visiškai išteisino, konstatavęs, kad įtarimus pateikusi prokuratūra rėmėsi ne konkrečiais įrodymais, o tik prielaidomis.

Komentarai

  • Visi vėmę ir pylę pamazgas, tikėjęsi tapti kažkuom galit rikiuotis į eilę atsiprašymui. Rujojantys politikieriai laukiami pirmumo tvarka. Per anksti rujot pradėjot, oi per anksti.

  • Dabar stebėsim kaip vicemerai ore persiaus batukus.

    • Atsakyti
  • Šaunuolis gerbiamas R. Račkauskas. Atlaikė apgailėtiną ir šlykštų konservinės gaujos puolimą.

  • Dabar labai įdomu kaip elgsis rujojantys polikieriai, pylę pamazgas ir laukę sau palankaus rezultato, tuo pačiu ir galimybės. Dabar į rinkimus galit net neiti, mulkiai

  • Dabar reikia stebėti rujojančių politikierių, pylusių purvą kibirais, elgesį. Spėju, kad perka vazeliną…

  • gal greiciau urbsines gaujos puolima

  • dabar kyla klausimas ,kas atlygins materialine ir moraline zala,nejaugi vel mokesciu moketojai,o gal reikia pradeti taikyti teisine praktika kurioje privaletu atsakyti pareigunai

  • Ir vėl Urbšiui neišdegė šlykštūs darbeliai….

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų