Organizatorių nuotr.

Panevėžietis tapo Lietuvos diskgolfo čempionu

Baigėsi dvi dienas Jonavos rajone vykęs Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas. Jame puikiai pasirodė panevėžietis Laurynas Rimavičius, jis tapo mūsų šalies čempionu.

Pajėgiausiuose pogrupiuose laukė sudėtinga kova su svečiais iš Baltijos šalių.

Pagrindiniame atvirajame pogrupyje, kuriame varžėsi pajėgiausi vyrai, vyko įtempta kova tarp trijų Baltijos šalių pajėgiausių sportininkų, kurie kovojo dėl medalių. Ši kartą savo pajėgumą įrodė Latvijos sportininkai – pirmąją ir antrąją vietas užėmė Jurijus Sinkevicas (169 metimai) ir Raineris Balodis (170). R. Balodis buvo aukščiausią reitingą turintis sportininkas. Labai solidžiai žaidė trečią rezultatą pasiekęs ir Lietuvos čempionu tapęs panevėžietis Laurynas Rimavičius (172). Antroji vieta tarp lietuvių ir sidabro medalis šiemet atiteko praėjusių metų Lietuvos čempionui vilniečiui Mindaugui Pošiui (180). Trečiąja vieta pasidalijo Mindaugas Mažeika ir Edgaras Čaikinas (abu po 182).

Iškovojęs Lietuvos čempiono titulą panevėžietis pasidžiaugė, kad šį sykį jam pavyko aplenkti daug pajėgių varžovų.

„Čempionatu likau labai patenkintas – puikiai paruošti parkai, smagu, kad Lietuvos čempionatas atitiko aukšto lygio varžybų reikalavimus. Pirmą dieną net ir oras buvo stebėtinai geras (be vėjo). Stipri pajėgių kaimyninių šalių sportininkų konkurencija privertė dar labiau susikaupti ir stengtis pasirodyti kuo geriau. Labai gera patirtis pasivaržyti su pajėgiausiais varžovais ir, žinoma, pasiektas Lietuvos čempiono titulas nuteikia optimistiškai“, – po varžybų sakė naujasis Lietuvos žiemos čempionas L. Rimavičius.

Lietuvos diskgolfo žiemos čempionate moterų FP40+ diviziono grupėje trečiąją vietą iškovojo Danguolė Kriaučiūnienė (269) iš Velžio. Panevėžio rajono atstovė nusileido Jurgitai Pašvenskaitei (255) iš Elektrėnų bei jonaviškei Elvyrai Strelkauskienei (266).

Moterų varžybų pagrindinėje grupėje nugalėjo Mireta Jurgelevičiūtė. Kaunietė su 209 metimais laimėjo čempionatą ir pelnė jau septintą žiemos čempionės titulą. Antrą vietą užėmė latvė Elizabetė Pekšena (210). Sidabro medalį laimėjo Guoda Vereniūtė (212), iškovojusi savo pirmą medalį žiemos čempionatuose. Ji už nugaros paliko pernykštę čempionę Oksaną Žukauskienę (213), kuri šiemet tenkinosi bronzos medaliu.

Be pagrindinių moterų ir atvirojo pogrupių, taip pat vyko ir atskirų amžiaus grupių varžybos – jaunimo iki 18 metų, atvirasis 40+ amžiaus bei atvirasis 50+ amžiaus.

Jaunimo divizione tarp lietuvių medalius išsidalijo trys jaunieji sportininkai. Pirmąjį savo žiemos čempionato aukso medalį iškovojo Adomas Brazauskas iš Kulautuvos (Kauno rajonas), jis už nugaros paliko vilnietį Vėją Ūselį ir kaunietį Paulių Juozapavičių.

Dviejose amžiaus grupėse žaidė tik lietuviai. 50+ amžiaus grupėje tarp vyrų čempionu tapo kaunietis Raimondas Mikalkėnas (190 metimų), net 20 metimų aplenkęs antrojoje vietoje likusį vilnietį Petrą Tarasevičių (210). Bronzos medalį pelnė Vaidas Mitkevičius (218) iš Gargždų.

40+ amžiaus pogrupyje niekas neprilygo vienam pajėgiausių Estijos sportininkų Markui Naritsui – jis nesunkiai pasiekė pergalę (rezultatas 169 metimai). Antrojoje vietoje liko latvis Reinis Stalšanis (179). Tarp lietuvių geriausiai pasirodė ir pirmąjį savo žiemos čempiono titulą šioje amžiaus grupėje iškovojo Tadas Ūselis (182 metimai) iš Vilniaus. Sidabro medalį laimėjo Miroslavas Jurgelevičius (184). Bronzą iškovojo puikiai finalinio rato pabaigą sužaidęs kaunietis Mindaugas Likas (194).

Tradiciškai žiemos čempionatu prasidėjęs Lietuvos diskgolfo sezonas žada jau tradicinių ir naujų varžybų formatų – Lietuvos diskgolfo federacija yra suplanavusi 7 Lietuvos taurės etapus.