V. BULAIČIO nuotr.

Panevėžio centre – vėl pavasarinės mugės šurmulys

Panevėžio centre – vėl pavasarinės mugės šurmulys

Nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto panevėžiečiai pavieniui ar nedideliais būreliais suko centrinės miesto aikštės link.

Ten, pavasario mugėje, savo prekes ir paslaugas pristato per šimtą iš visos Lietuvos sugužėjusių gamintojų. Po visą miesto aikštę išsirikiavę prekybininkai siūlė rūkytų mėsos gaminių, saldainių, chalvos, konditerijos gaminių ir naminės duonos, čia pat vietoje rūkomos žuvies, šaltalankių sulčių ir kitų gėrybių.

Nuo lietuviško maisto iki tekstilės

Sekundės.lt pakalbintas pro šalį skubėjęs panevėžietis Justinas nors ir prasitarė, jog ne pirmus metus organizuojamose mugėse norėtų matyti kiek įdomesnių prekių, vis dėlto džiaugėsi pasitaikiusia proga pasidairyti po prekystalius. Ir išties: pirkinį šiandien ir ryt šurmuliuosiančioje mugėje greičiausiai rastų net ir išrankiausi lankytojai.

Štai iš Vilniaus atvykęs Ernestas panevėžiečiams pristatė savo gamybos kombuča gėrimą, kaip teigia pardavėjas, pasižymintį išskirtinėmis sveikatą gerinančiomis savybėmis. Vyras šia veikla verčiasi jau bemaž ketverius metus, tačiau, pasak jo, dar ne visi patiki sveikatinančio arbatos gėrimo nauda.

„Kombuča yra natūralus probiotikas, kuris absorbuoja cukrų fermentacijos metu. Žmonės galvoja, jog gėrime labai daug cukraus, bet yra priešingai“, – tikino ponas Ernestas, taip pat siūlęs įsigyti natūralių arbatų, kurias pats importuoja tiesiogiai iš Nepalo ūkininkų.

Rankų darbo dirbtinių gėlių puokštėmis prekiaujanti panevėžietė Aušra taip nutarė internetinį verslą perkelti į gyvą prekybą. Moteris už dailiai dėžutėje sudėtas gėles prašė nuo 20 eurų, tačiau tvirtino mielai pritaikanti nuolaidas. Motinos dienos išvakarėse ne viena tokia puokštė buvo papuošta ir šiltais linkėjimais, skirtais mamoms.

Išmanūs ir koja kojon su mada žingsniuojantys prekybininkai siūlė įvairius rankų darbo aksesuarus, dažnai padailintus linksmais užrašais. Jauni verslininkai netruko pasinaudoti ir televizijos ekranuose nugirstomis frazėmis – jas perkėlė ant kojinių, megztinių ar net vyriškų apatinių.

Tačiau iš gausios įvairių prekių pasiūlos šiais metais ir vėl išsiskyrė sodinukai, okupavę solidžią centrinės miesto aikštės dalį. Kadangi vasara jau visai nebe už kalnų, sodus ir daržus puoselėjantys pirkėjai skubėjo dar įsigyti vaismedžių, vaiskrūmių arba dekoratyvinių augalų, sėklų, daigų. O pardavėjai tarpusavy kalbėjosi, jog šiųmetės mugės favoritais, panašu, taps daugiausia dėmesio sulaukiantys daugiamečiai augalai.

Kareiviška košė – kaip namuose

Visą savaitgalį vyksiančios mugės metu šimtą garbaus amžiaus miestelėnų žadama pavaišinti nemokama kariška koše, dalijama iš projekto „Army Day“ automobilio. Juo iš Vilniaus į Aukštaitijos sostinę atvykusios merginos spėriai sukosi dalydamos kupinus dubenėlius ir noriai pasakojo apie akį traukiančią mašiną – šiaip ar taip, joje sumontuota virtuvinė technika tai gardžiai kareiviškai košei virti keliavo net iš Vokietijos.

Paragauti tokio patiekalo panoro nebe pirmą kartą panašiose mugėse besilankanti ponia Irena. Už dubenėlį paklojusi 2 eurus, moteris sakė esanti patenkinta skoniu, košė skalsi ir visiškai ne prėska – beveik kaip namuose.

„Ką tik atėjau, tad eisiu apsižiūrėti. Dairausi ir manau, jog tikrai kažką įsigysiu“, – žygį tarp prekystalių planavo ponia Irena.

Garuojančiai kareiviškai košei neatsispyrė ir mugėn užsukęs ponas Vincas. Vyras paantrino, jog košė iš tiesų labai skani. Pasistiprinęs, kartu su sūnumi planavo pasidomėti, ką šiais metais siūlo prekeiviai, tik ar ką nors įsigys, dar nežinojo. ,,Jeigu kažkas patiks, galbūt ir ką nors nusipirksime“, – tarstelėjo.

Prekės ir keturkojams

Ypatinga mugės dalyve tapo kalaitė, vardu Skaiva. Saulės atokaitoje besišildanti keturkojė traukė miestelėnų žvilgsnius ir mielai pozavo fotoaparatų blykstėms.

Šunį į mugę kartu atsivežė iš Šiaulių prekiauti atvykusi Viktorija. Mergina yra viena iš nedaugelio gamintojų, Panevėžyje nutarusi pristatyti prekes, skirtas ne žmonėms, o augintiniams – ji prekiauja rankų darbo pavadėliais.

„Viskas prasidėjo nuo mano pačios šuns, – pasakojo Sekundei.lt Viktorija. – Rinkoje neradau to, kas patiktų, taip ir ėmiausi šio verslo. Paskui prasidėjo užsakymai iš draugių ir kitų žmonių.“

Mugės lankytojai pro šiaulietės prekystalį nepraeidavo nesustoję, nors kainos nėra labai žemos. „Kaina svyruoja nuo 10 eurų iki 40 eurų. Ji priklauso tiek nuo dydžio, tiek nuo virvės, tiek nuo akmens, įpinto dėl grožio“, – aiškino Viktorija, augintinius lepinantiems pirkėjams galinti pasiūlyti antkaklius net su natūraliu krištolu.

„Pavadėliai yra tvirti, esu patikrinusi ne ant vieno šuns“, – šypsojosi pardavėja.

Mugėje apsilankančių gyventojų gerumo tikėjosi ir beglobių gyvūnų organizacijos atstovės. Savanorės atsivežė  tris kiek paūgėjusius katinus, kuriuos mielai perduos į atsakingų naujų šeimininkų rankas.

Juozo Miltinio dramos teatro prieigose rikiavosi nedidelis šunų dresūros mokyklos „Bestas“ būrelis. Mugės lankytojams keturkojai ir jų šeimyninkai paruošė bendro paklusnumo programos, triukų, šunų vikrumo pasirodymą.

Šeštadienį prekyba vyks iki 16 valandos, o ryt, sekmadienį, – valanda trumpiau.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų