Panevėžio gatvės šeštadienį prisipildė dviratininkų – iniciatyva tapo pavyzdžiu ir miesto gyventojams

Panevėžio gatvės šeštadienį prisipildė dviratininkų – iniciatyva tapo pavyzdžiu ir miesto gyventojams

Praėjusį šeštadienį būrys dviratininkų patraukė Panevėžio gatvėmis ir pėsčiųjų–dviračių takais nusidriekusiu 17 kilometrų maršrutu ir skatino visus miesto gyventojus pasimėgauti grynu oru bei puoselėti aktyvų gyvenimo būdą. Turbūt dažnam praeiviui kilo klausimas, kas gi šie entuziastai, kurių buvo net daugiau nei 100-as, o liemenes puošė speciali atributika. Pasirodo, tai natūralių augalinių angliavandenių ir baltymų koncentratų gamintoja „Amilina“ visus savo darbuotojus ir jų šeimas sukvietė į ypatingą sveikos gyvensenos šventę „Roquette–Amilina MINA“.

„Esame įsitikinę, kad siekis tausoti aplinką privalo atsispindėti ne tik bendrovės veiklose, bet ir kasdieniniame įmonės gyvenime. Ši iniciatyva tik dar kartą parodo, kuo gyvename ir tikime. Vis didėjant oro užterštumui, trūkstant automobilių stovėjimo vietų, esant sveikatos problemų ir judėjimo stokai tokiomis iniciatyvomis skatiname atkreipti ne tik savo darbuotojų, bet ir miesto gyventojų dėmesį bei paraginti ieškoti būdų gyventi sveikiau ir rūpintis savo aplinka“, – tvirtina didžiausios lietuviškų kviečių biorafinavimo įmonės „Amilina“ generalinis direktorius Edvinas Bernotas.

Šventė prasidėjo nuo dviračių stoginės atidarymo „Amilina“ būstinėje. Ji buvo įrengta siekiant populiarinti sveiką gyvenimo būdą ir darbuotojus paraginti bent šiltuoju metų laiku į darbą atvykti dviračiu. Nuo šiol visi darbuotojai galės lengvai rasti vietą savo dviračiui. Tikimasi, kad tai taps dar viena paskatinimo priemone daugiau judėti.

Tuo stoginių iniciatyva neapsiribojo – renginio metu įmonės darbuotojai priėmė naują, penkis mėnesius truksiantį, aktyvaus gyvenimo būdo iššūkį – kiekvieną dieną telefono programėle stebėti nueitus žingsnius ir dviračiu įveiktus kilometrus. Darbuotojams įveikus numatytus komandinio iššūkio tikslus, „Amilina“ svarstys galimybę prisidėti prie papildomų dviračių stoginių įrengimo Panevėžio miestui.

„Atstovaudami atsakingo ir pažangaus verslo sektoriui, nuolatos organizuojame įvairias iniciatyvas, kviečiančias darbuotojų bendruomenę susivienyti vardan savo ir kitų gerovės. Šį kartą per dviračių žygį skatinome ne tik sveiką darbuotojų ir jų šeimų gyvenseną, bet ir kasdienių įpročių pasikeitimus – automobilį kuo dažniau keisti dviračiu ir taip ne tik tausoti aplinką, bet ir pagerinti savo savijautą bei pasisemti naujų minčių naujai darbo dienai“, – teigia „Amilina“ žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė Vilma Auškalnienė.

Dalyviai maršrutą užbaigė šalia „Cido“ arenos esančioje aikštelėje, kurioje jų laukė būrys iniciatyvą palaikančių draugų ir specialiai paruošta erdvė su maitinimo bei poilsio zona. Visi darbuotojai su savo šeimomis buvo kviečiami susipažinti su specialiai dviratininkams skirta mankšta, vėliau jėgas atgauti vaišinantis specialiai šiam renginiui paruoštais sveikuoliškais patiekalais iš daržovių bei augalinės kilmės žaliavų. Vėliau dalyviai buvo raginami prisijungti prie zumbos treniruotės ir įvairių edukacinių užsiėmimų bei rungčių, skirtų mažiesiems ir suaugusiesiems.

Šventėje taip pat dalyvavo Panevėžyje gerai žinomas menininkas Virginijus Benašas, per renginį jis pristatė savo autorinius darbus – specialiai sukurtus dviratininkų dvasią atspindinčius kostiumus. Menininkas taip pat daug dėmesio skyrė mažiesiems šventės dalyviams ir surengė neeilinius edukacinius užsiėmimus – dėliones iš dviračių grandinių. Unikalią techniką Virginijus pavadino savu terminu – velografika. Per šį užsiėmimą buvo lavinama vaikų vaizduotė, motorika, spalvos, linijos, formos ir kompozicijos pajautimas.

Apie „Amiliną“:

AB „Amilina“ – tai tarptautinė prancūzų šeimos kompanijos „Roquette“ ir Lietuvos verslininkų valdoma įmonė bei viena iš 3 didžiausių gamybos bendrovių Šiaurės Europoje kviečių biorafinavimo srityje. Naudodamasi inovatyviomis technologijomis, AB „Amilina“ atsinaujinančią biomasę perdirba į natyvinį ir katijonizuotą krakmolą, vitalų kviečių glitimą bei gliukozės sirupus. Orientuota į modernių sprendimų vystymą, bendrovė savo produkciją, skirtą maisto, popieriaus industrinei gamybai ir pašarų pramonei, eksportuoja į daugiau kaip 55 pasaulio valstybes.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų