Panevėžio jaunimui – Jurgio Didžiulio karjeros pamokos

Panevėžio jaunimui – Jurgio Didžiulio karjeros pamokos

Tam, kad būtumei sėkmingas verslininkas, atsakingas savo srities profesionalas, svarbu suprasti, kas tu esi, kur yra tavo stiprybės ir silpnybės, koks yra tavo vaidmuo rinkoje.

Balandžio 17 dieną Panevėžyje, Kultūros centre „Panevėžio bendruomenių rūmai“, vyks programos „Youth Empowered“ renginys, skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams – jie kviečiami klausytis pranešimų ir kartu diskutuoti apie savęs pažinimą, rinkos dėsnius, verslų kūrimą, karjeros pasirinkimus.

Žinomas atlikėjas, verslininkas, socialinių iniciatyvų autorius Jurgis Didžiulis jaunimui praves interaktyvų seminarą apie minkštųjų įgūdžių ir visuomeniškumo svarbą šiandieninėje visuomenėje, rinkos pagrindus, savęs pažinimą ir ateities krypties pasirinkimus.

„Tikiu, kad visi žmonės gali pasiekti savo svajonių, realizuoti save. Bet tam, kad tai pasiektų, reikia turėti atitinkamų įgūdžių. Dažnas jaunas žmogus nežino, kaip to pasiekti. Kas jis bebūtų – muzikantas, stalius, tapytojas ar verslininkas – kad būtum sėkmingas, neužtenka vien idėjos. Reikia mokėti save parduoti. Aš jaučiu pareigą šviesti šiuos jaunus žmones, kad jiems labiau sektųsi. Ne kad jie praturtėtų, o kad save realizuotų. Jei tu nevaldai rinkos – ji valdo tave“, – sakė J. Didžiulis.

Pasak su „Junior Achievement Lietuva“ vadovės Andželikos Rusteikienės, labai svarbu, kad mokiniai iš arti pamatytų, kaip kuriamas verslas, suprastų, kaip dirbti komandoje, ką reiškia verslininkui pardavinėti savo idėjas, užtikrinti kapitalą, klientų srautą. Todėl į seminarus kviečiami įvairių verslo sričių praktikai – įmonių vadovai, komunikacijos specialistai, teisininkai, finansininkai ir kt. Mokiniai gali tiesiogiai užduoti jiems klausimus ir išgirsti, kaip šie žmonės pasiekė savo karjeros aukštumų.

„Juk mokykla yra ta aikštelė, kurioje jie gali klysti ir ruoštis realiam verslui, karjerai. Ir tos klaidos beveik nieko nekainuoja, įgyta patirtis gali būti nepaprastai svarbi vėliau kuriant realų verslą. Kol tavęs neįmeta į tam tikrą aplinką, tol nematai, ką tu gali ir ką gali pasiekti, – sakė A. Rusteikienė. – Mažuose miesteliuose, mažoje bendruomenėje nebūtinai sutiksi žmonių, kurie tave įkvepia, skatina, yra tau pavyzdys. Dirbdami su „Youth Empowered“ programa norime parodyti jauniems žmonėms tą dar neatrastą kelią ir naujas galimybes.“

„Youth Empowered“ – tai tarptautinė programa, kuri jau sėkmingai veikia Italijoje, Graikijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Baltijos bei dar daugiau nei 20 šalių. Lietuvoje ją įgyvendina trys nevyriausybinio, verslo ir valstybės sektorių organizacijos: „Junior Achievement Lietuva“, „Coca-Cola HBC Lietuva“ bei šiemet prie programos prisijungianti „Versli Lietuva“. Ši edukacinė programa skatina jaunimo verslumą per savęs pažinimą ir taip prisideda prie jaunimo nedarbo mažinimo. Lietuvoje programos seminarai jau vyko Varėnoje, Vilniuje ir Kaune.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų