Panevėžio delegacija susipažino su alytiškių profesinio orientavimo patirtimi

Panevėžio delegacija susipažino su alytiškių profesinio orientavimo patirtimi

Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Deividas Labanavičius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius, Švietimo, Miesto plėtros skyrių atstovai lankėsi Alytuje.

Vizito tikslas – susipažinti su pavasarį veiklą pradėjusio pirmojo Lietuvoje regioninio karjeros centro „Karjeras“ veikimo modeliu ir patirtimi. Be to, tai buvo proga abiejų miestų specialistams pasidalyti mintimis, kaip užtikrinti kokybišką profesinį orientavimą, ir užmegzti vertingus bendradarbiavimo kontaktus.

Karjerą“ Alytuje įsteigė Savivaldybė, Užimtumo tarnyba ir Jaunimo reikalų departamentas. Šių institucijų bendradarbiavimas užtikrina, kad jaunas žmogus vienoje vietoje gauna visas karjeros valdymo paslaugas – nuo individualių konsultacijų, informacijos apie praktiką ir savanorystę mieste iki verslumo skatinimo. Toks modelis sėkmingai veikia daugelyje užsienio valstybių.

Panevėžyje mes antrus metus įgyvendiname profesinio orientavimo programą. Iš miesto biudžeto papildomai finansuojama po 0,25 profesijos patarėjo etato kiekvienoje mokykloje, vykdomos konsultacijos, ekskursijos, praktika, moksleiviams organizuojami renginiai. Šiuo klausimu bendradarbiaujame su Užimtumo tarnyba ir verslininkais. Miestui užsibrėžus Pramonės 4.0 kryptį, vis labiau jausime technologijų, inžinerijos ir kitų į ateities ekonomikos poreikius orientuotų sričių specialistų poreikį, todėl profesinio orientavimo svarba tik augs. Bendradarbiavimas su kitų miestų kolegomis padės spręsti šiuos iššūkius,“ – sako Panevėžio miesto mero pavaduotojas D. Labanavičius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų