Panevėžio bėdos: parkams tvarkyti neatsiranda rangovų

Panevėžio bėdos: parkams tvarkyti neatsiranda rangovų

 

Vienam labiausiai apleistų Panevėžyje, vienuolių marijonų laikus menančiam, tarp A. Jakšto ir Marijonų gatvių įsiterpusiam Jaunimo sodui žadamas renesansas.

Sovietmečiu buvęs viena iš miesto traukos vietų, garsėjusių atrakcionais, seniai nė iš tolo neprimena jaukaus parko. Pavasarį čia darbus turi pradėti statybininkai – Panevėžio savivaldybė jau pasirašė sutartį su rangos konkursą laimėjusia įmone. Už 1,55 mln. eurų Jaunimo sodą, Maironio taką bei šiuo metu automobilių stovėjimo aikštele paverstą A. Jakšto gatvės skverą atnaujinti įsipareigojo bendrovių „Žilinskis ir Co“ bei „Statkorpas“ konsorciumas.

Konkurse taip pat dalyvavusi bendrovė „Eikos statyba“ darbus siūlė atlikti už 1,66 mln. eurų, Panevėžio statybos trestas – 1,68 mln. eurų.

Nesulaukia rangovų

Jurbarko rajone registruota bendrovė „Žilinskis ir Co“ vieną po kito šluoja Panevėžio savivaldybės užsakymus. Ši bendrovė yra laimėjusi konkursus ir Nevėžio pakrantei sutvarkyti, taip pat Pušaloto gatvei rekonstruoti.

„Žilinskis ir Co“ atstovė viešiesiems ryšiams Toma Žilinskytė tvirtina, kad bendrovei, turinčiai per 400 darbuotojų, tokie darbo mastai įprasti.

„Jeigu dalyvaujame konkurse, užtikriname darbų įvykdymą laiku ir kokybiškai. Žinoma, būna įvairių situacijų, pavyzdžiui, nepalankios klimato sąlygos, bet net ir tokiais atvejais stengiamės darbus atlikti laiku“, – sakė T. Žilinskytė.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža guodžiasi, jog sulaukti rangovų miesto erdvėms tvarkyti – iššūkis. Anot jo, trys įmonės, kurios varžosi rangos darbų konkurse, – jau savotiškas rekordas.

„Šiuo atveju laimėjo tas, kuris pasiūlė mažiausią kainą, – dviejų įmonių koncorciumas. Turime projektų, kur iki šiol nepavyksta rasti rangovų, – pavyzdžiui, taip ir neatsirado, kas galėtų imtis Skaistakalnio parko, Senvagės, Nepriklausomybės aikštės rekonstrukcijų projektų. Jiems vėl teks iš naujo skelbti konkursus“, – sakė R. Pauža.

Kodėl kai kurie konkursai statybos įmonėms nepatrauklūs, R. Pauža nesiima vertinti. Anot jo, šiuo metu Savivaldybė vykdo rinkos dalyvių apklausą ir bando išsiaiškinti, kas potencialių rangovų netenkina: terminai, pinigai ar kitos priežastys.

„Imamės visų priemonių, kad rangovai atsirastų. Galbūt Lietuvoje įgyvendinama labai daug europinių projektų, galbūt trūksta darbuotojų – sunku įvardyti tikrąsias priežastis. Džiaugiamės, kad išvis atsiranda, kas varžosi konkursuose“, – sakė R. Pauža.

Medžių nelies

Kai kurie panevėžiečiai, išvydę būsimojo Jaunimo sodo vizualizaciją, sunerimo, ar nebus masiškai iškirsti senieji medžiai.

Parko atnaujinimo projektą rengusi „Panprojekto“ vadovė, architektė Elvyra Klimavičienė ramina, jog masiškai išnaikinti želdinius projekte nėra numatyta. Iš pradžių buvo parengti net keli Jaunimo parko atnaujinimo projektai. Viename jų buvo numatyta įrengti lenktą taką pasivaikščiojimams – tokiu atveju būtų reikėję gerokai praretinti parke augančius medžius. Tačiau apskaičiavus šio tako sąmatą paaiškėjo, kad tokia vizija miestui per brangi.

„Likome prie pagrindinės idėjos – įrengti takus toje vietoje, kur žmonės juos natūraliai išmynė. Tad nereikės ir medžių kirsti. Visuomet sveika išgenėti ar praretinti medžius, kad šie nestelbtų vienas kito. Šiuo atveju medžius įvertino dendrologas ir bus pašalinti tik tie želdiniai, kurių būklė itin prasta“, – teigė E. Klimavičienė.

Anot jos, „išplikinti“ Jaunimo sodą būtų netikslinga. Nors vizualizacijose matyti, kad parke liks mažai medžių, tačiau, anot architektės, iš tikro parkas atrodys kiek kitaip.

„Tikrai nekirsime nė vieno vertingo medžio, nebent jei jis yra užgožtas kitų medžių ir nuskurdęs. Vizualizacijoje galbūt matyti daug tuščių vietų, bet jos paliktos gėlynams, o visur kitur ir toliau oš medžiai. Projektą darėme ne popieriuje, o atsižvelgę į parko natūraliai susiformavusius želdinius ir jų būklę“, – tvirtino architektė.

Naujos galimybės

Po rekonstrukcijos Jaunimo sode atsiras daug naujų erdvių aktyviai leisti laisvalaikį: vaikų žaidimo aikštelė, kietos dangos daugiafunkcis aikštynas bei lauko treniruokliai. Taip pat numatyta įrengti naujų automobilių stovėjimo vietų šalia Aukštaitijos stadiono. Jaunimo sodo veidą keis spalvotų trinkelių takai bei mažosios architektūros elementai: nauji šviestuvai, suoleliai, šiukšlių dėžės. Bus atnaujintas ir viešasis tualetas. Taip pat įrengta vaizdo stebėjimo sistema.

„Parkas nėra labai didelis, bet tikrai atsiras daugiau galimybių mamoms su vežimėliais pasivaikščioti, vaikams – žaidimo vietų, o senjorams – prisėsti ant suoliukų ar pasportuoti lauko treniruoklių aikštelėje. Nors parkas bus atnaujintas iš esmės, jame liks visi istoriniai paminklai“, – pasakojo E. Klimavičienė.

Pirminiame projekte Jaunimo sode buvo numatyta įrengti ir fontaną, tačiau tam pritrūko pinigų, tad vietoje jo atsiras erdves puošiantys gėlynai. Kaip savotiška parko tąsa panašiai rekonstruotos bus ir šalia esančios erdvės – Maironio takas bei A. Jakšto gatvės skveras, kuris šiuo metu užstatytas transporto priemonėmis.

Pasak architektės, A. Jakšto gatvės skvere automobilių statyti jau nebebus galima, išskyrus tam numatytas vietas šalia jo. Tačiau žadama automobiliams statyti skirti papildomą juostą ties Nevėžio upe, taip pat tokių vietų atsiras ir prie Konsultacijų poliklinikos.

Maironio takas taip pat sulauks atnaujinimo – čia bus įrengtas dviračių takas, atsiras naujų suoliukų, šiukšliadėžių, gėlynų. Taip pat iš esmės bus atnaujintas apšvietimas – tiek grindinyje įrengtas, tiek pastatyti nauji šviestuvai.

„Ši miesto vieta bus tvarkoma kompleksiškai. Dabar ji nėra labai patraukli, o po rekonstrukcijos turėtų tapti dar viena miesto rekreacijos ir traukos vieta“, – mano E. Klimavičienė.

Komentarai

 • Nestebuklas, kai ju iesko nusalintas meras ir spec liudytojai

 • O kodėl mažiausia kaina? Tai ir kokybė ir rezultatas bus „mažiausias“? Kodėl nesiremta ekonomiškai naudingiausiu ir nepasirinkta jau žinoma įmonė, kuri garantuotai viską atliks kokybiškai, nors ir už didesnę kainą?

  • Atsakyti
 • Anksciau reikejo nusalinti Rackauska, senai jau butume tureje sutvarkytus parkus.

  • Atsakyti
  • tai mestas butu nr1.

   • Atsakyti
  • Taigi anksciau nebuvo Rackausko 🙂 ir kas buvo padaryta? nors viena gatve buvo sutvarkyta ar parkas? O gal daugiabuciu ivazos budavo tvarkomos? O gal miesto skolos buvo mazinamos, Rasot nesamones, bele tik ka nors parasyt. Isekit po miesta pasivaiksciot, gal, tikrai, pamatysit kaip keiciasi miestas.

 • Korupcijos skandaluose besimurkdantis meras yra didziausia miesto beda, verslas nenori tureti reikalu su tokios reputacijos politiku , ko pasekoje ir stovi vietoje visi suplanuoti darbai.

  • Atsakyti
  • o anksciau kokie darbai vykdavo? Mieste tik prie Rackausko ir prasidejos darbai.

 • butu skvera paverst masinu stovejimo aikstele,o skulptura nukelt prie gimdymo namu.Jai ten tinkama vieta,o aikstele tikrai pravers,nes ratuotu vis dauges.

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų