Panevėžio apskrityje nuo gripo mirė vyras

Panevėžio apskrityje nuo gripo mirė vyras

Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) nuo gripo mirė 53-ejų vyras. Kaip praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC), tai pirmasis mirties nuo gripo atveji šį sezoną.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento duomenimis, vyras blogai pasijuto dar gruodžio 26-ąją. Jau kitą dieną jis kreipėsi į šeimos gydytoją. Susirgusiajam buvo paskirtas gydymas, tačiau gruodžio 31-ąją pakilo aukšta temperatūra, prasidėjo dusulys. Vyras buvo greitąją nuvežtas ir paguldytas į ligoninę Kupiškyje, iš jos pervežtas į Respublikinę Panevėžio ligoninę, o sausio 3-iąją reanimobiliu – į Vilniaus Santaros klinikas. Vis dėlto pusamžio vyro gyvybės medikams išgelbėti nepavyko.

Pirminiais duomenimis, kupiškėnas nebuvo pasiskiepijęs nuo gripo.

Praėjusio (2018–2019 m.) gripo sezono metu registruoti 26 mirties atvejai. ULAC medikai primena, kad mirtinų atvejų būtų galima išvengti skiepijantis nuo gripo, nes skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Rizikos grupėms priklausantys asmenys nuo gripo skiepijami valstybės lėšomis. Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis didėja visoje Lietuvoje, todėl medikai pataria neprarasti budrumo ir rekomenduoja tinkamai bei dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti; vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis; vengti masinių žmonių susibūrimo vietų; laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – nosį ir burną prisidengti alkūne, o vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas;

neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos; gerai vėdinti patalpas;

susirgus rekomenduojama kreiptis į medikus, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, laikytis gydytojo nurodymų.

Sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, sveiki žmonės, slaugydami sergantį asmenį, taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų