Mentai PNVŽ nuotr.

Panevėžio gatvėse vairuotojų laukia spąstai

Panevėžio gatvėse vairuotojų laukia spąstai

Važinėjant Panevėžio gatvėse gresia ne tik smarkiai pasikratyti per duobes, bet ir į jas įsmukti. Į tokius spąstus pačiame miesto centre, A. Jakšto g., ketvirtadienio rytą pakliuvo mažalitražinio automobilio vairuotoja. Mašina į duobę smuktelėjo net iki pusės rato.

Savivaldybės įmonės „Panevėžio gatvės“ laikinai direktoriaus pareigas einantis Rimantas Šaučiuvėnas teisinasi, jog pavojinga duobė atsivėrė dėl prie kanalizacijos šulinio paplauto grunto.

„Kai tokie šlapi orai, po asfaltu išplaunamas gruntas, todėl ir veriasi gatvėse smegduobės. Dabar, kai pašalas išeina, tokių smegduobių, ypač prie požeminių komunikacijų, atsiveria daug ir beveik visose gatvėse. Sunkiasvorės mašinos per jas lengvai pravažiuoja, o lengvosioms tokios duobės pavojingos“, – pripažįsta R. Šaučiuvėnas.

Duobėtose miesto gatvėse automobilius apgadinę vairuotojai turi teisę reikalauti Savivaldybės atlyginti žalą.

Pasimokiusi, kad su vairuotojais teismuose bylinėtis brangiai kainuoja, Savivaldybė įvedė tvarką, kad dėl žalos atlyginimo į ją galima kreiptis tiesiogiai. Į bėdą pakliuvęs žmogus, manantis, kad nuostolių patyrė dėl Savivaldybės kaltės, turi jai pateikti prašymą juos padengti bei kitus dokumentus. Pavyzdžiui, įvažiavusiam į duobę gatvėje ir automobilį apgadinusiam vairuotojui tenka kviestis policijos pareigūnus, kad šie ne tik užfiksuotų įvykį, bet ir išsiaiškintų, ar nepastebėjęs kliūties po ratais žmogus ne pats dėl to kaltas.

Praėjusiais metais Panevėžio savivaldybė sulaukė 11-os prašymų iš miesto biudžeto kompensuoti nuostolius. Dažniausiai buvo prašoma apmokėti žalą dėl nedidelių gedimų – įvažiavus į duobę sulankstytų ratlankių, įlenkto buferio. Tik vienas prašymas buvo pateiktas ne dėl apgadinto automobilio – žmogus Savivaldybę kaltino patyręs sužalojimų sportuojant ant lauko treniruoklių. Jam žala liko neatlyginta – tokį prašymą pateikęs panevėžietis nepristatė dokumentų, įrodančių, kur konkrečiai susižalojo.

Iki šiol reikalautos atlyginti sumos nebuvo didelės – Savivaldybę kaltinusieji dėl patirtų bėdų 2017-aisiais bendrai užsiprašė apie 1900 Eur.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų