Panevėžio dangų nušvietė fejerverkų šviesos (papildytos fotogalerijos)

Triatlono fiestą Panevėžyje griausmingai užbaigė unikalus reginys danguje. Pasaulio dvigubo ultratriatlono čempionatą vainikavo Baltijos šalių fejerverkų festivalis.

Senvagėje susirinkę panevėžiečiai grožėjosi vaizdu danguje. Savo sukurtus fejerverkus demonstravo Lietuvos, Latvijos ir Estijos meistrai.
Aukštaitijos sostinė tris dienas gyveno triatlono ritmu. Senvagės vandenyse, gatvėse vienas kitą keitė plaukiantys, bėgantys ir dviračių važiuojantys 46 atletai iš 19-os pasaulio šalių: keturios moterys ir 42 vyrai. Lietuvai atstovavo 8 sportininkai, iš jų vienintelė moteris – panevėžietė Alina Ranceva.
Pasaulio dvigubo ultratriatlono čempionate, vykusiame Panevėžyje, pasiektas naujas pasaulio rekordas. Tai padarė nuo pat pirmosios rungties pirmavęs Robertas Karas. Sportininkas iš Lenkijos plaukimo (7.6 km), važiavimo dviračiu (360 km) ir bėgimo rungtyse (84,4 km) iš viso sugaišo 18:44:38 val. R. Karas parodė fantastišką rezultatą ir beveik valanda pagerino planetos rekordą, kuris iki šiol priklausė estui Raitui Rataseppui (19:42:57 val.).. Antrąją vietą užėmė daugiau nei valandą nuo nugalėtojo atsilikęs estas Raitas Rataseppas (19:58:57), o trečiąją – prancūzas Arnaudas Selukovas (22:17:06).
Moterų grupėje pirmąją vietą užėmė panevėžietė Alina Ranceva (25:44:30), antra liko norvegė Marie Veslestaul (26:10:29), o trečia – vokietė Anke Weihermuller (29:33:36).
Iš Lietuvos vyrų geriausiai pasirodė Tautvydas Grabauskas (27:02:06). Mūsų šalies atstovas tarp visų čempionato dalyvių liko keturioliktoje vietoje.
Panevėžietė Alina Ranceva (25:44:30) ne tik iškovojo pirmąją vietą keturių moterų grupėje, bet aplenkė visus septynis čempionate startavusius Lietuvos vyrus. Tarp visų čempionato dalyvių A. Ranceva finišavo vienuoliktoje vietoje.