P. Židonio nuotr.

Panevėžietės mamos rengia protestą prieš galimybių pasą vaikams

Panevėžietės mamos rengia protestą prieš galimybių pasą vaikams

Grupė mamų pirmadienį prie Vyriausybės ir kai kuriuose miestuose planuoja susirinkti į protesto akciją prieš reikalavimą įvesti privalomą galimybių pasą vaikams nuo 12 metų.

Socialiniame tinkle sekmadienį pasirodė kvietimas pirmadienį su vaikiškais žaisliukais rankose rinktis ir prie Panevėžio savivaldybės.

Kvietime teigiama, jog galimybių paso įvedimas sukeltų psichologinių problemų ypač jautriai paauglių amžiaus grupei.

„Vaikų galimybių apribojimas, kai jie nebegalės lankyti užklasinio ugdymo užsiėmimų, laisvai dalyvauti išvykose, renginiuose, lankytis viešojo maitinimo įstaigose, sukeltų ne tik daug paauglių užimtumo nepatogumų, bet ir sukurtų prielaidas patyčių, mobingo ir kitų diskriminacijos „palydovų“ įsigalėjimui“, – įsitikinę organizatoriai.

Vyriausybė planuoja, kad dvylikamečiams galimybių pasas Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu būtų įvestas nuo gruodžio 28-osios – pasak viceministrės Aušros Bilotienės Motiejūnienės, laiko paliekama, kad gyventojai, galintys vakcinuotis, spėtų tai padaryti.

Sveikatos apsaugos viceministrė yra pabrėžusi, jog prognozuojama, kad per artimiausias dvi savaites tiek Lietuvoje, tiek Europoje augs sergamumo, mirtingumo rodikliai, taip pat ir hospitalizuojamų asmenų, įskaitant ir užimtų reanimacijos lovų skaičius.

„Epidemiologinė situaciją Lietuvoje išlieka nepalanki, siekiant užtikrinti sveikatos paslaugas visiems gyventojams, įskaitant ir planines, siūlomos priemonės, kurios galėtų sulėtinti viruso plitimą visuomenėje“, – sakė ji.

Tačiau prieš tokį sprendimą protestuojančios mamos žada basomis pirmadienį stovėti prie Vyriausybės.

Komentarai

  • Eisim buriais

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų