Panevėžio erdves keis novatoriškais metodais

Panevėžio erdves keis novatoriškais metodais

Panevėžyje vyko specialistų mokymai „Apleistų teritorijų transformacijos modeliai – gerieji ir blogieji pavyzdžiai”. Tai viena iš 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Transformacija iš apleistų erdvių į išpuoselėtas“ Trans-form LLI-386 veiklų. Dalyvavo projekto partneriai iš Lietuvos ir Latvijos – Panevėžio ir Visagino savivaldybių, Euroregiono „Ežerų kraštas“ Latvijos biuro, Rezeknės specialiosios ekonominės zonos, Rezeknės, Daugpilio, Kraslavos savivaldybių.

Kelių mokymų dienų tikslas – gilinti specialistų, dirbančių architektūros, teritorinių planavimo, investicinių pritraukimo srityse, žinias apie apleistų teritorijų urbanistinę transformaciją. Buvo pristatyta naujausi miestų transformacijos procesai, skirtingų suinteresuotųjų šalių valdymo ir viešųjų investicijų vertės nustatymo modeliai bei kt. Mokymus vedė sėkmingai užsienyje ir Lietuvoje dirbantys architektai urbanistai Donatas Baltrušaitis ir Živilė Šimkutė.

Viena biuro „DO Architects“ įkūrėjų architektė Andrė Baldišiūtė pristatė daugiau nei 15 m. vystomą „Ogmios“ miestelio projektą. Tai vienas gražiausių regeneracijos pavyzdžių Vilniuje, kur privačiomis lėšomis sutvarkyta 12 ha buvusio karinio sovietų miestelio teritorija. Dabar ši zona tapo patrauklia laisvalaikio ir prekybos erdve. Daug dėmesio skirta ne tik pastatams, bet ir kokybiškai viešajai erdvei, želdynams, mažajai architektūrai. 2018 m. Aplinkos ministerija projektą apdovanojo kaip geriausią urbanistikos kūrinį.

„Turėjome puikią galimybę išmokti į Panevėžį atvykusios Olandijoje dirbančios architektės urbanistės Milenos Ivkovič sukurto novatoriško vietokūros vaidmenų žaidimo metodo. Pastarasis vis labiau pripažįstamas pasaulyje kaip inkliuzinio ir dalyvaujamojo miestų planavimo būdas, o jei gerai parengtas, gali tapti esminiu įrankiu aiškinantis viešuosius bei privačius interesus, netgi sprendžiant konfliktus. M. Ivkovič suliejo platų požiūrį į urbanistiką, technologijas ir miesto erdvių naudotojus – tai jos daugiakultūrės darbo patirties nuo Nyderlandų ir Balkanų iki Afrikos, Kinijos ir Japonijos rezultatas. Panevėžyje ji padėjo analizuoti buvusios aviacijos bazės Skaistakalnio parke teritoriją“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės projektų vadovė Lina Blažytė.

Projektu „Transformacija iš apleistų erdvių į išpuoselėtas“ Savivaldybė suplanavo šioje 2 ha teritorijoje kurti ir tvarkyti želdinius, takus, mažosios architektūros elementus, įrengti žaliąsias erdves ir su kolekciniais augalais bendruomenei, apšvietimą, plėtoti miesto 3D maketą ir kt. Projektą numatyta įgyvendinti iki 2020 m. balandžio pradžios, Panevėžys tam gavo beveik 170 tūkst. Eur ES finansavimą.

Dar vienas susitikimas su bendruomene, buvusioje aviacijos bazės Skaistakalnio parke teritorijoje veikiančiomis įmonėmis planuojamas rugpjūčio mėnesį.

Komentarai

  • ….Tvorą Skaistakalnio……

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų