P. Židonio nuotr.

Panevėžio centras tampa pėsčiųjų bulvaru

Panevėžio centras tampa pėsčiųjų bulvaru

Po daugiau kaip metų pertraukos vairuotojams Panevėžyje ir vėl atviros Elektros ir Vasario 16-osios gatvės.

Po rekonstrukcijos pasikeitė ne tik jų išvaizda, danga, bet ir Kelių eismo ženklai. Panevėžio savivaldybės administracija tvirtina, kad tai pirmas žingsnis link to, kad senamiesčio gatvelės ir pats miesto centras būtų palikti tik pėstiesiems.

Kol Panevėžio centras labiau panašus į didelę statybų aikštelę, nuspręsta atnaujinti automobilių eismą Elektros, Respublikos bei dalimi Vasario 16-osios gatvės. Tačiau vairuotojai turėtų suklusti – Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių sankryžoje važiavimo tvarka keičiasi iš esmės. Nuo šiol pagrindinis kelias yra tiems, kurie atvažiuoja Vasario 16-osios gatve nuo Panevėžio rajono savivaldybės ir suka ties J. Masiulio knygynu į Respublikos gatvę.

Dar vienas svarbus pokytis: atnaujintose gatvėse nebelieka pėsčiųjų perėjų – visa atkarpa nuo Elektros gatvės iki Vasario 16-osios ir Respublikos gatvės sankirtos paskelbta gyvenamąja zona, tad automobilių greitis čia negalės būti didesnis nei 20 kilometrų per valandą.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, judumo planuose jau anksčiau buvo numatyta, kad ši dalis bent savaitgaliais būtų palikta tik pėstiesiems. Tokią idėją palaikė ir dauguma panevėžiečių. Todėl rekonstruojant šias gatves jos ir buvo rengtos kaip senamiesčio, su gyvenamosios zonos fragmentais.

„Jeigu atkreipsite dėmesį, šiose gatvėse specialiai įrengti mažesni gatvių borteliai – iki 3 centimetrų. Nebeliko ir pėsčiųjų perėjų, nes gyvenamojoje zonoje, kokia tapo šios gatvės, jos nebereikalingos. Kai miesto centras bus baigtas rekonstruoti, visa teritorija – nuo Elektros gatvės iki Vasario 16-osios ir J. Urbšio gatvės sankirtos, taip pat Respublikos gatvė bei Klaipėdos gatvės pradžios gabaliukas, taip pat atnaujinta Kranto gatvė – bus paskelbta gyvenamąja“, – atskleidė T. Jukna.

Visą straipsnį skaitykite spalio 7 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

 

Komentarai

 • Kažkokią nesąmonę padarė. Respublikos gatvė turėjo būti pagrindinė, Vasario 16-osios šalutinė. Dabar kuo durniau padarė.

  • tu supranti ka pats komentuoji, tai respublikos gatve ir padaryta PAGRINDINE , o vasario 16 perdare i salutine, nebesigaudai situacijoje, nebegerk ……

   • Atsakyti
 • Super. Pagaliau turesim kazka panasaus i senamiesti. Iskart reikejo drausti masinu judejimaz tik aptarnaujanciam transportui.

  • Atsakyti
 • neuzmirskite pristatyti trikoju ,nes panevezio vairuotojai neturi jokio supratimo apie gyvenamosios zonos supratyma, .

  • Gerai kalbeti Lietuva.

 • Pagaliau! Bus laisvas judėjimas pėstiesiems. kuo greičiau tuo geriau.

  • Atsakyti
 • Reikejo uzdrausti isvis judeji transporto. Dabar tik laukit nelaimiu kuriu bus nes pestieji puls po ratais. Prisiparkave soks is masinu drasiai ir bus auku. O masinom saugitis reiketu dviratininku sitie vaziuos greiciau nei 20km/h uzdaryt gatve ir viskas nori pestieji zonos lai turi ir joks transportas neturi ten judet.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų