Panevėžio kelininkams – įtarimai dėl piktnaudžiavimo

Panevėžio kelininkams – įtarimai dėl piktnaudžiavimo

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo vykdant viešuosius pirkimus kelių remonto srityje, įtarimai pareikšti ir dviem bendrovės „Panevėžio keliai“ darbuotojams.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad, pasinaudojus Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir valstybės įmonės „Automagistralė“ inicijuotais ir vykdytais ne mažesnės nei 1 mln. eurų vertės dviem viešaisiais pirkimais dėl kelių remonto, buvo piktnaudžiaujama tarnyba. Siekiant turtinės naudos bendrovei „Panevėžio keliai“, kaip įtariama, buvo pažeisti Viešųjų pirkimų įstatyme nustatyti lygiateisiškumo, nediskriminavimo, skaidrumo principai.

Atliekant procesinius ikiteisminio tyrimo veiksmus, atliktos kratos dviejų įmonės „Panevėžio keliai“ darbuotojų – technikos direktoriaus Viliaus Gražio ir jo pavaduotojo – namuose bei darbo vietose. Jiems pareikšti įtarimai dėl padėjimo piktnaudžiauti.

Kratos taip pat atliktos valstybės įmonės „Automagistralė“ vadovo Vladislavo Molio ir jo pavaduotojo Kazimiero Eirošiaus namuose bei darbo kabinetuose. Jiems pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Per kratas STT Panevėžio valdybos pareigūnai paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Sulaikytų asmenų nėra.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

2016 metais STT Panevėžio valdyboje pradėta 11 ikiteisminių tyrimų, teismai išnagrinėjo 14 STT Panevėžio valdybos pareigūnų tirtų bylų. 16 asmenų nuteista dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.

Komentarai

 • Negi liepto galas?

  • Atsakyti
 • Vieša paslaptis

  • Atsakyti
 • Ten kur yra nesibaigiantys remontai, kur kelias remontuojamas super duper ilgai-ten Panevezio keliai. Paziurekite i Siauliu-Kursenu kelia:per metus viska sutvarke, o todel, kad projekta vykde ne panevezio keliai.

  • Atsakyti
 • HA HA HA projektai milijoniniai o paziurekite kokia tehnika pas juos zilai kamazai tik valdzia prisipirkus skodu nauju vazineja.

 • Grazys tai asilas visiškas .

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų