Atsakomosiose rungtynėse namuose „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“ komanda (geltona apranga) taip lengvai nenusileido ir pirmame kėlinyje demomonstravo gerą žaidimą. T. Šiaudinio nuotr.

Panevėžio „Grifo“ jaunimas sulaukė varžovų trenerio liaupsių

Trečiadienio vakarą paaiškėjo visi Lietuvos rankinio lygos pusfinalių dalyviai. Serijas iki 2 pergalių sausu rezultatu laimėjo ir dėl kelialapių į finalą kovos Kauno „Granitas-Karys“ ir Alytaus „Varsa-Stronglasas“ bei Klaipėdos „Dragūnas“ ir Vilniaus VHC „Šviesa“.

Panevėžio „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“ komanda reguliariajame sezone užėmė 8-tą vietą ir ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių susitiko su čempionato lydere Klaipėdos „Dragūno“ komanda. Dar prieš šių ekipų akistatą abejonių nekėlė klaipėdiečių pranašumas, kurie užtikrintai žengė į pusfinalį. Pirmąją kovą klaipėdiečiai namuose laimėjo 39:19. Trečiadienį antroje kovoje Panevėžyje aikštės šeimininkai drąsiai stojo į kovą ir varžovams neleido labai atritrūkti. Pirmojo kėlinio viduryje net turėjo minimalią persvarą 10:9, 11:10, 12:11. Tik kėlinio pabaigoje svečiai laimėjo atkarpą 5:0 ir išsiveržė į priekį. Po pirmojo kėlinio klaipėdiečiai pirmavo 19:14. Antroje mačo pusėje nutolę svečiai įgijo solidžią persvarą. Mačą „Dragūnas“ laimėjo 42:25 (19:14).

Trečiadienį „Dragūnui“ 7 įvarčius pelnė Modestas Vaitekūnas, po 5 – Šarūnas Ugianskis, Lukas Simėnas ir Lukas Jurys (2 iš 7 m), po 4 – Arvydas Bučius, Gintaras Cibulskis.

Panevėžio ekipai po 6 įvarčius uždirbo Justas Totūraitis (1 iš 7 m) ir Erikas Vilkoicis, 4 – Gytis Naudžiūnas, po 3 – Deivydas Pocius ir Evaldas Vėta, 2 – Titas Žebelys, 1 – Arūnas Janulis.

Koją pakišo atsarginių žaidėjų trūkumas

Komandos treneris Mindaugas Vėta teigė, kad sėkmingiau pasipriešinti sukliudė trumpokas atsarginių suolelis. „Namų rungtynėse sekėsi šiek tiek geriau nei Klaipėdoje. Pirmą kėlinį atsilaikėme, antrame kėlinyje klaipėdiečiai pabėgo. Mes turėjome trumpą atsarginių suolelį, tai mums pakišo koją. Klaipėdos komanda atvyko visos sudėties, visas 60 minučių laikė rungtynių tempą ir rezultatas rodo jų pranašumą.“

Dragūno“ strategas Artūras Juškėnas džiaugėsi, kad mačas baigėsi be traumų. „Pirmame kėlinyje žaidėme šiek tiek prasčiau nei turėjome. Panevėžiečiai šaunuoliai, kad kovoja, moksleiviai vaikinai rungtyniavo ir kovojo visa jėga. Pirmame kėlinyje, kai į mūsų žaidimą buvo gėda žiūrėti, jiems tikrai viskas gerai išėjo“, – šeimininkus gyrė oponentų strategas.

Aršiausia kova vėl virė sostinės derbyje – itin kovingai nusiteikusių ekipų rungtynes galima pavadinti tikra ketvirtfinalio puošmena. HC „Vilnius“ ir VHC „Šviesa“ susitikimas klostėsi lygiosiomis – po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 10:10, pasibaigus rungtynėms – 21:21. Buvo paskirtas papildomas laikas – du kėlinukai po 5 minutes. Jam pasibaigus rezultatas vėl buvo lygus – 25:25. Rungtynių nugalėtojai paaiškėjo tik po pakartotinai paskirto papildomo laiko. Tuomet „Šviesos“ rankininkai išsiveržė į priekį ir žengė į pusfinalį laimėje atsakomąsias rungtynes 35:29.

Kitose dvejose porose intrigos praktiškai nebuvo. Alytaus „Varsa-Stronglasas“ šįkart pasirodė kiek geriau nei pirmoje dvikovoje (26:23) ir įveikė Varėnos „Ūlą“ 29:22 (15:7). Per daug nepavargo Kauno „Granitas-Karys“, Šiaulių „SM Dubysą-Guberniją“ įveikęs 10 įvarčių skirtumu – 34:24 (15:10). Pirmoji akistata baigėsi rezultatu 37:18 „Granito“ naudai. Pusfinalyje „Dragūnas“ susitiks su Vilniaus „Šviesa“, čempionų titulą ginanti Alytaus „Varsa-Stronglasas“ kovos su Kauno „Granitas-Karys“ ekipa.

Džiugino kovingumas

Panevėžio komandos vyriausiasis treneris Mindaugas Vėta, vertindamas jos pasirodymą, teigė, kad geriausiu atveju ekipa galėjo būti laipteliu kitu aukčiau ir natūralu, kad ketvirtfinalis su „Dragūnu“ tapo „Grifui“ čempionato pabaiga. „Sezonas – labai banguotas ir nebuvo per daug įspūdingas.

Atkrintamosiose varžybose su „Dragūnu“ buvo viskas aišku. Pradžioje turėjome gana optimistiškai nuteikusią sudėtį. Deja, čempionato metu netekome daug žaidėjų, traumos išretino mūsų gretas. Antrąją pirmenybių dalį žaidėme su Sporto gimnazijos jaunimu. Ketvirtfinalyje norėjome kiek įmanoma labiau sukovoti, namuose pirmąjį kėlinį parodėme tą žaidimą, kurį norėjome žaisti, bet reikia pripažinti, kad „Dragūnas“ paprasčiausiai yra per stiprus varžovas mums“, – apibendrindamas visą sezoną aukščiausioje lygoje teigė M. Vėta.

Pasak jo, kad Panevėžio komanda galėtų pretenduoti į pirmąjį penketuką, reikėtų patyrusių žaidėjų, be to, ekipa kasmet stipriai nukraujuoja dvyliktokams baigus mokyklą ir išvykus studijuoti į kitus šalies didmiesčius. „Mokyklas baigę jaunuoliai rudenį papildo būsimų varžovų sudėtis.

Net turint panašias finansines galimybes, sunkiai galėtume sulaikyti jaunimą. Nebent mūsų biudžetas būtų ženkliai solidesnis ir galėtume pasiūlyti geras sąlygas. Šiuo metu turime mažesnį biudžetą ir nepalankią situaciją, kai mokslus baigę jaunuoliai nori studijuoti kituose miestuose.

Šios dvi aplinkybės neleidžia mums konkuruoti su stipriausiomis lygos komandomis“, – Panevėžio klubo aplinkybes aiškino strategas. Tačiau treneris džiaugiasi jaunų žaidėjų kovingumu ir progresu, per paskutines tris rungtynes rezultatyviausiųjų gretose – sporto gimnazijos auklėtiniai.

„Pirmoje sezono pusėje moksleiviais nelabai ir pasitikėjau, tačiau antroje čempionato dalyje jie įrodė savo potencialą. Neretai jie pradėdavo rungtynes startinėje sudėtyje. Justas Totūraitis ir Erikas Vilkoicis – abu vienoliktokai, bet jau dabar tapo komandos lyderiais. Kuo negaliu skųstis, tai ekipos kovingumu“, – pridūrė M. Vėta.

Tačiau jaunimui sezonas dar nesibaigė, kai kurie dar rungtyniauja savo amžiaus grupės šalies čempionate, o kitą savaitę laukia tarptautinis turnyras Prahoje.