Panevėžio aplinkosaugininkams įkliuvo neteisėtai sumedžiojęs šerno patelę

Panevėžio aplinkosaugininkams įkliuvo neteisėtai sumedžiojęs šerno patelę

„Yra išlikę duomenų, jog XV a. mūsų krašte vytinta šerniena buvo galima mokėti mokesčius Lietuvos iždui. Va ir galvoju – nėra teisybės „ant svieto“. Jei ir dabar būtų tokia tvarka kaip anksčiau, tai, sumedžiojus šerną, būtų galima ir komunalinius, ir gal net dalį paskolos susimokėti. O dabar ne tik šerną iš žmogaus paėmė, bet ir šautuvą, visureigį…“ – taip šmaikščiai socialiniame tinkle aplinkosaugininkai pasidalino žinia apie Panevėžio apskrityje pričiuptą brakonierių.

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Biržų rajone pažeidėją pričiupo draudžiamame medžioti sklype sumedžiojusį šerno patelę. Iš brakonieriaus paimtas visureigis, šautuvas, šerno patelė, negana to, jam teks atlyginti aplinkai padarytą žalą. Taip pat gresia bauda ir teisės medžioti praradimas nuo trejų iki penkerių metų.

Pasak aplinkosaugininkų, sulaikytam medžiotojui neužteko medžioklės būreliui priklausančių medžioklės plotų teritorijos, kurioje leidžiama medžioti. Jis nutarė pamedžioti ūkininko žemėse, kuriose nuo 2016 m. medžioti uždrausta. Gobšumas kainuos brangiai: iš asmens paimtas visureigis „Suzuki Grand Vitara“, kombinuotas šautuvas IZH 94, sumedžiotas šernas. Taip pat gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų ir, be abejo, teisės medžioti praradimas nuo trejų iki penkerių metų. Asmeniui teks atlyginti aplinkai padarytą žalą, kuri šiuo metu tikslinama pasitelkus ekspertus, bet ji gali viršyti 3800 eurų, nes, pirminiais duomenimis, šerno patelė buvo vaikinga.

„Informacijos apie šio asmens galimai neteisėtas medžiokles turėjome ir anksčiau, tad džiaugiamės rezultatyviu reidu. Praėjusią vasarą asmuo jau baustas ir už žvejybą neteisėtu būdu, kai žuvys buvo gaudomos bučiukais. Asmuo piktybiškai nesilaiko aplinkosauginių reikalavimų“, – sakė Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų