I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Panevėžio centrą atakuoja vandalai

Panevėžio centrą atakuoja vandalai

Į atnaujinamą Respublikos gatvę Panevėžyje nusitaikė vandalai. Policija vieną po kito registruoja joje įsikūrusių smulkiųjų verslininkų skundus dėl apgadintų pastatų sienų. Ketvirtadienio rytą šoką patyrė viena šalia kitos veikiančių dviejų kavinių, batų taisyklos ir krautuvėlės darbuotojai, kai atėję į darbą išvydo dažais išpurkštus langus, duris ir sienas.

Laukia masinis perdažymas

Verslininkų teigimu, kaltininką užfiksavo ant kitoje gatvės pusėje Dailės galerijos pastato įrengta vaizdo stebėjimo kamera.

Kol kas dar aiškinamasi, kieno darbas ir prieš mėnesį taip pat dažais subjaurotas kitame Respublikos gatvės gale įsikūrusios nekilnojamojo turto agentūros fasadas.

Atpažino chuliganą

Nuo vandalo nukentėjusios kavinės savininkė Giedrė Blinkevičienė, ryte išvydusi, kaip atrodo langai, durys ir sienos, neteko amo. Verslininkė apgailestavo, kad vaizdo kameros atsuktos į G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos duris ir vargu ar pavyks nustatyti vandalus.

Vis dėlto, pasak G. Blinkevičienės, atvykę į vietą policijos pareigūnai peržiūrėjo Respublikos gatvės pradžioje ant pastatų įrengtų vaizdo kamerų įrašus. Sumontuota ant Dailės galerijos pastato įrašė vaizdą, kuriame matyti, kaip žmogus, vilkintis paltu, eina šaligatviu ir pakeliui ant pastatų purškia dažus iš flakonėlio.

G. Blinkevičienė teigia atpažinusi vandalą. Verslininkė atmeta versiją, kad keturių viena šalia kitos esančių įmonių pastatai išterlioti kerštaujant. Anot jos, kamerų užfiksuotas žmogus panašus į asocialų ir ne kartą matytas miesto centre.

„Jis prieš keletą metų ir pas mus į kavinę buvo užsukęs, siūliau jam maisto, siūliau nueiti į Savivaldybės socialinės paramos skyrių. Sakė, kad jam nieko nereikia. Kas iš to, jei policija jį ir sučiups – iš tokio nieko nepeš. Pati pamatyčiau, liepčiau viską nuplauti“, – pasakojo verslininkė.

Neatsigina vagių

Atnaujinamoje ir pretenduojančioje tapti prestižine mieste Respublikos gatvėje, anot G. Blinkevičienės, jau seniai neramu. Prieš keletą dienų ji pati buvo apvogta savo kavinėje – baigiantis darbo dienai buvo patekta į kavinę ir pavogta piniginė su dokumentais, taip pat raktais. Kavinės šeimininkė abejoja, ar vagyste būtų galima apkaltinti tą patį „dailininką“.

„Kažin ar jis būtų spėjęs taip greitai apsisukti“, – svarsto G. Blinkevičienė.

Anot jos, vagystės šioje centrinėje miesto gatvėje nebėra retas reiškinys.

„Kiek išnešdavau į gatvę gėlių, po nakties rasdavau sumaitotas. Net kalėdinės dekoracijos pavogtos. Tie dabar ant sienų išpurkšti dažai nenusivalys, teks perdažyti, bet labiausiai apmaudu ne dėl to. Panevėžys taip puošiamas, Respublikos gatvė atnaujinama, gražiausias šaligatvis klojamas, gatvė tvarkoma, gal netgi bus gražiausia mieste, o kažkam kyla rankos darkyti ir niokoti. Miestui reikia daugiau vaizdo kamerų, matyt, be jų nebemokam gyventi“, – piktinosi verslininkė.

Kaltininkų tebeieško

Maždaug prieš mėnesį nuo vandalų išpuolio nukentėjusios nekilnojamojo turto agentūros biuro Respublikos gatvėje vadovas Romualdas Paulauskas pasakojo, jog į policiją kreiptasi po to, kai pastato fasadas dažais buvo išpurkštas net du kartus per savaitę. Dažais aplietos durys, siena, langas ir reklaminės iškabos. Pasak R. Paulausko, stiklus pavyko nuvalyti, o sienas teks perdažyti.

Jis irgi atmeta tikimybę, kad toks išpuolis galėjo būti keršto akcija.

Po vandalų siautėjimo agentūra įsirengė jos prieigas stebinčias vaizdo kameras.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovo komunikacijai Tado Martinaičio teigimu, dėl visų šių išpuolių atliekami tyrimai ir įtariamieji kol kas nėra nustatyti.

Kamerų daugės

Panevėžį šiuo metu stebi 16 vaizdo kamerų viešose vietose ir dar 12 įrengta sankryžose. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos, šiuo metu vyksta viešųjų pirkimų procedūra dėl 32 stacionarių vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo.

„Kameros liks esamose 16-oje vietoje, taip pat bus įrengtos ties visais išvažiavimais iš miesto ir policijos rekomenduotose vietose“, – teigė T. Jukna.

Vėliau numatyta sumontuoti dar 36-ias miesto parkuose.

Galerija

Komentarai

 • Tik jau ne is flakonelio cia apipurksta…

  • Atsakyti
 • Kad siaucia vandalai. Ne tik ten.

  • Atsakyti
 • Nu šlykštynės ir tiek. Miestas taip į gera keičiasi, o vistiek atsiranda durnių,kurie jį niokoja. Kad taip tokius surinkus ir kuo toliau išvežus.

 • Nustačius terliotojus- bepročius, duoti į rankas švytrinimo popierių ir tegul dieną- naktį trina ir perdažo. O po to, teisti ir uždaryti , vienus kalėjime, kitus beprotnamyje. Tokiems kito sprendimo nežinau.

  • Atsakyti
 • Kas vandalus saugo ir slepia. Ir kodel. Matyt patarnauja.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų