Neringa Kunickienė su šeima. R. Dačkaus nuotr.

Panevėžietėms mamoms – prezidento medalis „Už nuopelnus Lietuvai“

Panevėžietėms mamoms – prezidento medalis „Už nuopelnus Lietuvai“

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 45 mamas ir globėjas. Tarp šio gausaus būrio – Rasma Buzienė iš Panevėžio rajono ir panevėžietė Neringa Kunickienė.

Šalies vadovas padėkojo susirinkusioms mamoms už nuolatinę paramą, paguodą, pagarbą ir kantrybę, už gerus ir išmintingus žodžius vaikams ir globotiniams, jiems suteiktą saugumo jausmą, savo pavyzdžiu įdiegtas vertybes.

„Atiduodamos labai daug, kartais rizikuodamos visu savo gyvenimu, mamos kartu įgauna milžinišką galią – auginti ir ginti savo vaikus, padėti tvirtus pagrindus jų kelyje. Net ir nebūdamos šalia, mamos turi galią globoti, saugoti savo vaikus visą gyvenimą. Taip galinga mamos meilė, jos rūpinimasis savo vaikais, įkvepiantis pavyzdys keičia ne tik konkrečios šeimos, bet neretai – ir visos valstybės ateitį“, – savo kalboje sakė prezidentas.

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė pabrėžė, kad mamos ir globėjos yra amžinosios išminties ir vertybių saugotojos.

„Tegul mano sveikinimo žodžiai pasiekia tas Mamas, kurių vaikai ir anūkai yra toli nuo namų ir negali Jūsų apkabinti. Kviečiu Jus ateiti į Prezidento rūmų sodą, prisėsti ant suolelio prie obels, skirtos kiekvienai Lietuvos Mamai ir Tėvynei, visoms negrįžusioms iš tolimojo Sibiro moterims – mamoms ir sesėms tremtinėms“, – kreipdamasi į motinas ir globėjas sakė pirmoji šalies ponia.

Rasma Buzienė su šeima. R. Dačkaus nuotr.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų