G. Kartano nuotr.

Panevėžio „Grandinėlei“ – 30 metų

Panevėžio „Grandinėlei“ – 30 metų

Panevėžio bendruomenių rūmuose paminėtas vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Grandinėlė“ veiklos 30-metis.

Ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų garsaus ansamblio gyvavimo pradžia 1977–ieji, kai jo vadovė Zita Rimkuvienė, atvykusi į Panevėžį įkūrė vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvą.

1992 m. suteiktas šokių ansamblio „Grandinėlė“ vardas.

Ansamblio „Grandinėlė“ kraičio skrynioje – 11 respublikinių ir pasaulio lietuvių dainų bei šokių švenčių, 58 tarptautiniai šokių festivaliai Europoje ir pasaulyje, daugiau nei 1000 koncertų. Ansamblyje šoka daugiau nei 100 jaunųjų panevėžiečių nuo šešerių iki aštuoniolikos metų, kurie skiria savo laisvalaikį tautinio šokio puoselėjimui.

Ansamblio įkūrėjai ir ilgametei vadovei Z. Rimkuvienei 2012 m. suteiktas Metų panevėžietės vardas, o 2022 m. ji paskelbta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureate/

„Sveikinu visus jus įspūdingo – 30-ojo „Grandinėlės“ jubiliejaus proga. Per šį laiką ansamblis ir visa jo bendruomenė nuėjo gražų kelią. Džiuginote miestą, šalį, keliavote ir žavėjote žiūrovus toli už Lietuvos ribų. Nors keli pastarieji pandeminiai metai pristabdė veiklas, neabejoju, kad dabar grįšite su dar didesne energija. Linkiu ,,Grandinėlei“ – nesustokite kurti, džiaugtis ir džiuginti, visada išlikite bendruomene, kurioje gimsta geriausios emocijos ir stipriausi atsiminimai ateičiai“, – „Grandinėlės“ jubiliejaus minėjime Panevėžio mero Ryčio Račkausko sveikinimą perdavė Tarybos narė, Kultūros ir meno komiteto pirmininkė Vitalija Vasiliauskaitė.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų