Panevėžio centre – Pusiaukelės namai nuteistiesiems

Panevėžio centre – Pusiaukelės namai nuteistiesiems

Panevėžio centre, kadaise buvusiose policijos patalpose, įsikurs nuteistieji.

Vyriausybė trečiadienį Teisingumo ministerijai perdavė valstybei priklausančias nenaudojamas patalpas A. Smetonos g. 35, kur ateityje planuojama steigti Pusiaukelės namus.

„Lietuva su Norvegijos finansine parama jau yra įrengusi keturis pusiaukelės namus, kuriuose taikomi nauji itin veiksmingi resocializacijos metodai, padedantys žmogui keisti gyvenimo būdą ir grįžti į visuomenę. Tokia praktika, kai gerai besielgiantys ir resocializacijos programose dalyvaujantys nuteistieji gauna lengvatų, pasiteisino daugelyje šalių ir Lietuvoje“, – teigė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Teisingumo ministerijos duomenimis, Lietuvoje pakartotinai nusikalsta beveik du trečdaliai bausmę pataisos įstaigose atlikusių asmenų, o po Pusiaukelės namų fiksuojami tik vienetiniai atvejai.

Į Pusiaukelės namus patekę nuteistieji dirba laisvėje, patys perka ir gamina maistą, nuolat bendrauja su socialiniais darbuotojais ir turi vykdyti jiems numatytas resocializacijos priemones. Jie gyvena kambariuose, prižiūrimi pusiaukelės namuose budinčių pareigūnų, o savaitgaliais gali išvykti pas artimuosius. Pusiaukelės namų pastatai bei teritorija nuolat stebimi vaizdo kameromis.

Specialios komisijos, kuriose dirba ir visuomenės atstovai, sprendžia, kuriuos pataisos įstaigoje bausmę atliekančius nuteistuosius jau galima perkelti į Pusiaukelės namus. Čia negali apsigyventi asmenys, nuteisti už seksualinius nusikaltimus, turintys nuobaudų ar tie, kuriems konstatuota didelė nusikalstamo elgesio rizika, nevykdo individualiame socialinės reabilitacijos plane numatytų priemonių.

Pusiaukelės namai šiuo metu veikia Vilniuje, Marijampolėje, Alytuje ir Pravieniškėse. Kiekvienuose namuose gali gyventi iki 20 nuteistųjų.

Komentarai

  • kodel musu visuomeneje tokos vietos atiduodamos kaliniams, asocialams, jau centraiu neimanoma buvo surasti pastato, puiki kaiminyste, vyturio progimnazija, rajono savivaldybe, alubaris snargletas uz 20 metru, tiesiog kurortas, norom ne norom [prasosi sukis, ,,visas atmatas i miesto centra“ nors apgriuvusiu pastatu miesto pakrasciuose yra, pvz buves profilaktoriumas prie ekrano, , bet zekam bus geriau miesto centre,,,,,grauduva

  • Ar nebūtų geriau, jei pusiaukelė namai būtų įrengti Panevėžio miesto savivaldybėje. Gėda ir žmonėms pasakyti,- nakvynės namai centre, moterys iš kalėjimo centre ,soc šeimoms butai centre, kas visą šitą reguliuoja?

  • Dar daug i tokias istaigas nepatekusiu ir besiprasanciu klientu.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų