Ivanas Dorošas. „Sekundės“ nuotr.

Panevėžio ligoninės direktoriaus atleidimas pavirto detektyvu

Panevėžio ligoninės direktoriaus atleidimas pavirto detektyvu

Sveikatos apsaugos ministerija nutraukė skandalų Respublikinėje Panevėžio ligoninėje serialą ir iš pareigų atleido nė penketą metų direktoriumi neišdirbusį Ivaną Dorošą. Visgi ir paskutinės jo vadovavimo dienos netapo eilinėmis.

Ministerija pakliuvo į tikrą detektyvą bandydama įteikti direktoriui pranešimą apie jo karjeros Panevėžio ligoninėje pabaigą.

„Atsižvelgiant į jau daugiau nei kelerius metus besitęsiančias baudžiamąsias bylas, kuriose I. Dorošas kaltinamas dėl nusikalstamų veikų valstybės tarnybai ir viešiems interesams, korupcinio pobūdžio nusikaltimų, bei Panevėžio apylinkės teismo sprendimą, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti dokumentus vykdant ligoninės direktoriaus funkcijas, priimtas sprendimas atleisti I. Dorošą iš įstaigos vadovo pareigų“, – „Sekundei“ teigė sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.

Iki šiol teismo sprendimu I. Dorošas buvo nušalintas nuo ligoninės vadovavimo siekiant nepakenkti galimų nusikalstamų veikų tyrimams.

Šiuo metu laikinai Respublikinei Panevėžio ligoninei įstaigai vadovauja gydytojas Remigijus Samuolis.

Konkursą į Panevėžio ligoninės vadovo vietą SAM žada paskelbti artimiausiu metu.

Įsivėlė į detektyvą

Panevėžio ligoninę skandalais ir priešprieša su SAM išgarsinęs I. Dorošas direktoriaus vietą paliko irgi ne taip, kaip įprasta atleidžiamiems vadovams.

SAM bandymas įteikti jam pranešimą apie atleidimą virto kone detektyvine istorija.

Ministro patarėjos Vilmos Srogės teigimu, apie inicijuotą I. Dorošo atšaukimo iš pareigų procedūrą jam pačiam ir Respublikinei Panevėžio ligoninei buvo pranešta dar prieš mėnesį, vasario 13-ąją. Pasak V. Srogės, kad būtų užtikrinta jo teisę pateikti paaiškinimus dėl darbo santykių nutraukimo pakartotinai pranešimas I. Dorošui išsiųstas ir vasario pabaigoje.

„Siekdami, kad I. Dorošas laiku ir tinkamai būtų informuotas apie numatomą dalininkų susirinkimą, ligoninės buvo paprašyta esant galimybėms, tai yra žinant kitus jo gyvenamosios vietos adresus, perduoti ministerijos siunčiamus dokumentus“, – „Sekundei“ tvirtino V. Srogė.

Anot jos, iki šiol tuo pačiu adresu siunčiami dokumentui I. Dorošą visada pasiekdavo – direktorius į juos reaguodavo, tačiau į žinią apie atleidimą iš pareigų jokios reakcijos ministerija nesulaukė.

„Todėl manome, kad I. Dorošas sąmoningai nerealizavo teisės pateikti paaiškinimus ir sudalyvauti dalininkų susirinkime, kuriame buvo svarstomas jo atšaukimo iš pareigų klausimas“, – teigė V. Srogė.

Anot jos, SAM veiksmai rodo, kad buvo dedamos visos pastangos, jog I. Dorošo atšaukimo iš direktoriaus pareigų procedūra vyktų sklandžiai bei būtų tinkamai informuojama apie priimtus sprendimus.

Galutinis sprendimas dėl atšaukimo iš pareigų, ministro patarėjos teigimu, I. Dorošui išsiųstas vakar.

Pranešė televizija

Direktoriaus posto netekęs I. Dorošas tvirtina nesąs gavęs jokių oficialių žinių, jog jis jau nebe ligoninės vadovas.

„Tą informaciją perskaičiau bėgančia eilute per televiziją. Šiuo metu žinau tik tiek, kad teismo sprendimu esu laikinai nušalintas nuo pareigų“, – „Sekundei“ tvirtino I. Dorošas.

Jis tikina nesulaukęs nė įspėjimų apie gresiantį atleidimą.

„Esu sulaukęs iš ministro visokių kitų pastabų, įspėjimų, bet ne dėl atleidimo“, – teigė I. Dorošas.

Teisiamas dėl galimų korupcinių veikų vadovaujant Respublikinei Panevėžio ligoninei, I. Dorošas visą laiką aiškino, kad neva taip su juo yra bandoma susidoroti.

„Motyvas tėra vienas: I. Dorošą reikėjo atleisti nuo 2013-ųjų liepos 1-osios. Reikėjo iš karto manimi atsikratyti ir to buvo siekiama visus penketą metų. Už tai ir būdavau nušalinamas tai penkiems, tai trims mėnesiams. Tiek jau kartų buvau nušalintas, kad nebeimu į galvą datų, nuo kada ir iki kada. O galų gale atleido“, – auka save pristato teisiamasis.

Bylinėjasi su ministerija

Prieš penketą metų SAM konkursą laimėjęs ir Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriumi tapęs I. Dorošas tvirtina dabar nebenorintis nė žiūrėti į tą pusę. Per tą laiką daug kartų teismo nuo pareigų nušalintas medikas užsiėmė gydytojo praktika Jonavos ligoninėje. Joje I. Dorošas dirba antraeilėmis pareigomis ortopedu-traumatologu.

„Turiu dabar darbą, kuris man tinka ir patinka. Dirbu su žmonėmis, o visi šitie dalykai man dešimtoje ar šimtojoje vietoje. Šiuo metu sėdžiu Jonavos ligoninėje, prižiūriu savo operuotus pacientus ir bendrauju su jais“, – „Sekundei“ kalbėjo I. Dorošas.

Visgi, regis, Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus vieta medikui nebuvo paskutinėje vietoje. Dar iki SAM sprendimo atleisti jį iš pareigų, I. Dorošas pakilo į kovą su savo dabar jau buvusia darbdave. Panevėžio apylinkės teisme nagrinėjama civilinė byla, kurioje gydytojas siekė, kad būtų panaikintas daugiau nei prieš penkis mėnesius priimtas kitas SAM sprendimas laikinai jį nušalinti nuo ligoninės vadovo pareigų.

Teismų karuselėje

I. Dorošas Panevėžio apylinkės teismo yra pripažintas kaltu sukurstęs kitus asmenis nusikalsti. Vasarį teismas jam skyrė 3,3 tūkst. eurų baudą už tai, kad siekė išvengti administracinės atsakomybės už neteisėtai iškirstus saugotinus medžius. Sodų bendrijoje Panevėžio rajone sklypą įsigijęs I. Dorošas medžius iškirto neturėdamas tam leidimo ir tik vėliau, patikrinus aplinkosaugininkams, bandė savo veiksmus įteisinti.

I. Dorošas tebemina ir Kauno teismo slenksčius, kur didelės apimties baudžiamoji byla. Joje ligoninės vadovui pareikšti kaltinimai dėl aibės galimų korupcinių nusikaltimų: piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, turto iššvaistymu, dokumentų suklastojimo ir piktnaudžiavimo.

Bylos duomenimis, I. Dorošas už palankius viešųjų pirkimų rezultatus Respublikinėje Panevėžio ligoninėje iš verslininkų pigiau gavo automobilį, jam galėjo būti atsidėkota ir įranga statomam namui. Visus pareikštus kaltinimus teisiamas medikas kategoriškai neigia.

Nors I. Dorošą SAM iš pareigų atleido nuo praėjusio antradienio, jis prie ligoninės vairo neprileidžiamas jau keletą mėnesių. Medikas dar nuo lapkričio teismo nušalintas nuo direktoriaus pareigų įtariant, kad eidamas šias pareigas jis galėtų pakenkti galimų nusikalstamų veikų tyrimui. Respublikinei Panevėžio ligoninei laikinai vadovauti paskirtas gydytojas Remigijus Samuolis.

Komentarai

  • na ir chamas ivanas, įjungęs „durniu“ ir vaizduoja nekaltutį….o kiek jis nuostolių su savo sebrais ligoninei pridarė, dar ilgai per jį ligoninė kapstysis iš skolų.

  • Cirkas tęsiasi

  • nusispjaut jam ant sam,stt,fntt,teismu.Kietas dede 🙂

  • Pagaliau Ivanas laisvas nuo direktoriaus pareigu ! Bet paziurekite i jo baisu snukeli. Dieve, koks baisuoklis !

  • Sitas vagisius dar turi gedos nuvares iki bankroto ligonine, bylinetos. Geda musu valstybei, kad jo neuzdaro. Kodel jo nenuteisia? Ko musu valstybe ir jos valdzia verta, kad akivaizdziu dalyku neuzkardo. Korupcija ir dengimas. Socdemu uztarima turi. Kiti vadovai matydami toki pavyzdi taip pat vogs! Liudna. Graudu.

  • Nera, ko ir komentuot- visiem paprastiems zmonems aisku, kad apsivoge, bet tin ne ministerijos klerkams ir savivaldybei bei prokurorams. Susikta valstybe

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų