G. Kartano nuotr.

Panevėžio gėlynai dar „pamigruos“

Panevėžio gėlynai dar „pamigruos“

Rimtas pretenzijas tapti vienu žaliausių Lietuvos miestų reiškiantis Panevėžys turi kuo pasigirti – Aplinkos ministerijos birželį pirmąkart skelbtame žaliausių Lietuvos savivaldybių reitinge Aukštaitijos sostinei teko ketvirtoji vieta.

Bet nors mieste ir toliau daugėja želdinių, tai ne visada iš pirmo žvilgsnio pastebima. Mat dėl gatvių ir viešųjų erdvių atnaujinimo darbų vienose vietose jų nebelieka, kitose – randasi naujų.

Tad gėlynų prižiūrėtojams rūpesčių nė kiek nemažėja. Ypač kai užsibuvę karšti ir sausi orai nerodo didelio noro trauktis.

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Laura Jankevičienė skaičiuoja, kad jau geros pora savaičių, kai augalai reikalauja daugiau priežiūros – tenka dažniau ir gausiau lieti.

Pavasarį būta kito galvasopio – dėl šaltų orų irgi apie porą savaičių vėluota gėlėmis puošti miestą.

Dabar želdynai po šalto pavasario ir šlapios vasaros pradžios atsigavę, nors Laisvės aikštėje kai kuriuos teko atnaujinti – greičiausiai dėl birželį pliaupusių liūčių dalis augalų nurudavo.

Šiemet nauji gėlynai kol kas atsiranda tik su miesto tvarkymo projektais – pavyzdžiui, Senvagės. L. Jankevičienės teigimu, jau šį pavasarį čia šlaituose žydėjo narcizai, krokai, kitos gėlės.

Visą straipsnį skaitykite liepos 7 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų