Panevėžio abiturientams matematikos egzaminas lengvesnis, nei tikėjosi

Panevėžio abiturientams matematikos egzaminas lengvesnis, nei tikėjosi

Dar vienas pasibaigęs itin svarbus matematikos brandos egzaminas kalbintiems Panevėžio abiturientams pasirodė lengvesnis, nei tikėjosi. „Minties“ gimnazijos abiturientai Gerda Kasačiūnaitė ir Nedas Ratkevičius viliasi egzaminą sėkmingai išlaikę.

„Laikiau, kad gaučiau valstybės finansuojamą vietą universitete. Pirma, antra dalys buvo nesunkios, bet trečioji, kur reikėjo veiksmus parašyti, ganėtinai sudėtinga. Reikėjo labiau įsiskaityti“, – pasakoja G. Kasačiūnaitė.

Vilniuje ketinanti studijuoti mergina sako, kad laiko išspręsti užduotis pakako – iš egzamino išėjo gerokai anksčiau.

„Tiems, kas moka, užduotys nebuvo sunkios. Tikėjausi sunkesnių“, – po egzamino kalbėjo „Minties“ gimnazistas N. Ratkevičius.

Vaikinas šiemet neketina studijuoti. Į mokslus kibs kitais metais Danijoje.

Planuoja studijas užsienyje

J. Balčikonio gimnazijos abiturientai, egzaminą laikę M. Karkos pagrindinėje mokykloje, pasakojo tokių lengvų užduočių net negalėję tikėtis.

„Neatsimenu, kada laikiau tokį lengvą egzaminą. Paskutinė užduotis paprastai būna gana sunki, tikrai reikia pagalvoti. Dabar iš karto pamatei ir žinai, kaip spręsti. Gal praėjusiais metais buvo prasti rezultatai ir pagalvojo, kad reikia palengvinti egzaminą?“ – svarstė Ramūnas Genys.

Jis neabejojo, kad jo matematikos žinios bus įvertintos šimtuku. Egzamino užduotims išspręsti jam pakako vos 45 minučių.

Anglijoje matematiką ketinančiam studijuoti R. Geniui šis brandos egzaminas jau buvo paskutinis. Jo teigimu, anglų kalbos egzaminas buvo nei sunkesnis, nei lengvesnis, matematikos egzaminas lengvas, o fizikos – gana sunkus. Gana sunkios jam pasirodė ir lietuvių kalbos ir literatūros egzamino samprotavimo temos, todėl pasirinko rašyti literatūrinį rašinį.

J. Balčikonio gimnazijos abiturientas Deivis taip pat džiaugėsi, kad matematikos egzaminas gana lengvas. Užduotims išspręsti jaunuoliui užteko maždaug valandos. Per šią savaitę jam teko laikyti net tris valstybinius egzaminus.

Abiturientas irgi planuoja mokytis Anglijoje ar Prancūzijoje, o studijos bus susijusios su matematika ir fizika.

Vienas populiariausių

Panevėžio mieste matematikos egzaminą pasirinko laikyti 808 abiturientai. Tai dešimčia moksleivių mažiau nei pernai. Pasak Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausiosios specialistės Minolės Petronytės-Kairienės, šis egzaminas yra gana populiarus, nes norint studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje, reikia būti išlaikius ir matematiką. Mieste egzaminas laikytas devyniuose egzaminų centruose. Rajone 111 abiturientų matematiką laikė viename egzaminų centre.

Šalyje matematikos egzaminą pasirinko 18 400 kandidatų.

Nacionalinis egzaminų centras skelbia, kad atliekant egzamino užduotį, kurią sudarė trys dalys, bus galima surinkti 60 taškų. Egzamino programoje nurodoma, kad pirmą užduoties dalį sudaro 10 uždavinių su pasirenkamaisiais atsakymais (už kiekvieną skiriama po vieną tašką). Antrą dalį – trumpojo atsakymo (nestruktūruoti arba struktūruoti) uždaviniai. Jų gali būti nuo 4 iki 10. Už antros dalies uždavinius skiriama 12 taškų. Trečioje užduoties dalyje gali būti nuo 6 iki 8 uždavinių. Atvirojo atsakymo (struktūruoti arba nestruktūruoti) uždaviniai vertinami ne mažiau kaip 2 taškais. Iš viso ši užduoties dalis vertinama 38 taškais.

Vieniems abiturientams šis egzaminas paskutinis, kitų dar laukia žinių išbandymas.

Abiturientai jau yra išlaikę mokyklinius menų ir technologijų egzaminus. Taip pat valstybinius užsienio kalbų, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros, fizikos egzaminus. Birželio 12-ąją – pirmadienį – bus laikomas istorijos egzaminas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų