Panevėžio meras Rytis Račkauskas. „Sekundės“ nuotr.

Panevėžio meras ir jo patarėja teismo sprendimo neišgirdo

Panevėžio meras ir jo patarėja teismo sprendimo neišgirdo

Panevėžio meras Rytis Račkauskas ir jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė šiandien numatyto teismo sprendimo neišgirdo. Šiaulių apygardos teismas sprendimo paskelbimą atidėjo iki pirmadienio.

Priimtoje protokolinėje nutartyje pažymima, jog tokį sprendimą teismas priėmė atsižvelgdamas į bylą nagrinėjančio teisėjo didelį darbo krūvį, jo užimtumą kitose bylose, šios bylos didelę apimtį ir sudėtingumą.

Šioje baudžiamojoje byloje, kurioje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos, prokuratūros pareigūnai, Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti 2019 metų vasarą. Privačiame sektoriuje konsultavimo, viešinimo srityje dirbusiam vilniečiui Mariui Vaupšui, kuris šioje byloje buvo kaltinamas padėjimu piktnaudžiauti, byla nutraukta jam mirus.

Bylos duomenimis, Panevėžio meras, talkinant patarėjai, galbūt davė neteisėtus nurodymus miesto savivaldybės administracijos tarnautojams. Įtariama, taip buvo siekiama, kad organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų, organizuojamų savivaldybės, laimėtoja taptų su M. Vaupšu susijusi įmonė. Taip pat gali būti, jog su šiuo asmeniu iš anksto buvo suderintos paslaugų kainos, perkamų paslaugų apimtys, kitos detalės. Buvo susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, kad konsultacines paslaugas Panevėžio miesto savivaldybė ir ateityje pirks iš vilniečio atstovaujamos bendrovės.

Prokurorė teismo prašė merą ir jo patarėją pripažinti kaltais už padarytas jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas ir paskirti bausmes – 40 tūkstančių eurų dydžio baudą kiekvienam, atimti kiekvienam teisę dirbti valstybės tarnyboje 5 metus, iš abiejų kaltinamųjų solidariai konfiskuoti konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – 5472 eurus.
Teisiamieji jiems mestų kaltinimų nepripažįsta ir prašo teismo juos išteisinti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų