Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ įveikė Vilniaus „Rytą“

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalinio ketverto turnyrą Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ baigė rungtynėmis su Vilniaus „Rytu“. Susitikime dėl trečiosios vietos panevėžiečiai rezultatu 91:88 (18:21, 29:21, 23:14, 21:32) įveikė Lietuvos čempionus.

Šiauliuose vykstančio KMT finalinio ketverto turnyro pirmąją varžybų dieną „7bet-Lietkabelis“ ir „Rytas“ pralaimėjo pusfinalio susitikimus. Panevėžiečiai rezultatu 67:77 (17:17, 12:21, 14:17, 22:22) nusileido Kauno „Žalgirio“ krepšininkams, o vilniečiai 86:92 (15:25, 30:15, 18:28, 23:24) pralaimėjo Jonavos „CBet“.

Susitikimą dėl trečiosios vietos sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. Pačioje mačo pradžioje trenerio Nenado Čanako auklėtiniai pirmavo rezultatu 4:0. Lietuvos čempionai nesutriko ir ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo ekipos naudai. Sužaidus beveik tris minutes „Rytas“ pirmavo 6:4. Prabėgus pusei laiko pirmajame rungtynių ketvirtyje vilniečiai pirmavo minimalia persvara 11:10. Nežymų pranašumą šalies čempionai išlaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos, kurį laimėjo 21:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje vilniečiai įgijo 6 taškų persvarą (24:18), bet po kelių akimirkų priekyje jau buvo panevėžiečiai (31:26). Šiame kėlinyje kelis sykius keitėsi pirmaujanti komanda. Antroje kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai. Poilsio komandos išėjo panevėžiečiams pirmaujant rezultatu 47:42.

Trečiojo kėlinio pradžioje po Vytenio Lipkevičiaus tikslaus tritaškio metimą pirmą kartą šiame mače panevėžiečiai įgijo dviženklę persvarą – 52:42. Fantastiškai sužaidę šį ketvirtį „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai susikrovė solidų pranašumą. Po trijų kėlinių Aukštaitijos sostinės ekipa pirmavo 14 taškų skirtumu – 70:56.

Paskutiniame kėlinyje vilniečiai sugebėjo perimti iniciatyvą. Jie laimėjo atkarpą 13:3, po kurios Panevėžio miesto ekipa pirmavo tik 4 taškais 73:69. Negana to, „Ryto“ ekipai pavyko išlyginti rezultatą – 76:76. Dramatišką susitikimo pabaigą sėkmingiau sužaidę panevėžiečiai laimėjo rungtynes 91:88 ir iškovojo trečiąją vietą KMT turnyre.

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 14, Jamelas Morrisas 13, Vytenis Lipkevičius, Nikola Popovičius, Kristianas Kullamae po 11, Mantas Rubštavičius 10.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 35, Gytis Radzevičius 12, Gytis Masiulis 9, Elvaras Fridrikssonas 8, Margiris Normantas 7.