Vytautas Dranginis/LTOK nuotr.

Panevėžietės Tokijo olimpinėse žaidynėse – penktos!

Panevėžietės Tokijo olimpinėse žaidynėse – penktos!

Pirmadienį, rugpjūčio 2-ąją, kovą Tokijo olimpinėse žaidynėse puikiai pradėjo treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė, treniruojamos Dmitrijaus Leopoldo.

Lietuvos dviratininkės komandų sprinto rungtyje iškovojo penktą vietą.

Anot dukart olimpinio dviračių treko čempiono Gintauto Umaro, Simona ir Miglė puikiai įgyvendino tai, ko galėjo tikėtis.

Septintą vietą kvalifikacijoje užėmusios Simona ir Miglė važiavime dėl penktos vietos du ratus nuvažiavo per 32,808 sek. ir 0,36 sek. įveikė Meksikos atstoves Danielą Gaxiolą ir Yuli Verdugo (33,168 sek.), kurios kvalifikacijoje buvo penktos.

Kovoje dėl septintos vietos Lenkijos komanda (33,054 sek.) nugalėjo Ukrainos atstoves (33,691 sek.).

Auksą iškovojo kinės Bao Shanju ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bei 2015 metų pasaulio čempionė Zhong Tianshi (31,895 sek.). Jų pranašumą finale turėjo pripažinti vokietės Lea Friedrich ir šios rungties pasaulio čempionė Ema Hinze (31,98 sek.). Bronzą iškovojo Rusijos olimpinio komiteto komanda – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionės, 2016 ir 2017 metų pasaulio bei daugkartinės Europos čempionės Darija Šmeliova ir Anastasija Voinova (32,252 sek.). Jos važiavime dėl trečios vietos įveikė 2018 metų pasaulio vicečempiones olandes Laurinę van Riesen ir Shane Braspeninc (32,504 sek.).

2019 m. Europos žaidynių vicečempionės ir 2016 metų Europos čempionato bronzos laimėtojos Lietuvos dviratininkės kvalifikacijoje užėmė septintą vietą (33,276 sek.). Simona ir Miglė 0,266 sek. pranoko ukrainietes Liubov Basovą ir Oleną Starikovą. Pirmajame etape lietuvės kovojo su antrą vietą kvalifikacijoje užėmusia Kinijos komanda. Lietuvės pagerino savo rezultatą (32,827 sek.), bet būsimoms olimpinėms čempionėms pralaimėjo 1,023 sek. Kinijos dviratininkės pagerino pasaulio rekordą – 31,905 sek. Ankstesnis planetos rekordas – 31,928 sek. – nuo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių (2016 08 12) priklausė taip pat kinėms.

Tarp pirmajame etape pralaimėjusių komandų Lietuvos duetas buvo antras ir iškovojo teisę važiuoti dėl penktos vietos su geriausiai iš pirmajame etape pralaimėjusių komandų pasirodžiusiomis meksikietėmis.

REZULTATAI

Komandų sprinto rungtyje pirmąjį 250 m ilgio ratą įveikia abi dviratininkės, o antrąjį – tik viena (pirmoji važiavusi pasitraukia). Po kvalifikacijos važiavimų sudaromos poros, o jų nugalėtojos pagal rezultatus patenka į finalą arba dvikovą dėl bronzos, pralaimėjusios ekipos rungiasi dėl penktos arba septintos vietų.

Olimpinėje komandų sprinto atrankoje dalyvavo per 40 komandų, o bilietus į Japoniją pelnė aštuonios.

S. Krupeckaitė olimpinėse žaidynėse dalyvauja penktą, o M. Marozaitė – pirmą kartą.

Komentarai

  • Pagarba stipri, penktos pasaulyje -is Panevezio

  • Penktos is septyniu!!! :DDDDD

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų