Gediminas Sargūnas. "Sekundės" archyvo nuotr.

Panevėžio kolegijos direktorių svarstys etikos sargai

Panevėžio kolegijos direktorių svarstys etikos sargai

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šiandieną posėdyje svarstys Panevėžio kolegijos direktoriaus Gedimino Sargūno elgesį.

Komisija vertins, ar švietimo įstaigos vadovas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

VTEK tyrė gautą informaciją, esą G. Sargūnas, organizuodamas Panevėžio kolegijos renginius, maitinimo paslaugas galbūt perka iš bendrovės „Žaliasis žiogas“, kuriai vadovauja jo sutuoktinė.

Taip pat aiškintasi, ar G. Sargūnas laiku ir tinkamai pateikė privačių interesų deklaraciją.

Dėl kolegijos perkamų maitinimo paslaugų iš direktoriaus sutuoktinės įmonės švietimo įstaigoje sausio pabaigoje operatyvinį patikrinimą atliko ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Jai taip pat buvo pateiktas anoniminis skundas dėl galbūt neskaidrių maitinimo paslaugų viešųjų pirkimų.

VPT pažeidimų nenustatė.

G. Sargūnas „Sekundei“ anksčiau yra teigęs, jog nesistebi tarnybas užgriuvusiais skundais.

„Nuo anoniminių skundų nė viena organizacija nėra apsaugota. Dažnai ir nuo mėnulio fazių skundai priklauso“, – kalbėjo direktorius.

G. Sargūnas tikino, jog jo vadovaujamos kolegijos organizuojamų viešųjų pirkimų rezultatams įtakos neturi. Mažos vertės pirkimuose, kuriuos yra laimėjusi jo sutuoktinės įmonė, direktorius teigė nedalyvaujantis.

„Negaliu uždrausti mūsų darbuotojams, vykdantiems tiekėjų atranką, kažką iš jos eliminuoti. Savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje esu nurodęs sąsajas su žmonos įmone“, – aiškino G. Sargūnas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų