Panevėžio lėlių vežimo teatras rengiasi gastrolėms po Lietuvą. Lėlių vežimo teatro archyvo nuotr.

Panevėžio lėlininkai – vežimu per Lietuvą

Panevėžio lėlininkai – vežimu per Lietuvą

Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvas vėl leidžiasi į gastroles vežimu po Lietuvą.

Nuo birželio 8 iki 20 dienos lėlininkai su spektakliu „Lėlių cirkas“ (rež. I. Ignatenko ir S. Alochinas) aplankys Panevėžio, Kėdainių, Radviliškio rajonus. Planuojama aplankyti net 21 miestelius: Upytę, Ėriškius, Ramygalą, Krekenavą, Surviliškį, Kalnaberžę, Sirutiškį, Vilainius, Kėdainius, Dotnuvą, Akademiją, Krakes, Gudžiūnus, Skėmus, Grinkiškį, Baisogalą, Pakiršinius, Sidabravą, Naujamiestį, Daukniūnus, Berčiūnus.

Ši tradicija neblėsta dėl kilnaus tikslo – sukviesti kuo didesnes auditorijas, nepaisant amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties.

„Tikimės, kad vaikai ir jaunimas, dėl savo gyvenamosios vietos nutolę nuo aktyvaus kultūrinio gyvenimo, su džiaugsmu pasitiks lėlių vežimo teatro aktorius, o aktoriai jiems padovanos geras emocijas“, – sakoma teatro pranešime.

Panevėžio lėlių vežimo teatras – vienintelis toks ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje – įkurtas 1986 m. talentingo režisieriaus Antano Markuckio iniciatyva.

Keliones po Lietuvos miestus ir kaimus režisierius su kolektyvu pradėjo tuomet, kai Pumpėnų kolūkio žemdirbiai, mainais už parodytą spektaklį, aktoriams padovanojo vienkinkį vežimą ir kumelę Džiuljetą.

Pirmasis parodytas spektaklis buvo atnaujinta M. Kraveco pjesė „Piratas visada piratas“.

Unikaliam teatrui, su kuriuo užaugo jau ne viena karta, iki šiol vadovauja A. Markuckis.

Šį scenoje atgyjančių lėlių pasaulį kasmet aplanko apie 20 tūkstančių žiūrovų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų