Panevėžio dviračių taurės I etapo startas. T. Šiaudinio nuotr.

Panevėžio dviračių kroso taurėje favorito statusą apgynė D. Manikas

Birželio 4-ąją, praėjusį sekmadienį šalia „Cido“ arenos startavo šių metų pirmasis Panevėžio dviračių kroso taurės varžybų etapas.

Miesto kultūros ir poilsio parku besidriekusiose trasose savo jėgas išbandė apie 250 dviratininkų.

Ilgiausioje 35 km trasoje (7 ratai) vyrų elito grupėje pergalę iškovojo panevėžietis Domas Manikas („MyBike“), vienas geriausių šalies kroso dviratininkų nuotolį įveikė per 1.19:08 val. (26,5 km/h). Antrą vietą užėmė vilnietis Marius Pinaitis – 1.21:42 val., trečią vietą užėmė panevėžietis Matas Antanavičius (1.22:17 val.).

Tai tikrai ne pirmoji šiemet Domo Maniko pergalė. Šį sezoną panevėžietis pradėjo vasarį pergale egzotiškuose Jungtinių Arabų Emyratuose, kur iškovojo pirmą vietą. Tarptautinių startų sąrašą D. Manikas papildė Latvijos maratonų taurės etape gegužės 1-ąją, kur užėmė aukštą 7-tą vietą.

Pavasarį Domas užbaigė varžybomis Naujojoje Akmenėje, kur MTB varžybose diktavo pergalingą tempą, o dar prieš tai startavo pirmame MTB maratonų taurės etape Druskininkuose, kur nusileido tik 2015, 2016 metų čempionui Eimantui Gudiškiui.

„Truputį pritrūko, tačiau šiaip pasirodymu esu patenkintas. Manau, kad Eimantui pergalių lengvai neatiduosiu nė viename etape, visos MTB maratonų taurės lenktynės yra mano planuose, todėl mėginsiu kovoti toliau“, – planais dalijosi D. Manikas. Antrasis MTB maratonų taurės etapas birželio 18 d. vyks sostinėje, o liepos 23 d. šalies dviračių kroso bendruomenė rinksis Panevėžyje, kur vyks MTB maratonų taurės III etapas.

Panevėžio dviračių taurės I etape moterų elito grupėje (iki 29 m.) 30 km trasoje pergalę iškovojo viešnia iš sostinės Jurgita Griniūtė – 1.29:51 val. Antrą vietą užėmė Ernesta Tubytė (1.32:39 val.), trečia – kaunietė Viktorija Kalvelytė (1.37:57 val.).

Moterų M30 gupėje (gim. 1987-1968 m.) pirmą vietą užėmė Edita Kurlavienė Pociūtė („S-Sportas“), ji 25 km (5 ratai) įveikė per 1.14:18 val. Antrąją užėmė Vita Budreckienė – 1.24:51 val. (Panevėžio klubas „Dviračiai“), trečia liko Monika Žilienė (Panevėžys) – 1.30:18 val.

Vyrų V30 grupėje (gim. 1987-1978 m.) pergalę iškovojo kaunietis Giedrius Stanaitis („Focus“), jis 30 km nuvažiavo per 1.09:51 val., antrą vietą užėmė Karolis Volungevičius (1.11:30 val.), trečias – Vytautas Blockis (Kaunas) – 1.11:54 val.

Merginų iki 17 metų (M17) grupėje 15 km distancijoje pergalingą tempą diktavo panevėžietė Brigita Aitvidaitė (KKSC, DSK „Fortūna“) – 44:29 min., antrą vietą užėmė Saulė Petraitytė – 53:45 min., trečia liko Domantė Glinskytė (KKSC, „Fortūna“) – 1.09:07 val.

Analogiškoje vaikinų amžiaus grupėje (V17) 20 km trasoje (4 ratai) pirmą vietą užėmė Aristidas Kelmelis (46:35 min.), antras – Arminas Bagdonas (KKSC, „Fortūna“) – 49:21 min., trečią vietą iškovojo Mantas Bitinas (KKSC, „Fortūna“) – 49:27 min.

Jaunių vaikinų iki 14 m. amžiaus grupėje (10 km) pirmą vietą užėmė Laurynas Vinskas – 28:01 min. Antrą vietą iškovojo Renaldas Keliauskas –28:33 min., trečias liko Domas Jankauskas – 30:11 min.

Merginų jaunių grupėje iki 14 m. (5 km) prizines vietas užėmė trys panevėžietės, DSK „Fortūna“ auklėtinės. Pergale džiaugėsi Ernesta Kurilaitė (14 min.), antrą vietą iškovojo Rūta Rastauskaitė (15:24 min.), trečia – Samanta Baltrušaitytė (17:31 min.).

Prieš pagrindinį dviratininkų startą pirmieji pedalus mynė mažiausi varžybų dalyviai. Berniukų iki 10 metų grupėje pirmas 1,5 km įveikė Justinas Pavlovas (3:48 min.), mergaičių gretose nugalėjo Rugilė Mikalajūnaitė (Naujamiestis, 4:21 min.). Berniukų iki 7 metų varžybose 500 metrų pirmas numynė Vėjas Musteikis (1:29 min.), mergaičių įskaitoje po finišo pergalingai džiūgavo Brigita Martinkutė (1:54 min.).

Kitų amžiaus grupių prizininkai:

Vyrai, V40 (gim. 1977-1968 m.) 30 km (6 ratai):

1. Mindaugas Zlatkus (Kaunas) – 1.09:47 val.

2. Tomas Skunčikas (Vilnius) – 1.09:56 val.

3. Artūras Dilys – 1.12:42 val.

V50 (gim. 1967-1958 m.), 25 km (5 ratai):

1. Arūnas Žičkus (Vilnius) – 1.05 val.

2. Arūnas Lipnevičius (Kėdainiai) – 1.10,11 val.

3. Gediminas Keršys (Panevėžys) – 1.17,17 val.

M50 (gim 1967 m. ir vyresnės moterys), 5 km

1. Ilma Lipnevičienė (Kėdainiai) – 18:05 min.

V60 (gim. 1957 m. ir vyresni), 25 km (5 ratai)

1. Leonidas Šliavas (Kėdainiai) – 1.04:00 val.

2. Petras Kiušas (Kaišiadorys) – 1.10:44 val.

3. Vaclovas Markaitis (Skuodas) – 1:12,48 val.

Mėgėjų įskaita (įvaraus amžiaus vyrai ir moterys), 20 km (4 ratai)

1. Dainius Meiliūnas – 51:48 min.

2. Justas Arošius (Panevėžys) – 52:20 min.

3. Paulius Kurlavičius („S-Sportas“) – 53:01 min.

***

Panevėžio dviračių kroso taurė, kaip ir pernai, vyks 2 etapais. Antrasis vyks miesto pakraštyje, Rožyno mikrorajone, rugsėjo mėn. 23 d. Šios varžybos skirtos visiems įvairaus amžiaus ir pajėgumo dviratininkams, nuo pačių mažiausių iki garbaus amžiaus senjorų. Šias taurės varžybas rengia Panevėžio klubas „Dviračiai“.