G. Kartano nuotr.

Panevėžietis tapo graikų-romėnų imtynių šalies čempionu (foto galerija)

Panevėžio lengvosios atletikos manieže dvi dienas vyko Lietuvos imtynių čempionatas. Jame puikiai pasirodęs panevėžietis Dovydas Deveikis graikų-romėnų imtynėse iškovojo aukso medalį.

Pirmąją čempionato dieną graikų-romėnų imtynių atstovai skirtingose svorio kategorijose kovojo dėl dešimties medalių komplektų.

Šalies graikų-romėnų imtynių čempionais tapo: Dovydas Deveikis (55 kg, Panevėžys), Vilius Adomavičius (60 kg, Vilnius-Marijampolė), Donatas Rindeikis (63 kg, Klaipėda), Rokas Čepauskas (67 kg, Vilnius), Vilius Savickas (72 kg, Vilnius-Marijampolė), Mantas Sinkevičius 77 kg, Kaunas), Benas Keršys (82 kg, Joniškis), Arminas Lygnugaris (87 kg, Vilnius-Kaunas), Martynas Nemsevičius (97 kg, Klaipėda), Mantas Knystautas (130 kg, Klaipėda).

Čempionate Panevėžio sporto centrui atstovavo trys atletai. Vienas jų – Erikas Čerepokas – 130 kg svorio kategorijoje užėmė antrąją vietą.

Iš viso varžybose rungėsi 75 sportininkai.

„Be galo džiaugiuosi, kad Panevėžyje turime Lietuvos čempioną. Dovydas varžybose nugalėjo savo priešininką Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinės trenerį Ruslaną Vartanovą. Šis sportininkas dar varžėsi ir laisvųjų imtynių suaugusiųjų grupėje bei užėmė antrąją vietą“, – sakė sportininką treniruojantis Marius Baranauskas.

Antrąją turnyro dieną ant imtynių kilimų kovojo moterų imtynių ir laisvųjų imtynių atstovai.

Skirtingose svorio kategorijoje Lietuvos čempionais tapo šie sportininkai: Eduardas Dešankovas (57 kg, Klaipėda), Titas Grišius (61 kg, Raseiniai), Tomas Baracevičius (65 kg, Klaipėda-Vilkaviškis), Aripgadzievas Abdulaevas (70 kg, Vilnius), Artiomas Auga (74 kg, Klaipėda), Paulius Leščiauskas (79 kg, Kelmė), Domantas Pauliuščenko (86 kg, Raseiniai), Mantas Adomaitis (92 kg, Šiauliai), Lukas Krasauskas (97 kg, Klaipėda-Vilkaviškis), Vilius Mikalauskas (125 kg, Klaipėda-Kelmė).

Laisvųjų imtynių čempionate kovojo 67 atletai.

Moterų imtynių čempionate atletės varžėsi skirtingose šešiose svorio kategorijose. Šalies čempionėmis tapo visos sportininkės iš Šiaulių: Gabija Dilytė (50 kg), Kamilė Šernauskaitė (53 kg), Laura Stanelytė (57 kg), Ineta Dantaitė (62 kg), Danutė Domikaitytė (68 kg), Kamilė Gaučaitė (76 kg).

Moterų imtynių čempionate varžėsi 35 atletės.

Varžybų metu vyks teisėjų kvalifikacijos kėlimo seminaras. Mūsų šalies teisėjus edukuos ir teorines bei praktines žinias perteiks UWW IS kategorijos teisėjas Karolis Łebkowskis iš Lenkijos.

Aukščiausią kategoriją turintis teisėjas praeitą rudenį vykusiame pasaulio čempionate Osle buvo apdovanotas Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) „Auksiniu švilpuku“. K. Łebkowskis yra teisėjavęs Rio de Žaneiro ir Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Šių metų Lietuvos imtynių čempionato vyr. teisėju buvo paskirtas Panevėžio sporto centro graikų-romėnų imtynių treneris Marius Baranauskas. Praėjusiais metais jam buvo suteikta UWW teisėjo III kategorija. Panevėžio sporto centre graikų-romėnų imtynių sporto šakos paslapčių moko du treneriai – Marius Baranauskas ir Andrius Vaičiūnas.