Panevėžio irkluotojai iš Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionato grįžo su pergalėmis

Praėjusią savaitę Trakuose vykusiame Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionate puikiai pasirodė Panevėžio miesto irkluotojų komanda.

Treniruojama P. Bespalovo, E. Simonaitytės, D. Vaičikonienės ir V. Vaičikonio, Panevėžiui labai garbingai atstovavo net 47 sportininkai.

Daugiausiai aukso medalių jaunimo grupėje iškovojo jau beveik dešimt metų irkluojantis Tomas Srivkinas. Jis su Luku Šakaliu nugalėjo 1000 ir 500m nuotoliuose baidare dviviete, o kartu su Luku ir kitais įgulos nariais iš kitų miestų nugalėjo ir baidare keturviete 500 m nuotolyje. Jau be Luko, Tomas nugalėjo ir baidare keturviete 200 m. Vieną bronzos medalį Tomas pelnė baidare vienviete 1000 m nuotolyje, kitą – baidare dviviete 200 m nuotolyje su porininku iš Šiaulių. Tad iš varžybų trenerio Vytauto Vaičikonio auklėtinis parsivežė net keturis aukso ir du bronzos medalius.

Jaunių grupėje puikiai sekėsi net dviem metais jaunesniems Dalios Vaičikonienės treniruojamiems Linui Bukauskui ir Kotrynai Glemžaitei. Linas Bukauskas kartu su Vakariu Vronevskiu, Ryčiu Sakalausku ir Heraldu Kairiu tapo čempionais baidare keturviete 500 m nuotolyje, o vietoje Vakario įguloje atsisėdus Nedui Kraujaliui užtikrintai laimėta ir 200 m baidarių keturviečių rungtis. Su jau minėtu Nedu, Linas užėmė trečią vietą ir baidarių dviviečių rungtyje 200 m nuotolyje.

Jaunių merginų grupėje Kotryna Glemžaitė su Gabriele Srivkinaite, Jone Vidutyte ir Gintare Pališauskaite (Elektrėnai) nugalėjo baidare keturviete 500 m ir 200 m nuotolyje. Baidare vienviete Kotryna liko antra visuose nuotoliuose (1000, 500, 200 m) kur ją nugalėjo Elektrėnų atstovė. G. Srivkinaitė liko antra 500 ir 200 m rungtyse. Gabrielė su Gintare (Elektrėnai) nugalėjo baidarių dviviečių 200 m rungtyje, o su Jone – 500 m nuotolyje baidare dviviete liko antra.

R. Sakalauskas su H. Kairiu laimėjo visas tris (1000, 500 ir 200 m) dviviečių baidarių rungtis ir taip užsitikrino teisę startuoti Pasaulio jaunių čempionate. Be absoliutaus dominavimo dviviečių rungtyse, R. Sakalauskas laimėjo baidare vienviete 1000 ir 500 m rungtis, o jo dvivietės porininkas H. Kairys abejose rungtyse buvo antras. Šie du sportininkai atstovaus Panevėžiui ir Lietuvai rugsėjo 3-6 d. Portugalijoje vyksiančiame Pasaulio jaunių ir jaunimo čempionate.

Čempionais tapo baidare keturviete irklavę V. Vronevskis su L. Bukausku, R. Sakalausku ir H. Kairiu 500 m nuotolyje, o 200 m nuotolyje vietoje V. Vronevskio atsisėdus N. Kraujaliui keturvietė įgula taip pat užtikrintai nugalėjo. Tokiu būdu R. Sakalauskas jaunių grupėje iškovojo net septynis aukso medalius ir tapo daugiausiai aukso medalių turintis sportininkas komandoje, o H. Kairys pelnė penkis aukso ir du sidabro apdovanojimus.

Puikiai sekėsi merginoms. J. Vidutytė nugalėjo su įgulos draugėmis baidare keturviete 1000 ir 500 m rungtyse, o baidare dviviete 500 m nuotolyje liko antra. Jonei tai pirmos tokios sėkmingos varžybos. Jos klasiokė Paulina Timoščenko su įgulos draugėmis buvo nepralenkiama 200 m rungtyje baidare keturviete, o 500 m nuotolyje baidare keturviete liko antra.

Šiuo metu pajėgiausi Panevėžio irkluotojai ruošiasi birželio pabaigoje Poznanėje (Lenkija) vyksiančiam Europos jaunių čempionatui, o po jo, liepos 2-4 Trakuose vyks Lietuvos suaugusių čempionatas.