Panevėžio LEZ atidaryta norvegų baldų gamykla ir distribucijos centras

Panevėžio LEZ atidaryta norvegų baldų gamykla ir distribucijos centras

Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) savo pirmosios Europoje bendros baldų gamyklos ir distribucijos centrą oficialiai atidarė didžiausio Norvegijos baldų gamintojo „Ekornes Group“ dukterinė įmonė „IMG Group“ AS. Tai trečioji investuotoja LEZ.

„Norint, kad miestas būtų gyvas ir patrauklus, reikia daug dedamųjų – nuo gerai mokamų darbo vietų iki patogios ir jaukios gyvenamosios aplinkos. Tačiau tokiam miestui kaip Panevėžys viena svarbiausių sąlygų būti dinamišku ir konkurencingu – stipri auganti pramonė. Todėl džiaugiuosi šiandien galėdamas būti čia ir sveikinti atidarymo proga. Jūsų sėkmė bus neabejotina sėkmė Panevėžiui. Taigi kviečiu bendradarbiauti ir kreiptis, o jei susidursite su sunkumais ar iššūkiais – miesto Savivaldybė visada pasiruošusi padėti“, – atidarymo šventėje sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Pirmuoju investiciniu etapu pastatyta „IMG Lithuania“ komfortinių aukščiausios klasės minkštų baldų gamykla įsikurs 17 000 kv. m. gamybinėse patalpose. Norvegijos kompanija į kompleksą investavo per 10 mln. Eur, įdarbins daugiau nei 125 žmones.

„Panevėžys pasižymi stipria tiekimo grandine daugumai pramonės šakų, ypač baldų gamybai. 50 km spinduliu pasiekiami visi aukščiausių standartų ir kokybės medžio, porolono, tekstilės, metalo ir kitų komponentų gamintojai, – sako LEZ direktorius Rokas Krivonis, – Be to, investuotojams LEZ patraukli dėl galimybės gana operatyviai įgyvendinti projektus. Laikiną gamybą siūlome pradėti greta esančiame pastatų komplekse jau iš karto po sutarties pasirašymo, šia galimybe pasinaudojo ir „IMG Lithuania“. Kartu LEZ dirbanti statybų valdymo komanda užtikrina, kad esant poreikiui projektai būtų įgyvendinti per 8–10 mėnesių“.

„IMG Group“ – didžiausia Norvegijoje baldų gamintoja, jau dabar svarstanti plėtros LEZ galimybes. Pirmuoju etapu „IMG Lithuania“ įmonė įsikūrė 4,7 ha žemės plote, ketina gamybos ir logistikos centrą išplėtoti iki 8,7 ha teritorijoje.

Norvegų kapitalo „IMG Group“ AS priklauso „Ekornes“ grupei, gaminančiai sofas ir kėdes. Skelbiama, kad IMG produkcija geriausiai žinoma Australijoje ir JAV. Grupė turi 9 baldų gamyklas. „IMG Lithuania“ vienintelė akcininkė – Norvegijos „IMG Holdco“.

Šiuo metu LEZ jau išnuomota ir rezervuota pusė teritorijos – 17,5 ha. Pradėjus veikti „IMG Group“ fabrikui, LEZ įsikūrusiose įmonėse dirbs beveik 500 žmonių, iš jų daugiausia – 317 – „Devold“ gamykloje.

LEZ prioritetinės investicijos – susisiekimas ir elektros tinklai

Anot R. Krivonio, patogus tiesioginis sujungimas su tarptautine magistrale „Via Baltica“ – vienas svarbiausių 2019 m. infrastruktūros projektų, leisiantis efektyviau judėti LEZ aptarnaujančiam ir dirbančiam transportui. Patogesnė logistika sudarys prielaidas logistikos bei sandėliavimo paslaugų plėtrai.

Šiais metais numatyta užbaigti LEZ ir „Via Baltica“ infrastruktūrinį susisiekimo mazgą. Įrengta žiedinė sankryža, sujungusi LEZ su „Via Baltica“, investuota apie 3,5 mln. eurų. Dar 2,5 mln. eurų per ateinančius kelis metus bus išleista įrengti išvažiavimą iš pagrindinės Panevėžio pramonės rajono J. Janonio gatvės tiesiai į žiedinę sankryžą su „Via Baltica“.

Savo lėšomis LEZ operatorius yra parengęs elektros skirstomojo punkto plėtros iki 10 MW techninį projektą, investicijos į statybas sieks 1 mln. eurų. Taip vėlgi siekiama užsitikrinti būsimų investuotojų poreikius.

Komentarai

  • Gera naujiena! Šaunu kad miestas atsigauna.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų