P. Židonio nuotr.

Amžiaus statybose daroma pauzė

Amžiaus statybose daroma pauzė

Panevėžio „Garso“ kino teatro griovimas atidėtas iki kitos savaitės, laukiant tolesnės Kultūros ministerijos pozicijos dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro statybų, sako Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Anot jo, prasidėjus paruošiamiesiems pastato griovimo darbams, jie kultūros ministro Simono Kairio prašymu sustabdyti iki kitos savaitės, siekiant įsigilinti į projektą, kadangi išsaugoti „Garso“ kino teatrą reikalauja dalis visuomenininkų ir politikų.

„Su rangovais esame aptarę, kad darbai stovės iki vasario 1 dienos. O dėl tolesnių planų – reikia kultūros ministro klausti, kokios jiems dar informacijos trūksta, ką mes dar galime padaryti. Mes jau bandėme pasakyti, kad nebus taip paprasta susitarti, nes oponuojančios pusės tikslas, kad nebūtų „Garse“ Eidrigevičiaus centro“, – tvirtino administracijos vadovas.

Panevėžio savivaldybė taip pat laukia daugiau aiškumo iš paties S. Eidrigevičiaus, kadangi menininkas stringant darbams atsisakė suteikti savo vardą ir skirti dalį kolekcijos, o tai gali užkirsti kelią 3 mln. eurų europinės paramos skyrimui. Savivaldybė laikosi pozicijos, kad S. Eidrigevičiaus raštiškas sutikimas dėl vardo jau gautas ir to atšaukti nėra galimybės.

Pasak direktoriaus, sutarti visoms pusėms dėl projekto yra laiko iki kovo 15-osios, kadangi tuomet Centrinė projektų valdymo agentūra gali inicijuoti projekto sutarties nutraukimą.

„Bandome ministerijai perteikti sukauptas žinias, informaciją apie projektą, nes ministerija iniciatyviai įsitraukė ir dalyvauja šiame projekte. Mes tikimės, kad tas dalyvavimas duos naudos ir tas finansavimas nebus panaikintas. Jei tai tik tų kelių savaičių pertraukos kaina, viskas būtų gerai“, – BNS sakė T. Jukna.

Anot jo, Kultūros ministerijos iniciatyva praėjusią savaitę vyko susitikimas su projekto oponentais ir savivaldybės atstovais, turėtų vykti dar vienas, tuomet tikimasi, kad Kultūros ministerija pareikš aiškesnę poziciją.

Keisti statybų vietos, kaip to nori „Garso“ gynėjai, T. Juknos teigimu, taip pat neleidžia savivaldybės įsipareigojimai, priešingu atveju būtų taip pat būtų prarasta europinė parama.

S. Eidrigevičiaus menų centrą už daugiau kaip 9 mln. eurų turėtų statyti Panevėžio statybos trestas, darbai turi būti baigti vėliausiai 2023-iųjų pavasarį.

Pastate planuojama įkurti muziejų, ekspozicijų sales, transformuojamas edukacijų erdves, turėtų veikti infocentras, meno knygynas, mediateka, vėliau ketinama pastatyti antstatą su stogu, pritaikytu apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams.

Sutarta, kad muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys menininko multifunkcionalisto S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija. Taip pat bus pristatomi Panevėžyje vykstančių meno bienalių, simpoziumų metu sukurti profesionaliojo meno kūriniai.

Senojo kino teatro pastato griovimui priešinasi kai kurie visuomenininkai ir politikai, sakydami, kad sprendimai priimti pažeidžiant teisės aktus. Jie ragina svarstyti naują projektą, kuris leistų „tikrą rekonstrukciją“ išsaugant senąjį pastatą, kuriame toliau galėtų būti rodomas kinas.

Prieš kino teatro pastato griovimą pasisakė ir Valstybinė kultūros paveldo komisija.

Sovietmečiu statytas „Garso“ kino teatras duris atvėrė 1968-aisiais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

 • „Lamat ne strojit“tebesivelka iš praeities įprotis, o ir pinigėliais kvepia. O kaip bus toliau , jau tegu rūpinsis kiti.

 • Manau dauguma prieš.Valdininkėliai užsiėmė tokiais grandijoziniais projektais,o žiemos metu nesugeba šalygatvių nuo sniego kalnų ir ledo atlaisvinti.Čia pinigais kvepia ir gerais pinigais,o čia žmonės nutarė nepataikyta tokiu žingsnių.Supuvusi ta mūsų valdžia …

  • Atsakyti
  • nesupuvusi ta valdzia buvo kai meras buvo jusu mylimas vitalikas, vat tai buvo meras, miestas buvo visiskai stagnuojantis, niekas nieko netvarke ,nerenovavo ir net tu paciu saligatviu nevale, bet jum buvo gerai, nes savas buvo merius , o va sita valdzia kaip jum nepatiktu tai miesta pertvarkys, ir bus gerai ir grazu, ir tikrai bent jau asmeniskai as neverksiu del keliu nukirstu medziu ar del nugriauto garso, pastatys vietoj jo kita pastata, kuris bus tikrai geresnis , o jus gerb panevezieti galesite i atsinaujinimus ziureti ir toliau rasineti ,kad visi aplink vagys ir nieko nedirba,

   • Tai,kad nieko nepavadinau vagimi .Prie ko merų Pavardės?Atėjo laikas išleisti EU pinigus tai ir kosminiai projektai prasidėjo.Miestas buvo jaukus su medžiais.Dabar aikštės kareiviams žygiuoti.

    • Atsakyti
 • pirma nugriaukite viešbutį Laisvės aikštėje, o Garsas niekur nedings, jis miesto vaizdo negadina, kaip viešbutis.

  • tai nusipirk privatu ta viesbuti is statybos tresto ir griauk, niekas netrukdys)))

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų