Panevėžietės Rugilės veidas ir kūnas rodo, koks grožio etalonas mados pasaulyje dabar perspektyviausias.

Panevėžietei – pasaulinio modelio karūna

Panevėžietei – pasaulinio modelio karūna

Lietuvaičių sėkmė grožio konkursuose liudija, kad jos – vienos gražiausių pasaulyje. Šią tiesą dar kartą įrodė ir panevėžietė Rugilė Bučiūtė, nugalėjusi pasaulinio lygio modelių konkurse.

Su trimis juostomis, dviem karūnomis ir krūva dovanų Rugilė Bučiūtė grįžo iš Turkijoje vykusio tarptautinio modelių konkurso „Future fashion faces world 2017“ ( pasaulio mados ateities veidai). Jame aštuoniolikmetė panevėžietė tapo ne tik nugalėtoja iki 20 metų modelių kategorijoje, bet ir pelnė konkurso veido bei gražiausio kūno savininkės titulus.

„Nesitikėjau nugalėti, nes aplink buvo tiek gražių veidų. Be to, konkurentai buvo jau dirbantys modeliai. Aš viena nebuvau šios srities profesionalė. Važiavau tiesiog dalyvauti ir pasižiūrėti, kaip vyksta tokio lygio konkursai. Iki šiol esu dalyvavusi tik mažesniuose, ir štai tokia sėkmė“, – džiaugėsi R. Bučiūtė.

Dėl nugalėtojos apdovanojimų lietuvei teko susirungti su dar 18 merginų ir vaikinų iš įvairių užsienio šalių. Dalyvavo Pietų Afrikos, Gruzijos, Ukrainos, Kosovo, Albanijos, Filipinų ir kitų valstybių atstovai.

Lietuvių debiutas

Lietuviai tokiame konkurse pasirodė pirmą kartą. Mat toks didelis renginys reikalauja nemažai išlaidų: be kelialapio į Antaliją, modeliams reikėjo bent kelių kostiumų pasirodymams ant podiumo.

„Visas šešias konkurso dienas mūsų laukė intensyvus darbas, dalyviai net nespėdavo pavalgyti. Kasdien teko pasirodyti su atvežtais rūbais pagal iš anksto nustatytą aprangos kodą. Taip pat vyko fotosesijos, filmavimai, susitikimai, interviu“, – pasakojo R. Bučiūtę į konkursą išlydėjusi jos mokytoja, modelių bei šokių studijos „Grožio mozaika“ vadovė Laimutė Marija Jancevičienė.

Tikro modelio darbo neragavusi lietuvė R. Bučiūtė Turkijoje nugalėjo šios srities profesionalus.

Pirmąją konkurso dieną po registracijos dalyviams buvo surengta fotosesija su tautiniais kostiumais. Klaipėdos krašto etnografinį drabužį panevėžietei parūpino jo autorė Marija Simanavičienė.

Kitas dienas lietuvaitei ant podiumo teko pasirodyti su raudonos ir baltos, taip pat juodos ir baltos spalvų, madinga apranga. Šias sukneles merginai davė įvairūs salonai iš Lietuvos.

Paskutinę dieną išrinkta ir karūnuota geriausia konkurso dalyvė. Jos laukė didžiulis vietinės ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesys.

Šiek tiek laisvo laiko dalyviai skyrė ir kelionėms bei bendravimui tarpusavyje. Anglų kalba puikiai šnekanti ir komunikabili Rugilė, pasak jos vadovės, užsitarnavo visų konkurentų simpatijas ir išskirtinį vaikinų dėmesį.

Musulmonų mada

Tačiau perspektyviausia konkurso diena Rugilei Turkijoje buvo, kai teko pristatinėti žinomų mados namų „Moda YNS“ apdarus. Čia buvo atrinkti penki gražiausi modeliai, kurių nuotraukos puikuojasi specialiame kataloge.

R. Bučiūtė spėja, kad būtent šie mados namai gali tapti jos tolesnės karjeros etapu. Nors minėtoje kompanijoje daugiausia kuriama apranga musulmonų kultūros moterims, kalbinta mergina visiškai to nesibaido ir tvirtina, jog mielai pristatinėtų ir tokius drabužius.

„Man pačiai labai graži tokia apranga, ji moteriai suteikia paslapties. Ir, kaip bebūtų keista, visoms konkurso dalyvėms musulmoniški drabužiai tiko prie veido.

Nematau nieko blogo ir dirbti su musulmonais, tikrai jų nesmerkiu. Pasaulyje yra visokių žmonių ir reikia būti tolerantiškiems. O negatyvus požiūris, manau, atsirado todėl, kad daug žmonių yra rasistai. Be to, blogą nuomonę apie musulmonus formuoja ir žiaurūs kai kurių tautų darbai. Iš tiesų ne visi islamą tikintys žmonės yra blogi ir ši kultūra patiria tarptautines patyčias nekaltai“, – sakė grįžusi iš Turkijos Rugilė.

Modelis nuo mažens

Po patirtos didelės įtampos konkurse V. Žemkalnio gimnazijos abiturientė šiuo metu bando atsipūsti. Mergina po truputį ruošiasi vestuvinių suknelių kolekcijos pristatymui ir galvoja apie savo ateitį.

Tarptautinio modelio darbas – tai dabar svarbiausia kryptis, į kurią žvalgosi dvyliktokė. Rugilė prisipažįsta labai norinti keliauti po pasaulį su mada. Tokios svajonės ją ir atvedė į šią sritį.

„Dar būdama maža mokinukė girdėjau, kaip vyresnės mano draugių sesės lankė modelių studiją ir paskui išvažiavo dirbti į užsienio šalis. Joms tenka daug keliauti, visko matyti. Apie tai svajoju ir aš“, – prisipažino R. Bučiūtė.

Mergina modelių pamokas su nedidelėmis pertraukomis lanko nuo 9 metų. Panevėžyje esančioje grožio studijoje ji išmoko vaikščioti podiumu, pozuoti fotografams, čia susiformavo jos grožio ir skonio samprata.

„Mūsų merginos pačios mokosi pasidažyti, susipažįsta su mada. Dietų jos nesilaiko, nes mums aktuali sveika mityba. O be to, jau ir Paryžiaus dizaineriai skelbia pilnesnių bei nebe tokių jaunų modelių erą “, – teigė L. M. Jancevičienė.

Tačiau ne tik išorinis grožis, pasak Rugilės, modeliams atneša sėkmę. Šiame pasaulyje labai svarbi drąsa, vidinė charizma, artistiškumas. Reikia mokėti save reklamuoti ir reprezentuoti.

„Nelengva modeliui, kai reikia lakstyti po atrankas ir varžytis su būriais konkurentų. Bet aš to noriu ir bandysiu siekti karjeros grožio industrijoje“, – patikino panevėžietė.

Jei merginą pakvies užsienio modelių agentūros, ji žada dirbti ir kartu mokytis svetur. O jei modelio karjera nepasiseks, Rugilė savo ateitį planuoja susieti su dizainu ar verslu. Patiktų jai ir modelių mokytojos darbas.

Geri genai

Mokosi R. Bučiūtė gana gerai. Pašnekovė tvirtina, kad jai paprastai sekasi viskas, ko tik imasi.

Vienu metu ji aktyviai pradėjo sportuoti, tačiau stiprėjantys raumenys ėmė trukdyti modelio darbui.

„Aš turiu labai daug pomėgių, nes viskas, ką pabandau, patinka ir gerai sekasi. Nuo vaikystės esu labai aktyvi. Šokau įvairiausius šokius: nuo hiphopo iki klasikinių ir tautinių šokių. Laimėjau apdovanojimų šioje srityje. Kažkada labai patiko ir puikiai sekėsi lengvoji gimnastika, su ja laimėjau nemažai varžybų. 8 klasėje lankiau mergaičių chorą, nes mėgstu dainuoti. Namie taip pat užsiimu įvairiais rankdarbiais: nuo siuvinėjimo iki karpymo. Patinka vesti renginius. Apskritai esu labai aktyvus žmogus ir kuo daugiau veiklos, tuo smagiau man pačiai. Nemėgstu švaistyti laiko sėdėdama“, – vardijo pašnekovė.

Modelio karjeros siekianti panevėžietė gimė verslininkų šeimoje. Kartu su ja auga jaunesnė sesė. Jai vyresnėlė negaili grožio patarimų. Tačiau geri tėvų genai duoti abiem dukroms.

Per konkursą lietuvaitė sulaukė tiek žiniasklaidos, tiek varžovų dėmesio.

Nauja žvaigždutė

R. Bučiūtę į modelių pasaulį palydėjusi L. M. Jancevičienė tvirtina, kad Rugilė – tai dar viena jos žvaigždutė. Grožio studijos vadovė džiaugiasi išauginusi daug gražuolių Lietuvos ir užsienio madai.

Jungtinėse Amerikos Valstijose Panevėžį sėkmingai garsina šios mokyklos atstovė Irmina.

„Aš iki šiol palaikau ryšius su savo užaugintais modeliais. Bendrauju net su 1997 m. Aukštaitijos topmodeliu tapusia savo mokine. Ji gyvena Norvegijoje, dirba ne grožio srityje, bet visuomet prisimena mūsų kartu praleistus metus ir jų naudą gyvenime“, – pasakojo L. M. Jancevičienė.

Su savo modeliais vadovė važinėja į įvairius Lietuvos ir tarptautinius konkursus, ieško joms tinkamiausios vietos.

Mados pasaulis, pasak pašnekovės, labai skirtingas, – vienos šalys vertina vienokius grožio kriterijus, kitos – kitokius. Tačiau panevėžietė savo mokinėms linki rasti modelio darbą Japonijoje, kur jis brangiausiai mokamas.

L. M. Jancevičienė dirba ne tik su mergaitėmis, bet ir su ir berniukais. Tarp pastarųjų – taip pat yra perspektyvių modelių

Konkurse „ Future fashion faces world 2017“ Rugilės vadovė pelnė apdovanojimą už vakarinės suknelės pristatymą. Jai taip pat įteikta karūna.

Galerija

Komentarai

  • Ačiū už puikų straipsnį Ingridai Nagrockienei 🙂

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų