„Sekundės“ nuotr.

Panevėžio ligoninė įsigis įrangą, reikalingą insultui gydyti

Panevėžio ligoninė įsigis įrangą, reikalingą insultui gydyti

Penkios šalies ligoninės, tarp jų ir Panevėžio, įsigis kovai su galvos smegenų insultu reikalingą įrangą

Siekiant, kad galvos smegenų kraujotakos ligos, ypač ūminis insultas, būtų diagnozuojamos operatyviau, o reikalingas gydymas būtų pradėtas kuo greičiau, iš Europos Sąjungos fondų lėšų penkioms ligoninėms papildomai skirta daugiau nei 2,7 mln. eurų medicininei įrangai įsigyti.

Numatyta, jog dalis gydymo įstaigų įsigis kompiuterinius tomografus su vaizdų archyvavimo ir perdavimo sistemomis, kitos – kokybiškesniam darbui trūkstamą programinę įrangą.

Respublikinė Panevėžio ligoninė, kuriai numatyta 174 tūkst. eurų, ir Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (164 tūkst. eurų) įsigis vaizdų archyvavimo ir perdavimo sistemas. Programinė ir techninė įranga leis radiologinius vaizdus matyti ir analizuoti ne tik gydančiam gydytojui, bet ir nusiųsti juos kitam specialistui. Tai reiškia, kad kitas specialistas, operatyviai gavęs vaizdus, juos galės tuoj pat peržiūrėti, išsakyti savo nuomonę, pakonsultuoti. Be to, esant poreikiui, vaizdus bus galima perduoti kitoms gydymo įstaigoms, taip užtikrinant galimybę stebėti gydymo eigą, ligos dinamiką.

Šios dvi ligoninės yra akredituoti insulto gydymo centrai, kuriuose 24 valandas per parą užtikrinama operatyvi ir profesionali pagalba pacientams, ištiktiesiems ūminio galvos smegenų insulto, nepriklausomai nuo jų gyvenamos vietos.

Taip pat numatyta, kad Telšių, Marijampolės ir Alytaus ligoninės, kurioms atitinkamai skirta 788 tūkst., 740 tūkst. ir 844 tūkst. eurų, įsigis kompiuterinius tomografus ir vaizdų archyvavimo sistemas.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, įvertinus, kad pastaruosius kelerius metus iš eilės šalyje registruojama apytiksliai po 10 tūkst. ūminių insultų atvejų, o pati liga ankstyvėja, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti įranga turėtų užtikrinti kokybišką diagnostiką ir didesnes galimybes pacientams pasveikti.

„Medicinos technologijos – viena sparčiausiai besivystančių sričių, tad turime investuoti į įrangą, kuri gali padidinti šansus išgyventi ir išvengti gyvenimo kokybę negrįžtamai bloginančių ligos padarinių tūkstančiams susergančių kasmet. Nauja įranga leis greičiau atlikti tyrimus, svariai pagerės jų kokybė, informatyvumas. Taigi, gydytojai žymiai greičiau galės imtis kiekvienu konkrečiu atveju geriausios gydymo taktikos“, – Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai cituojamas A. Veryga.

Komentarai

  • Puiku. „Žalias koridorius“. Sėkmės darbuose

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų