„Panevėžio keliai“ iš Vilniaus valdžios siekia atgauti 2,7 mln. eurų

„Panevėžio keliai“ iš Vilniaus valdžios siekia atgauti 2,7 mln. eurų

Viena didžiausių kelių ir tiltų statybos įmonių „Panevėžio keliai“ iš Vilniaus valdžios siekia 2,7 mln. eurų žalos atlyginimo dėl neteisėtų savivaldybės veiksmų Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos konkurse.

Bendrovė pateikė ieškinį Vilniaus apygardos teismui. Tai padaryta po to, kai pernai lapkritį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino, kad savivaldybės sprendimas atmesti „Panevėžio kelių“ pasiūlymą konkurse buvo neteisėtas.

„Sprendimas siekti žalos atlyginimo buvo priimtas ne tik ginant grubiai pažeistus bendrovės interesus. Viešųjų pirkimų skaidrumas, kokybiškas pirkimų sąlygų parengimas ir konkurso organizavimas – tai dalykai, kuriuos turi užtikrinti viešieji subjektai, naudodami mokesčių mokėtojų pinigus“, – pranešime sakė „Panevėžio kelių“ valdybos pirmininkas Gvidas Drobužas.

Pasak įmonės, siekiant objektyviai įvertinti jos patirtą žalą, buvo analizuojami pirkimo duomenys, kreiptasi į nepriklausomą teismo ekspertą. Įvertinus projekto apimtį, apskaičiuota, kad žala įmonei siekia 2,737 mln. eurų.

LAT pernai savivaldybės administracijai skyrė 0,5 mln. eurų baudą už pažeidimus vertinant dalyvių pasiūlymus 31 mln. eurų vertės sankryžos rekonstrukcijos konkurse.

Teismas pripažino neteisėtais savivaldybės veiksmus vertinant tiekėjų pasiūlymus, panaikino pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų sprendimus, tačiau dėl viešojo intereso apsaugos nepanaikino neteisėtai pasirašytos sutarties, todėl savivaldybei skirta 500 tūkst. eurų bauda.

Iki šiol jau atlikta apie 85 proc. sankryžos rekonstrukcijos darbų už daugiau nei 32,5 mln. eurų (su PVM). Juos atlieka konkursą laimėjusios bendrovės „Fegda“ ir „Tilsta“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės … bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų