Smėlynės gatvėje pastačius naująją ligoninę, į ją iš Ramygalos gatvės būtų perkelta Infekcinių ligų klinika. P. Židonio nuotr.

Panevėžio ligoninė izoliuoja dalį medikų, testuojami pacientai

Panevėžio ligoninė izoliuoja dalį medikų, testuojami pacientai

Paaiškėjus naujam koronaviruso atvejui, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje izoliuota dar 14 medikų.

Gydymo įstaigos direktorius Arvydas Skorupskas sekmadienį surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino, kad ligoninės veikla dėl to nesutriks – į darbą nuo pirmadienio grįžta anksčiau saviizoliacijoje buvęs 51 medikas. Jiems atliktų pakartotinių tyrimų rezultatai – neigiami.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Gastroenterologijos skyriuje gydomam vidutinio amžiaus pacientui šeštadienį nustatyta COVID – 19 infekcija. Pasak direktoriaus,  šis atvejis yra „įneštinis“, jis nėra lankęsis užsienio šalyse.

„Tai yra klasterinis atvejis, kai užsikrėtimas yra įvykęs visuomenėje. Kurioje vietoje jis gavo infekciją, sunku nustatyti. Bet ligoninėje izoliavome skyrių ir personalą, kuris dirbo su šiuo ligoniu“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Pacientas buvo gydomas vienutėje, todėl užkratas negalėjo plačiai pasklisti.

Pacientas į skyrių paguldytas kovo 26 d. ir neturėjo koronaviruso infekcijai būdingų simptomų, tačiau kovo 27 d. jiems pasireiškus, buvo  atliktas testavimas ir gautas teigiamas atsakymas.

Kaip skelbia ligoninė, sužinojus apie teigiamą paciento tyrimo atsakymą, imtasi visų reikiamų veiksmų tolesniam infekcijos plitimui Respublikinėje Panevėžio ligoninėje sustabdyti. Pacientas perkeltas į Infekcinių ligų kliniką tolesniam gydymui ir priežiūrai. Direktoriaus teigimu, paciento būklė –vidutinio sunkumo.

Indentifikuoti visi su juo kontaktavę ligoninės darbuotojai ir pacientai. Visiems darbuotojams atliktas koronavirusinis testavimas ir jie nedelsiant išleisti namo saviizoliacijai. Skyriaus patalpos nedelsiant buvo išdezinfekuotos. Dar 14-ai Gastroenterologijos skyriaus pacientų naktį atliktas skubus testavimas.

Kaip teigia A. Skorupskas, tyrimų rezultatai ligoninę turėtų pasiekti į pavakarę.

Šiuo metu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomi 6 pacientai, kuriems nustatytas koronavirusas.  Keturių iš jų būklė lengva. Jie, direktoriaus teigimu, sulaukus neigiamų rezultatų galėtų būti išleisti izoliuotis namo. Kiti du – vidutinės būklės: nežymiai karščiuoja, skauda galvą, raumenis. Dar devyni išleisti gydytis į namus.

Ligoninėje dėl koronaviruso artimiausiomis dienomis bus atlikti tyrimai apie 100  medikų, dirbančių rizikos grupėje: Reanimacijos, Priėmimo, Infekciniame skyriuose, vėliau bus tiriami pensijinio amžiaus medikai. Iš viso Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirba 2,1 tūkst. žmonių – A. Skorupskas žada, kad jie visi bus tiriami.

Gydymo įstaigą jau pasiekė didžiulė apsaugos priemonių siunta. Dar vieno papildymo laukiama sekmadienio vakarą.

Lietuvoje nustatyti 437 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai, septyni žmonės mirė, vienas pasveiko.

 

Komentarai

  • Skyrius tas pats, antram ligoniui požymių nebuvo įtarta, visi kontaktavę medikai sveiki. Panašu ir kiti bus sveiki. Infekuotų mieste daugėja: vieni namie, kiti tyloj. Ligoninės puslapyje tik respublikos statistika. Apie miestą nėra. Norėtųsi aiškumo.

  • Užkrato nešiotojo ieškokit valytojų tarpe…

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų